پیش بینی می شود درآمد مالیاتی شرکت ها امسال به رکورد 13.9 میلیارد یورو برسد


وزارت دارایی پیش بینی کرده است که امسال 13.9 میلیارد یورو از مالیات شرکت ها ثبت شود که 2 میلیارد یورو بیشتر از سال گذشته است.

پیش بینی موجود در بیانیه بودجه سالانه این وزارتخانه که به همراه بودجه منتشر می شود ، 400 میلیون یورو بیشتر از پیش بینی 13.5 میلیارد یورویی مندرج در کتاب سفید پیش از بودجه است که روز جمعه به تصویب رسید.

این وزارتخانه می گوید: “به نظر می رسد تعدادی از مالیات دهندگان بزرگ در بخش شرکت ها تحت تأثیر همه گیری قرار نگرفته اند و سود – و بنابراین بدهی های مالیاتی – همچنان بالا است.”

پیش بینی بازنگری شده چشم انداز امور مالی عمومی را بهبود می بخشد و در حالی امضا می شود که دولت موافقت نامه مالیاتی تحت رهبری OECD را امضا می کند ، که حداقل نرخ جهانی 15 درصد را معرفی می کند.

این وزارتخانه گفت “انتظار می رود” درآمد حاصل از این منبع “تحت تأثیر تغییرات سیاست مالیاتی بین المللی قرار گیرد.

وی گفت: تعیین هزینه واقعی دشوار است و می تواند بیشتر از 2 میلیارد یورو فرض شود.

حتی با وجود تغییرات OECD ، درآمد مالیاتی شرکت ها در سال آینده به 14 میلیارد یورو و تا سال 2025 به 15 میلیارد یورو افزایش می یابد.

همه آخرین اخبار ، نظرات و تجزیه و تحلیل بیشتر بخوانید

رسیدهای مالیاتی مشاغل به یک پنجم یورو مالیات دولت تعلق می گیرد

هشدار

با این حال ، به دولت هشدار داده شده است که از درآمد اضافی برای هزینه های روزانه استفاده نکند ، زیرا ماهیت بسیار متمرکز پایه مالیاتی است. حدود 50 درصد دریافتی ها تنها از چند شرکت است که شامل اپل ، مایکروسافت ، دل ، گوگل و اوراکل می شود.

این وزارتخانه گفت: “هفته گذشته ، دولت تصمیم گرفت به اجماع بین المللی در مورد مجموعه ای از اصلاحات گسترده در ساختار مالیات شرکت های جهانی بپیوندد.”

او گفت: “این تصمیم به دلیل نیاز به ارائه اطمینان طولانی مدت برای بخش تجاری و جلوگیری از هزینه های معتبر ماندن در خارج از این اصلاحات انجام شد.”

“در حالی که تأثیر مستقیمی بر درآمد خواهد داشت ، مهمترین وسیله تأثیر بر سرمایه گذاری و اشتغال است. در این زمینه ، اطمینان بیشتر و قابلیت پیش بینی به حمایت از ایرلند به عنوان مکانی برای سرمایه گذاری در تلفن همراه کمک می کند. “

در مورد اقتصاد وسیع تر ، این گزارش خاطرنشان کرد که پس از “چندین طلوع کاذب ، واکسیناسیون جمعی راه را برای بهبود اقتصادی پایدار هموار کرد.”

وی گفت: “هزینه های مصرف کننده پیشرو است ، زیرا خانوارها عادات پس انداز خود را عادی می کنند و پیش بینی می شود که این امر در سال آینده ادامه یابد.”

همانطور که قبلاً نیز اشاره شد ، این اداره رشد توربو شارژ را 15.6 درصد در سال جاری پیش بینی کرده است.

کسری بودجه

کسری بودجه امسال – شکاف بین هزینه و درآمد مالیاتی – پیش بینی می شود که به 13.2 میلیارد یورو برسد ، در حالی که انتظار می رود 20.2 میلیارد یورو باشد ، که با درآمدهای مالیاتی قوی و سطوح پایین هزینه ها تقویت شده است.

در مورد تورم ، این وزارتخانه گفت: “یک طوفان کامل منجر به افزایش تورم اصلی و اصلی از بهار شده است ، این ویژگی تقریباً همه اقتصادهای پیشرفته در این مرحله است.”

او گفت: “در میان عرضه محدود و افزایش تقاضا در آستانه بهبود اقتصادی ، افزایش قیمت انرژی باعث افزایش نرخ تورم اصلی شده است.”

وی با بیان اینکه این وزارتخانه نرخ تورم 2.2 درصدی را در سال آینده فرض می کند که افزایش تورم قیمت یک پدیده موقتی است ، خاطرنشان کرد: تورم پیش بینی می شود که قیمت مصرف کننده در سه ماهه پایانی سال جاری به حداکثر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید