پنج نکته مهم برای سلامت مردانمرد مدرن ممکن است کت و شلوار خود را با شلوار جین و ریش دوست داشتنی عوض کرده باشد، اما اگرچه لباس های اداری راحت تر هستند، بیایید با آن روبرو شویم، ساعات اداری سخت تر است. بنابراین چگونه مردان وقت یا انرژی اضافی برای استراحت، معاشرت یا پایبندی به یک برنامه تناسب اندام پیدا می کنند؟ در اینجا چند نکته بهداشتی و سبک زندگی برای کمک به حل برخی از مشکلات رایج سلامتی در مردان وجود دارد…


۱. تناسب ذهن

مشاغل پر تقاضا قطعاً می توانند چالش های خود را داشته باشند که می توانند از نظر جسمی، ذهنی و عاطفی احساس شوند. استرس های مداوم مرتبط با روزهای کاری طولانی، رفت و آمد، سفرهای طولانی مدت مکرر در مناطق زمانی مختلف، تلاش برای دستیابی به اهداف فروش، برخورد با مشتریان جدید، و مسئولیت مدیریت و الهام بخشیدن به تیمی از کارمندان متشکل از شخصیت های مختلف، همگی می توانند ایجاد شوند. مفید است. به ایجاد یک محیط کاری پر استرس کمک کنید. استرس و خستگی مداوم می تواند بر توانایی شما برای بهترین عملکرد تأثیر بگذارد و یک عادت رایج در محل کار این است که به کافئین روی آورید تا در طول روز احساس تنبلی کنید. با این حال، عجله کافئین اغلب کوتاه مدت است و می تواند با کاهش قابل توجهی در انرژی به دنبال داشته باشد. مواد مغذی مانند ویتامین های B موجود در غلات کامل، عدس و حبوبات به همراه چربی های امگا ۳ موجود در ماهی های روغنی مانند سالمون، ماهی خال مخالی، ماهی تن تازه و قزل آلا به عملکرد طبیعی شناختی کمک می کنند. منیزیم علاوه بر ویتامین C و ویتامین B نیز به حمایت از بدن در مواقع استرس کمک می کند. اگر ساعات کاری طولانی، دستیابی به یک رژیم غذایی متعادل سالم را برای شما دشوار می کند، بهتر است مکملی حاوی ویتامین های B، مجتمع معدنی و ویتامین C چرب جداگانه را در نظر بگیرید.

۲. فوق العاده نارنجی

اگر احساس می‌کنید لاغر هستید و می‌خواهید در مورد چگونگی ایجاد فیزیک آلفا بیشتر تحقیق کنید، بهتر است به دنبال یک مربی شخصی محلی باشید که بتواند یک برنامه وزنه‌برداری واقعی را فرموله کند تا بتوانید با هدف افزایش وزن به باشگاه بروید. وزن روی توده عضلانی پمپاژ این آهن بخش ضروری یک برنامه بدنسازی است، اما اگر می خواهید روی قوی شدن فوق العاده تمرکز کنید، ایده خوبی است که از رژیم ورزشی خود با یک رژیم غذایی پر پروتئین حمایت کنید. فراموش نکنید که تمرینات عضلانی خود را با کشش و آرامش کافی متعادل کنید تا از کشیدگی، رگ به رگ شدن و اسپاسم عضلانی جلوگیری کنید. در حال حاضر مقدار زیادی پودر پروتئین گیاهی برای انتخاب وجود دارد و می توان آنها را به راحتی به اسموتی های صبح یا بعد از تمرین اضافه کرد. ایزوله های پروتئین نخود، برنج یا شاهدانه تمایل دارند مجموعه خوبی از اسیدهای آمینه را که بلوک های سازنده پروتئین های بدن هستند، ارائه دهند. منیزیم به دلیل نقشی که در کمک به شل شدن و ریلکس شدن ماهیچه ها دارد به خوبی شناخته شده است. غذاهایی که منبع طبیعی منیزیم را فراهم می‌کنند شامل سبزیجات برگ‌دار، آجیل و دانه‌ها می‌شوند، بنابراین شروع کنید به استفاده از آنها در فروشگاه هفتگی خود. با این حال، اگر رژیم ورزشی شما شدید باشد، ممکن است از افزایش منیزیم غذایی خود با مکمل منیزیم چرب بهره مند شوید.

