پیش بینی اعتبار ۴ میلیارد تومانی در جاده های خراسان شمالی در سفر رئیس جمهور


ایسنا/ خراسان شمالی مراسم افتتاحیه پروژه ۱۱۵ میلیارد تومانی راه و شهرسازی استان خراسان شمالی صبح امروز با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در ایستگاه راه آهن اسدعلی شهرستان اسفرین برگزار شد. محمودزاده، معاون مسکن و ساختمان وزیر مسکن.

قاسمی وزیر راه و شهرسازی از پیش بینی ۴۰۰۰ میلیارد تومانی راه های استان خبر داد.

وی اولین اقدام در خراسان شمالی را تمرکز بر راه ها به ویژه راه های روستایی دانست که گفت: از این وام حدود یک میلیارد تومان در اختیار راه های روستایی استان قرار گرفت.

وی خاطرنشان کرد: امید است با اعتبارات در نظر گرفته شده در این حوزه و روحیه جهادی و انقلابی مسئولان، این اعتبارات به نیاز مردم تبدیل شود.

قاسمی افزود: خراسان شمالی طرح مسکن مهر استان را با اقدامات خوبی در حوزه مسکن از دو سال نهضت ملی مسکن آغاز کرد.

وی افزود: در حوزه راه و مسکن نیز این اعتبارات راه و شهرسازی بیشتر شهرهای کشور را پوشش می دهد و با یک حرکت جهادی در کشور به کارگاه بزرگ امید و اشتغال زایی تبدیل می شود.

کاسم قاسمی مدیرکل راه و شهرسازی خراسان شمالی نیز در این مراسم گفت: افتتاح پروژه ۱۱۵ میلیارد تومانی اجرا شده در سال جاری شامل ۷۷ کیلومتر راه روستایی، بهسازی راه و حذف سه پل و سه نقطه است. . . تصادف در راه های روستایی و راه اندازی ۱۵۵ میلیارد تومان پروژه عمرانی. .

وی همچنین با تاکید بر اینکه تردد ریلی در استان خراسان شمالی وجود ندارد، افزود: امیدواریم در این سفر ساخت راه آهن نقاب – اسفرین که حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد به تصویب برسد.

وی با بیان اینکه استان خراسان شمالی شبکه بزرگراهی و بزرگراهی ندارد، خاطرنشان کرد: در سفر رئیس جمهور ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای ساخت و تکمیل مسیر بزنورد – جنگل گلستان در نظر گرفته شد.

وی ادامه داد: استان خراسان شمالی در کل شبکه راه های اصلی و فرعی ۵۰ درصد کمتر از میانگین کشوری است که با برآورد اعتبار پیش بینی می شود وضعیت استان بهبود یابد.

انتهای پیام/

زخم ها