ویژگی های تخمه آفتابگردان فواید تخمه آفتابگردان جوانسازی پوست سلامت قلب و عروق


تخمه آفتابگردان ما را به یاد هیجان فوتبال می اندازد. تخمه آفتابگردان جدا از طعم بی نظیری که دارد خواص بی نظیری نیز دارد.

ویژگی های تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان حاوی مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی است که به بدن شما کمک می کند تا عملکرد مطلوب را حفظ کند. تخمه آفتابگردان را می توان به تنهایی خورد یا روی سالاد و غلات صبحانه پاشید. در این مقاله از مجله دلتا می خواهیم ویژگی های تخمه آفتابگردان برای بررسی با ما همراه باشید.

بهبود سلامت قلب و عروق

تخمه آفتابگردان یکی از منابع خوب ویتامین E است. این ویتامین یک آنتی اکسیدان است که به محافظت از سلول ها در برابر آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد کمک می کند. افرادی که ویتامین E بیشتری مصرف می کنند کمتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی هستند.

فواید تخمه آفتابگردان

عضله سازی و قدرت

تخمه آفتابگردان حاوی چربی غیراشباع و چربی غیر اشباع چندگانه است. حدود ۹۰ درصد چربی موجود در تخمه آفتابگردان چربی غیراشباع یا سالم است. همچنین دانه ها حاوی پروتئین هستند که به ساخت و تقویت عضلات و بافت های بدن کمک می کند.

ساخت گلبول های قرمز

اسید فولیک یک ویتامین B است که به طور طبیعی در غذاها وجود دارد. وجود اسید فولیک برای تشکیل گلبول های قرمز در بدن و برای حفظ هموسیستئین، نوعی اسید آمینه، در حالت طبیعی ضروری است. اسید فولیک برای زنان باردار نیز ضروری است و به رشد و تکامل جنین کمک می کند.

جلوگیری از آسیب سلولی

تخمه آفتابگردان حاوی ویتامین E است که از انتشار و نفوذ رادیکال های آزاد در بدن جلوگیری می کند. این ویتامین همچنین به عملکردهای خاصی از سیستم گردش خون کمک می کند.

بهبود سلامت مغز

تخمه آفتابگردان می تواند اثر آرام بخشی بر ذهن شما داشته باشد. همچنین به تعادل خلق و خوی بدن کمک می کند. این ویژگی تخمه آفتابگردان به دلیل وجود مقدار بالای تریپتوفان در تخمه آفتابگردان است.

جوان سازی پوست

مرطوب کننده طبیعی پوست

تخمه آفتابگردان نیروگاه آنتی اکسیدان است. یکی از بهترین چیزهایی که در مورد تخمه آفتابگردان وجود دارد محتوای بالای ویتامین E آن است. ویتامین E می تواند به عنوان یک آنتی اکسیدان برای پوست عمل کند و با افزایش جریان خون و کاهش چین و چروک پوست را جوان می کند.

یکی دیگر از خواص تخمه آفتابگردان سلامت پوست است. لسیتین آفتابگردان یک نرم کننده طبیعی قوی است.

مراقبت از مو

توکوترینول موجود در ویتامین E یک آنتی اکسیدان قوی است که به کاهش ریزش مو کمک می کند. به غیر از مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها، دانه های آفتابگردان حاوی آهن نیز هستند که گردش خون و هدایت خون را تحریک می کند و رشد مو را تحریک می کند.

تنظیم سطح هورمون

تخمه آفتابگردان سرشار از اسیدهای چرب مانند امگا ۳ و امگا ۶ است که به متابولیسم بهینه غده تیروئید کمک می کند.

درمان درد آرتروز

ویتامین E به عنوان یک آنتی اکسیدان به طور مستقیم با کاهش علائم آرتریت و سایر شرایط التهابی در بدن مرتبط است.

مطالعات پیشنهادی: شما را به خواندن مقاله دعوت می کنیم تا با ۵ چای معجزه آسا برای سلامت قلب آشنا شوید

برنامه را دانلود کنید