۳. شکم باستر

وقتی صحبت از سلامت مردان می شود، بهتر است مراقب اندازه شکم خود باشید زیرا نسبت بین باسن و کمر شما نشانگر قوی خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی را نشان می دهد. با افزایش سن زنان، ممکن است انتظار افزایش وزن در اطراف باسن و کمر داشته باشند، اما برای مردان، گسترش میانسالی معمولاً در اطراف خط کمر ظاهر می شود. هرچه دور کمر شما نسبت به دور باسن شما بزرگتر باشد، خطر ابتلا به مشکلات سلامتی مرتبط با قلب بیشتر است.

برداشتن گام‌هایی برای تغییر رژیم غذایی سالم و جایگزینی نوشابه‌های شیرین با آب، گامی مثبت به جلو برای سلامتی و رفاه کلی شما و یک استراتژی خوب برای کمک به مدیریت وزن سالم است. با جمع کردن واحدهای الکلی که در یک هفته می نوشید و برای یک ماه کامل تکرار کنید، واقعیت الکل را بررسی کنید. ممکن است برای شما غافلگیر کننده باشد زیرا ممکن است واحدهای الکل بیشتری نسبت به آنچه فکر می کنید در خود نگه دارید. در واقع، این کالری‌های آبجو ممکن است برای شکم شما نقش مهمی داشته باشند، بنابراین نوع نوشیدنی الکلی را عاقلانه انتخاب کنید.

وقتی صحبت از سوزاندن چربی های چربی (شکم) می شود، ممکن است متوجه شوید که روزه داری متناوب می تواند نتایجی را که انتظارش را داشتید به ارمغان بیاورد. این روش رژیمی شامل انتخاب دو روز متوالی در هفته و خوردن غذا در عرض هشت ساعت است که در نهایت به این معنی است که شما ۱۶ ساعت در روز روزه می گیرید. بیشتر این روزه داری می تواند یک شبه اتفاق بیفتد که به دستیابی به این الگوی غذایی کمک می کند. به عنوان مثال، اگر اولین غذای خود را ساعت ۱۰ صبح می خورید و تا ساعت ۱۸ عصر خود را کامل کرده اید، بقیه زمان ها ناشتا هستید. این تئوری این است که در طول ۱۶ ساعت روزه داری، بدن شما شروع به بسیج ذخایر چربی خود برای انرژی می کند. هنگامی که به غذا خوردن در عرض هشت ساعت عادت کردید، سپس می توانید کالری خود را در طول این دو روز به ۱۰۰۰ کالری در روز کاهش دهید، که این میزان کالری است که تحقیقات نشان می دهد برای چربی سوزی و کاهش وزن در روزهای ناشتا متناوب مفیدتر است.

۴. پشتیبانی از گرمازایی

برخی از غذاها و مواد مغذی که به طور طبیعی به گرمازایی کمک می کنند، چربی های ذخیره شده را برای انرژی می سوزانند. چای سبز، MTC (تری گلیسیریدهای زنجیره متوسط) موجود در روغن نارگیل و استیل-ال-کارنیتین دارای مطالعات بالینی قابل توجهی هستند و به عنوان مکمل های غذایی در دسترس هستند. هنگامی که صحبت از ال کارنیتین به میان می آید، انتخاب مکمل چربی ایده خوبی است زیرا نشان داده شده است که این فرم دارای نرخ جذب بهتری است. خبر خوب این است که این سه ماده مغذی مکمل اصول روزه داری متناوب هستند، بنابراین ممکن است در طول دو روز روزه داری در هفته به این مقدار اضافی کمک کنند.

۵. مراقب یائسگی باشید!

تحقیقات نشان می دهد که یائسگی یک امر واقعی است. با بالا رفتن سن مردان، سطح تستوسترون شروع به کاهش می کند و این ممکن است بر خلق و خو، انرژی، انگیزه، جاه طلبی، میل جنسی، خواب و تمرکز تأثیر بگذارد. بدن به زمان نیاز دارد تا خود را با سطوح جدید هورمونی سازگار کند، و حفظ تعادل در سبک زندگی و تندرستی خود در طول این انتقال با استراحت کافی، غذای سالم و ورزش سبک مهم است. برای برخی از مردان، یائسگی افزایش وزن را افزایش می‌دهد، بنابراین نظارت بر اندازه وعده‌ها، کاهش مصرف کربوهیدرات‌های نشاسته‌ای و الکل و حرکت به سمت سبک مدیترانه‌ای سالم غذا خوردن بسیار مهم است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر