پاکسازی روده رهایی از یبوست درمان یبوست دستگاه گوارش


در بسیاری از افراد اختلال عملکرد روده به دلیل مصرف کم مایعات است، بنابراین انتخاب نوشیدنی های طبیعی راهی عالی برای تامین آب مورد نیاز بدن خواهد بود.

پاکسازی روده

آب میوه ها و اسموتی ها به دلیل داشتن آب و ریزمغذی های فراوان، غذای سالمی محسوب می شوند. البته در برخی از انواع به دلیل غنی بودن فیبر به عملکرد صحیح دستگاه گوارش کمک می کنند. مجله دلتا در این مطلب به معرفی ۳ نوشیدنی خوشمزه و قابل مصرف می پردازد. پاکسازی روده مفید.

اسموتی آلو

سیب زمینی تازه و خشک بهترین میوه به عنوان ملین است و طبق مطالعه ای که در این زمینه انجام شده مصرف روزانه ۱۰۰ گرم انگور نسبت به مصرف ملین تاثیر بهتری بر عملکرد روده دارد. البته برای حفظ فیبر آلو بهتر است این نوشیدنی را به صورت اسموتی تهیه کنید. این نوشیدنی همچنین حاوی منیزیم، پتاسیم و سوربیتول است. سوربیتول یک الکل قند موجود در میوه ها است که جذب آب در روده بزرگ را افزایش می دهد. برای تهیه این نوشیدنی ۳۰۰ گرم آلو را در قابلمه ای با ۲ لیتر آب روی حرارت نسبتا گرم قرار دهید. بعد از جوش آمدن درب قابلمه را ببندید و بگذارید ۲ دقیقه بجوشد. مواد را در سبد بریزید تا هسته و پوست آلو جدا شود و بقیه را در غذاساز بریزید تا یکدست شوند.

روده ها را با اسموتی آلو تمیز کنید

لیمو بنوشید

لیمو منبع غنی ویتامین C است که اثر آنتی اکسیدانی دارد و باعث جذب آب در روده می شود، بنابراین افزایش مقدار آب بهترین راه حل برای بهبود عملکرد روده است. البته افزودن آب لیمو می تواند این تاثیر را در برخی افراد بهبود بخشد. برای تهیه این نوشیدنی، آب نصف لیموترش را در یک لیوان آب ولرم بمالید و صبح و شب ناشتا بنوشید. البته این نوشیدنی را در طول روز در برنامه غذایی خود قرار دهید.

روده ها را با آب لیمو تمیز کنید

اسموتی سیب

خوردن سیب می تواند به درمان یبوست کمک کند. سیب علاوه بر فیبر غذایی حاوی مقادیر زیادی سوربیتول است. از دیگر ریزمغذی های موجود در سیب می توان به ویتامین C، کلسیم و ویتامین A اشاره کرد. سیب همچنین حاوی پکتین است. این نوعی فیبر محلول در آب است که می تواند عملکرد روده را تسهیل کند. آب سیب فیبر کمتری نسبت به میوه دارد و اسموتی انتخاب بهتری نسبت به آب میوه است. البته آب سیب در مقایسه با سایر میوه ها حاوی مقدار نسبتاً بالایی فروکتوز است و مصرف بیش از حد آن باعث اختلالات گوارشی در افراد مبتلا به سندرم روده تحریک پذیر می شود.

اسموتی سیب

مطالعات پیشنهادی: مقاله را با این غذاها بد خلق کنید بخوانید.

برنامه را دانلود کنید