ویژگی های پنیر فتا پنیر صبحانه ماندگاری | ضد سرطان خواص پنیر


مصرف پنیر باعث دفع آمینو اسیدهای مضر و همچنین کالری زیاد برای بدن می شود و این یکی از دلایل طول عمر است.

ویژگی های پنیر فتا

پنیر فتا یکی از محبوب ترین پنیرهای دنیاست. اما قبل از گنجاندن آن در هر رژیم غذایی، بهتر است در مورد این محصول لبنی به شما پیشنهاد دهیم. پس در ادامه با مجله دلتا همراه باشید ویژگی های پنیر فتا آگاه باشید.

پیشگیری از سرطان

بر اساس یک سری مطالعات، این نوع پنیر حاوی مقادیر بالایی کلسیم است و در کنار منیزیم و ویتامین D، آن را به یک ترکیب قوی ضد سرطان تبدیل می کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

یکی از اسیدهای آمینه موجود در این پنیر، هیستیدین، در بدن به هیستامین تبدیل می شود و پاسخ ایمنی خفیفی را ایجاد می کند. این نوع واکنش باعث می شود سیستم ایمنی به درستی عمل کند.

تقویت سیستم ایمنی بدن

سلامت روده

پنیر فتا حاوی ۱۲ نوع پروبیوتیک است که جمعیت باکتری های روده و در نتیجه سلامت دستگاه گوارش را متعادل می کند.

خطر ابتلا به بیماری های چشمی را کاهش دهید

از آنجا که غنی از ریبوفلاوین است، می تواند خطر ابتلا به آب مروارید و دژنراسیون ماکولا را در انسان کاهش دهد.

مبارزه با کم خونی

کلسیم یک یون مهم برای جذب آهن در بدن است و در نتیجه از کم خونی جلوگیری می کند. علاوه بر این، کلسیم و سایر مواد معدنی برای سلامت استخوان و پیشگیری از پوکی استخوان ضروری هستند.

مبارزه با کم خونی

پیشگیری از سرطان کبد

مصرف صحیح پنیر تاثیر بسزایی در سلامت کبد دارد. پنیرهای قدیمی، مانند پنیر چدار، پتانسیل افزایش طول عمر را تا ۲۵ درصد دارند. زیرا پنیر حاوی ترکیبی به نام اسپرمیدین است که در پیشگیری از فیبروز کبد و سرطان کبد موثر است.

تقویت سیستم ایمنی بدن

پنیر در تقویت سیستم ایمنی بدن انسان بسیار نقش دارد. مطالعات نشان داده است که خوردن روزانه یک تکه پنیر سیستم ایمنی بدن سالمندان را به طرز شگفت انگیزی تقویت می کند.

پنیرهای گودا و پروبیوتیک نسبت به انواع دیگر پنیرها در تقویت سیستم ایمنی بسیار قوی تر هستند. پنیرهای پروبیوتیک که حاوی برخی باکتری ها هستند، برای حفظ سیستم ایمنی بدن عالی هستند.

ویژگی های پنیر فتا، تقویت کننده سیستم ایمنی بدن است

راز طول عمر با پنیر فتا

از پنیر می توان به عنوان اکسیر ماندگاری استفاده کرد. فرانسوی‌ها می‌خواهند زندگی طولانی‌تر و سالم‌تری نسبت به سایر مردم روی زمین داشته باشند.

این در حالی است که تحقیقات مواد غذایی در این کشور با کشورهای دیگر متفاوت است. غذاهای سرشار از چربی اشباع شده در طول زندگی نادر هستند.

بیماری عروق کرونر قلب با میانگین سنی ۸۲ سال کمترین بیماری در کشور است. اما در استرالیا این میزان چندین برابر بیشتر است و امید به زندگی نزدیک به ۸۱ سال است.

طبق تحقیقات، مصرف پنیر در فرانسه حدود ۲۴ کیلوگرم و در استرالیا حدود ۱۲ کیلوگرم در سال است. افرادی که دوزهای بالای پنیر می خورند سوخت بهتر و بیشتری را تجربه می کنند.

دندان های سالم با پنیر فتا

علاوه بر مسواک زدن و نخ دندان کشیدن و نخ دندان کشیدن، مواد مغذی نیز در سلامت و نگهداری دندان نقش دارند. پرهیز از هر گونه غذایی مانند پنیر، به خصوص پنیر فتا، دندان های شما را سالم نگه می دارد. پنیر نه تنها بافت های دندان را سالم نگه می دارد، بلکه محیط دهان را نمک می بخشد و به نوعی از خطر پوسیدگی دندان محافظت می کند.

ویژگی های فتا پنیر چیست؟

نکات مطالعه: مقاله کلم ۷ ویژگی شگفت انگیز سلامتی را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید