وضعیت کانون وکلا برای استخدام در مرکز کشور «انحصاری» است.
نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی شرط کسب ۸۰ درصد از مجموع نمرات آزمون وکالت را نوعی انحصار کانون وکلا برای اخذ پروانه کار دائم وکلا در مراکز استان ها دانست. . تعدادی از دستورالعمل ها توسط پارلمان برای مخالفت با قوانین تسهیل کننده صدور مجوزهای تجاری نقض شد.

حسن نوروزی در گفت وگو با ایسنا، با تاکید بر اینکه ملاک اجرای قانون تسهیل مجوزهای بازرگانی در حوزه قانونی، مصوبه مجلس و شورای نگهبان است، اظهار کرد: این قانون برای تسهیل مجوزهای بازرگانی در حوزه حقوقی، مصوبه مجلس و شورای نگهبان است.

وی گفت: در واقع به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر ۲۰۰ تا ۲۵۰ وکیل در دنیا وجود دارد، اما در ایران این تعداد حدود ۵۰ نفر است. بنابراین برای تسهیل ورود به حوزه وکالت، قانون تسهیل تجارت را در مجلس شورای اسلامی به تصویب رساندیم.

نایب رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس با بیان اینکه اگر کسی بخواهد با ضوابط و مقررات مختلف با قانون تسهیل صدور پروانه بازرگانی از سوی مجلس مخالفت کند، کمیسیون ها برای تسهیل آن اقدام کرده اند، تخلف کرده است. بازرگانی.. فضای حقوقی و قوه قضاییه مجلس گفت: این موضوع را بررسی خواهند کرد.

نوروزی با تاکید بر لزوم کسب ۸۰ درصد نمره کل آزمون های کانون وکلای دادگستری برای اخذ مجوز دائم کار برای وکلا در مراکز استان ها تصریح کرد: این یک شرط اضافی است زیرا قصد دارند برای حوزه های انتخابیه محدودیت ایجاد کنند. اگر احساس خطر می کنید، زیرا در شهرهایی مانند تهران یا مشهد ممکن است افراد زیادی در حوزه وکالت فعالیت داشته باشند و در این شهرها وکالت ممنوع شود. این یک نوع انحصار است که شرط ۸۰ درصد کل نمره آزمون برای وکلا برای اخذ جواز کار دائم در مراکز استانی که کانون وکلا تعیین می کند، در حالی که در قانون تسهیل کار با انحصار مخالفیم.

به گزارش ایسنا، آزمون حقوق و دستمزد ۱۴۰۱ در طبقه بندی اصلاح شده اعلام شد. داوطلبانی که ۸۰ درصد نمره کل آزمون را کسب کنند، پس از گذراندن دوره کارورزی و قبولی در آزمون، در «استخدام دائم» در استان مرکزی پذیرفته می شوند.

انتهای پیام/

زخم ها

مطالب پیشنهادی


خدمات مشاوره سئو، کارشناس سئو، مشاور سئو رایگان،