پینگ پنگ یا تنیس روی میز در برابر چاقی و کم تحرکی در نوجوانان

ممکن است شبیه یک مسابقه تلویزیونی یک طرفه به نظر برسد، اما این یک مبارزه جدی است که باید پیروز شویم. نویسنده چند مرجع مهم و تجربیات شخصی برای ارائه در مورد چگونگی دستیابی به پیروزی دارد. مخالفان ما خشن، زشت و عمیقاً در سرزمین ما ریشه دارند. آیا یک توپ کوچک پینگ پنگ می تواند با این هیولاها رقابت کند؟ آیا میز تنیس روی میز می تواند با میز ناهار خوری رقابت کند؟ ابتدا اجازه دهید نگاهی دقیق تر به رقابت خود بیندازیم.

به گفته مجله علمی Lancet، ما یک “اپیدمی چاقی دوران کودکی” داریم. شیوع کودکان و نوجوانان چاق در دهه های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است که منجر به شیوع بی سابقه بیماری های مزمن مانند چاقی، دیابت و بیماری های قلبی در کودکان ما شده است. بر اساس مجله پزشکی نیوانگلند، با افزایش وزن کودکان در سراسر جهان، افراد بیشتری نسبت به بزرگسالان در معرض خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر (CAD) قرار دارند. یافتن مقصران پشت این حمله به سلامتی ما سخت نیست.

زمان استفاده از صفحه نمایش، از جمله تماشای تلویزیون، گشت و گذار در اینترنت، و بازی های ویدیویی، با ترویج بی تحرکی مرتبط است که با افزایش سریع چاقی همراه است. مدت زمان صفحه نمایش چقدر است؟ به گفته بنیاد هنری کایزر، کودکان ۸ تا ۱۸ ساله تقریباً ۱.۵ ساعت را با رایانه، بیش از یک ساعت بازی های ویدیویی، ۴.۵ ساعت تماشای تلویزیون و ۷.۵ ساعت را در رسانه های سرگرمی سپری می کنند… در روز! این فقط یکی از حریفان بداخلاق ماست.

خبر خوب این است که استفاده از صفحه نمایش از بسیاری جهات زندگی ما را آسان کرده است. نکته بد این است که «زمان صفحه نمایش» بیشتر زمان ورزش را که قبلاً برای متعادل کردن مصرف غذا استفاده می‌کردیم از ما گرفته است. این غذا خوردن هم زشت شده، نه؟

برای بیش از سه دهه، فست فود در گوشه و کنار جامعه آمریکا نفوذ کرده است. این کار با یک مشت غرفه هات داگ و همبرگر در جنوب کالیفرنیا آغاز شد اما از آن زمان به هر گوشه ای از کشور گسترش یافت. در حال حاضر فست فود در رستوران ها، ورزشگاه ها، فرودگاه ها، باغ وحش ها، دبیرستان ها، مدارس ابتدایی، دانشگاه ها، کشتی های کروز، قطارها و هواپیماها، کی مارت ها، وال مارت ها، پمپ بنزین ها و حتی کافه تریاهای بیمارستان ها سرو می شود.

در سال ۱۹۷۰، آمریکایی ها حدود ۶ میلیارد دلار برای فست فود هزینه کردند. در سال ۲۰۰۰ آنها بیش از ۱۱۰ میلیارد دلار هزینه کردند. حتی در مورد ۲۰۱۰ هم نپرسید! آمریکایی‌ها در حال حاضر بیشتر از هزینه تحصیل در دانشگاه، رایانه‌های شخصی، نرم‌افزارهای رایانه‌ای یا اتومبیل‌های جدید برای فست فود پول خرج می‌کنند. اریک شلوسر، نویسنده می گوید: ما بیشتر از خرید فیلم، کتاب، مجلات، روزنامه ها، ویدئوها و موسیقی های ضبط شده در فست فود خرج می کنیم.

بیشتر این غذاها سرشار از چربی و قند با فیبر، ویتامین یا مواد معدنی کمی هستند. بازار مواد غذایی ما اکنون تحت سلطه غذاهای فرآوری شده است که سطوح تهدیدآمیز شربت ذرت با فروکتوز بالا (HFCS) را پنهان می کند. فراموش نکنید که نوشیدنی های گازدار و مایعات «هیدراتاسیون مجدد» نیز غذاهای فرآوری شده هستند. رابرت لوستیگ، MD در UCSF می گوید صنعت HFCS قدرت سیاسی فوق العاده ای بر قانونگذاران ما دارد.

سپس دوباره، مقداری زمان نمایش برای ما خوب است. اگر غذا مصرف می‌کنید و می‌خواهید بدانید صنعت قند در چه زمینه‌ای است، Sugar: The Bitter Truth را در YouTube تماشا کنید. اکنون وارد توپ قدرتمند اما کوچک پینگ پنگ شوید!

نویسنده قبل از اینکه پزشک پزشکی ورزشی شود، قبل از اینکه تجارت مربیگری تنیس را اداره کند، حتی قبل از اینکه یک تنیس باز باشد… او یک بازیکن تنیس روی میز بود. فقط یکی از میلیون‌ها نفری که به طور فعال در زیرزمین از برف در غرب میانه پناه گرفته‌اند. قبل از آن، او هدف کمتری برای قلدرهای مدرسه بود. برای این بچه، یک توپ کوچک پینگ پنگ به ایجاد اعتماد به نفس بدنی کمک کرد، سبک زندگی کم تحرک را منع کرد و بعد از مدرسه سرگرم کننده فوق العاده ای بود.

مهم است که اولین بار یک راکت پارویی یا تنیس روی میز را بردارید. شما به راحتی می توانید بدون مربیگری لذت ببرید و احساس خوبی داشته باشید. شما حتی می توانید به سرعت به عنوان خودخوانده Menace در برابر یک دوست یا یکی از اعضای خانواده با توانایی های مشابه بالا بروید.

در مقایسه با زمان نمایش صفحه، پینگ پنگ/پینگ پنگ تمرین بسیار مفیدی است، صرف نظر از اینکه بازی چقدر مطیع باشد. بسیاری از میزها حتی یک حالت پخش مجدد دارند (فارست گامپ را به خاطر دارید؟) برای تمرین تک نفره. در اینجا یک کلمه مهم در مورد حریفان قدرتمند ما در این مبارزه برای سلامتی ما وجود دارد.

برخی از محققان مانند Dr. آلوینا زائری که به بررسی علل کم‌توانی در کودکان می‌پردازد، معتقد است که فعالیت‌های کم تحرک بر رشد عصبی پیش‌دبستانی و پتانسیل تحصیلی کودکان تا زمان ورود به مدرسه تأثیر می‌گذارد. معلمان دریافته اند که با تعداد فزاینده ای از کودکانی که از انواع اختلالات ناشی از عدم تحرک شرطی دوران کودکی رنج می برند، سر و کار دارند.

هر دو تنیس روی میز و تنیس ورزش های بسیار محبوب بین المللی با تورهای حرفه ای هستند که نیاز به ورزش و فداکاری فوق العاده ای دارند. تنیس تقریباً همیشه در بیرون بازی می شود. تنیس روی میز تقریباً همیشه در داخل خانه است و به فضای بسیار کمتری نیاز دارد. همچنین یادگیری و تفریح ​​بسیار ارزان تر از تنیس است. شروع کار بسیار ساده تر است. حتی برای خانواده بهتر است، همه والدین می توانند مانند یک “حرفه ای” به نظر برسند و اوقات خوبی را نیز داشته باشند.

پینگ پنگ یا تنیس روی میز – یک تهدید باشید!

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر

رژیم لاغری سریع