ویژگی های افراد درون گرا ویژگی های افراد درون گرا چیست؟


بسیاری از مردم فکر می کنند که درونگرا بودن و خجالتی بودن یکسان هستند، اما این کاملا درست نیست.

ویژگی های افراد درونگرا

باید بدانید که خجالتی بودن به معنای ترس از تعامل با دیگران به دلیل احساس ناامنی یا اضطراب اجتماعی است. در واقع افراد درونگرا از دیگران نمی ترسند، اما اگر برای مدت طولانی در کنار افراد زیادی باشند، احساس خستگی و تخلیه انرژی می کنند. در این مقاله از مجله دلتا عنوان کردن ویژگی های افراد درونگرا ما پرداخت می کنیم

ویژگی های افراد درونگرا

این افراد برای بازیابی انرژی خود همیشه به زمان تنهایی نیاز دارند. درونگراها معتقد نیستند که داشتن رابطه با دیگران ذاتاً ارزشمند است و هر رابطه ای همیشه دلیلی دارد.

لذت نبردن از صحبت های بیهوده یکی از ویژگی های افراد درونگرا است

درونگراها گفتگوهایی را ترجیح می دهند که معنا داشته باشند و علاقه ای به صحبت های پوچ و بی فایده ندارند. این افراد بسیار متفکر هستند و می خواهند با گفتگوهای سازنده تر در مورد زندگی، ایده ها، اصول و اهداف بزرگتر رشد کنند. اما وقتی لازم است در یک گفتگوی پوچ و پیش پا افتاده شرکت کنند، سعی می کنند طوری رفتار کنند که احساس ناخوشایندی در طرف مقابل ایجاد نشود.

ویژگی های افراد درونگرا

رابطه شما با گوشی شما آمیزه ای از عشق و نفرت است

درونگراها با تلفن خوب نیستند. البته این موضوع کاملاً شخصی نیست. آنها حتی با خانواده و دوستان نزدیک خود زیاد تلفنی صحبت نمی کنند. گاهی اوقات آنها حتی از تلفن متنفرند، زیرا احساس می کنند که این تلفن باعث حواس پرتی آنها می شود و آنها را از چیزی که عمیقاً روی آن متمرکز هستند منحرف می کند. اما وقتی می خواهند با شخصی تلفنی صحبت کنند، مکالمات تلفنی ماهانه یا سالانه آنها به مکالمات صمیمی تبدیل می شود که معمولاً ساعت ها طول می کشد. به همین دلیل خودتان را بهتر بشناسید. اگر این نشانه ها را دارید، شکاک هستید! بازدید کنید

انتظار برای پاسخ دادن به پیام ها از ویژگی های افراد درونگرا است

وقتی متوجه می‌شوند پیامی از یکی از اعضای خانواده یا دوست دریافت کرده‌اند، منتظر می‌مانند تا آن را با دقت بخوانند و با دقت و تامل پاسخ دهند.

بودن در جمع برای شما استرس زا است

آنها روابط دو طرفه را ترجیح می دهند که صمیمانه تر باشد. اگر مجبور باشند با افراد زیادی وقت بگذرانند، بی صبرانه منتظرند تا فرصت تمام شود و برای بازیابی انرژی از دست رفته خود به خانه بروند.

ویژگی های افراد درونگرا

شما از جامعه فرار نمی کنید، بلکه فقط زمانی معاشرت می کنید که بخواهید

به ندرت پیش می آید که درونگراها از شخصی خوششان بیاید و با او احساس راحتی کنند. آنها از اطرافیان خود انرژی دریافت نمی کنند و در بیشتر موارد مدتی طول می کشد تا با کسی ارتباط برقرار کنند. آنها انرژی خود را صرف افرادی نمی کنند که تمایلی به ارتباط با آنها ندارند. بنابراین، آنها دوست دارند قبل از نزدیک شدن، با کسی آشنا شوند.

در مدت زمان کوتاهی از سرگرمی های گروهی لذت می برید

هر از چند گاهی آنها دوست دارند بیرون بروند و با گروهی از مردم اوقات خوشی داشته باشند، مانند شرکت در یک مهمانی، رویداد شبکه یا یک کنسرت بزرگ. اما زمانی که آنها به خانه باز می گردند، ممکن است روزها، هفته ها یا حتی ماه ها طول بکشد تا باتری های خود را دوباره شارژ کنند و دوباره آماده شوند.

شما فقط قلب خود را به روی خاص ترین افراد باز می کنید

درونگراها به ندرت به کسی اجازه دیدن درون خود را می دهند و بسیار مراقب آن هستند. بدون شک ابراز افکار و احساسات و آسیب پذیر بودن برای آنها بسیار ترسناک است، اما گاهی اوقات به این نتیجه می رسند که دریافت کننده توجه و مهربانی آنها ارزش ریسک را دارد. اما زمانی که احساس خطر یا آسیب می کنند، به سرعت دیگران را از نفوذ به حریم خصوصی خود باز می دارند.

شما فقط قلب خود را به روی خاص ترین افراد باز می کنید

نکات مطالعه: مواد چگونه والدین را برای ازدواج راضی کنیم؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید