پاکسازی ریه ۵ روش برای تمیز کردن ریه ها


داشتن ریه های سالم در احساس رضایت بیشتر از زندگی بسیار موثر است.

پاکسازی ریه ها

اگر ریه های شما در اثر سیگار کشیدن یا عفونت های ناشی از آلرژی یا سرماخوردگی یا حتی در نتیجه آلودگی هوا خسته یا آسیب دیده اند، می توانید اقدامات زیر را برای بازگرداندن آنها انجام دهید. پاکسازی ریه هاخوبخودتان این کار را انجام دهید که باعث افزایش انرژی و بهبود عملکرد مغز می شود. با مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

۵ راه ساده پاکسازی ریه هاخوب

۱. تمرینات تنفس عمیق را برای پاکسازی ریه ها انجام دهید

شما می توانید میزان اکسیژنی که به ریه های خود می رسد را از طریق تمرینات تنفس عمیق افزایش دهید. مطالعات نشان داده اند که تمرینات تنفس عمیق پس از جراحی قلب به افزایش میزان اکسیژن در ریه ها کمک می کند و به بهبودی بیماران کمک می کند. تنفس طولانی، آهسته و عمیق نه تنها باعث افزایش سطح اکسیژن و پاکسازی ریه ها می شود، بلکه به افزایش نسبت خون اکسیژن دار در بدن نیز کمک می کند.

۲. روغن های طبیعی و اسانس ها

چند قطره از این روغن ها را به دیفیوزر یا خوشبو کننده هوای خانه خود اضافه کنید. استنشاق این عطرها به خلاص شدن ریه ها از سمومی که در حین بازدم آزاد می شوند کمک می کند. این روغن ها عبارتند از پونه کوهی، نعناع فلفلی، اکالیپتوس و درخت چای که از اسانس های موجود در عطرها هستند، چند قطره را به یک کاسه آب گرم اضافه کنید و بخار را عمیق استنشاق کنید یا آن را به دستگاه بخور خانگی اضافه کنید.

5 ترفند برای تمیز کردن ریه ها

۳. برای پاکسازی ریه ها ورزش کنید

هنگامی که ورزش می کنید تعداد و عمق نفس های شما افزایش می یابد، ظرفیت ریه ها افزایش می یابد و قلب و رگ های خونی تقویت می شود، برعکس، دانشمندان شواهد محکمی دارند که نشان می دهد عدم تحرک بدن شما را افزایش می دهد، کل بدن را ضعیف می کند و باعث بسیاری از بیماری ها می شود. . داشتن شرایط بدنی خوب به پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن مانند دیابت و بیماری های قلبی عروقی کمک می کند. دویدن می تواند گزینه خوبی برای افرادی باشد که اخیراً سیگار را ترک کرده اند زیرا به بهبود سریع ریه ها کمک می کند.

۴. روغن کرچک برای پاکسازی ریه ها

روغن کرچک قرن هاست که به عنوان یک درمان سنتی برای بیماری های تنفسی و بهبود گردش خون استفاده می شود. برای کمک به حذف خلط و سموم از ریه های خود، یک پنبه یا پد را در روغن کرچک گرم خیس کنید. آن را روی ناحیه سینه خود قرار دهید و به پشت دراز بکشید. می توانید یک کیسه پلاستیکی روی سینه خود قرار دهید. برای جلوگیری از رختخواب، آن را یک تا دو ساعت قبل از برداشتن آن بگذارید.

۵. غذاهای پاک کننده ریه بخورید

غذاهای زیادی وجود دارند که نقش مهمی در ایمنی ریه ها ایفا می کنند، غذاهای غنی از آنتی اکسیدان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند زیرا از تجمع مخاط و سموم جلوگیری می کنند که به نوبه خود از ریه ها در برابر بسیاری از بیماری ها محافظت می کند.

غذاهای پاک کننده ریه بخورید

پاکسازی ریه هاخوب با غذا

انواع مواد غذایی که به شما در دستیابی به این مزیت کمک می کند.

سبزیجات برگ دار: کلم بروکلی، کلم و سایر سبزیجات با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه مرتبط هستند.

عسل: عسل نه تنها سرشار از آنتی اکسیدان است، بلکه دارای اثرات ضد میکروبی، ضد التهابی و ضد سرطانی بر اساس تحقیقات پزشکی است و از دیرباز برای درمان و تسکین بسیاری از بیماری های ریوی و تنفسی از جمله آسم، سل و عفونت های گلو استفاده می شده است. استفاده شده است . صبح ناشتا یک قاشق عسل با آب گرم بخورید.

توت یا آب توت: آنها نقش موثری در تمیز کردن ریه ها دارند، گیلاس، زغال اخته، توت فرنگی یا توت ها سرشار از آنتی اکسیدان هستند که به محافظت از ریه ها در برابر بیماری ها کمک می کند.

زنجبیل: چندین ترکیب شیمیایی طبیعی موجود در زنجبیل دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی و ضد سرطانی هستند.

چای زنجبیلی

مطالعات پیشنهادی: همچنین می توانید ۷ علامتی که نشان دهنده یک بیماری پنهان است را بخوانید.