چرا آب سرد مضر است؟ || چرا آب سرد مضر است؟


برای سلامت عمومی ، توصیه می شود روزانه 2 تا 3 لیتر آب بنوشید. اما اگر آب سرد باشد چه؟ چرا آب سرد مضر است؟؟ نوشیدن آب می تواند خطرات و مزایای خاص خود را داشته باشد ، و ما در اینجا به تفصیل در مورد آنها صحبت کرده ایم. ما همچنین خواهیم دید که علم در مورد آن چه ارائه می دهد.

بسیاری معتقدند مضرات آب سرد بیشتر از فواید آن است. آب سرد می تواند باعث منقبض شدن معده و سخت شدن هضم آن شود. برخی افراد همچنین معتقدند که اگر بدن آنها در دمای 4 درجه سانتیگراد یا کمتر آب بنوشد ، باید تلاش بیشتری برای حفظ دمای داخلی مطلوب (37 درجه سانتیگراد) انجام دهد.

نوشیدن آب سرد مخاط بینی را ضخیم کرده و عبور از مجاری تنفسی را مشکل می کند. از طرف دیگر ، مصرف آب گرم (یا نوشیدنی های داغ مانند سوپ مرغ) می تواند به سهولت تنفس کمک کند. آب سرد همچنین باعث افزایش احتقان در انسان می شود. سرد یا آنفولانزا.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

نوشیدن آب سرد در افرادی که سابقه این بیماری را دارند با میگرن ارتباط دارد. نوشیدن آب سرد نیز می تواند باعث درد شود اشلازی (شرایطی که عبور غذا را از مری مشکل می کند).

اعتقاد بر این است که نوشیدن آب سرد همراه غذا باعث عدم تعادل در بدن می شود. به همین دلیل ، در برخی فرهنگ های دیگر غذا با آب گرم سرو می شود. یک باور رایج دیگر این است که نوشیدن آب سرد لزوما به بدن شما در خنک شدن در یک روز گرم تابستان کمک نمی کند. با این حال ، شواهد علمی کافی در این زمینه وجود ندارد. اگرچه ممکن است آب سرد مضرتر به نظر برسد ، اما مزایایی نیز دارد.

فواید نوشیدن آب سرد چرا؟

چرا آب سرد مضر است؟ | دکتر

آب سرد بعد از ورزش دمای بدن را تثبیت می کند. نوشیدن آب سرد می تواند از گرم شدن بیش از حد بدن شما پس از یک تمرین سخت جلوگیری کند. نوشیدن آب سرد به بدن شما کمک می کند تا دمای پایین تری را حفظ کند.

آب سرد همچنین می تواند انرژی بیشتری در طول روز به بدن شما بدهد. با این حال ، تحقیقات خاصی در این زمینه انجام نشده است.

مصرف آب سرد باعث افزایش انرژی در کودکان دارای اضافه وزن می شود. همه می دانند که نوشیدن آب می تواند به هضم غذا کمک کند. همچنین می تواند به حفظ وزن کمک کند. نشان داده شده است که نوشیدن آب سرد باعث افزایش مصرف انرژی در زمان استراحت در کودکان دارای اضافه وزن می شود.

نوشیدن آب سرد به تنهایی ممکن است به کاهش وزن شما کمک نکند. با این حال ، می تواند روند را به سرعت آغاز کند.

آیا آب گرم بهتر از آب سرد است؟

نوشیدن آب گرم مزایا و معایبی دارد. آب داغ می تواند به هضم غذا ، بهبود گردش خون و بدن شما در دفع سریع سموم کمک کند. با این حال ، نوشیدن آب گرم تشنگی را کاهش می دهد. تشنگی کمتر می تواند در هوای گرم مشکل ساز شود ، زیرا بدن شما تمایل دارد آب بیشتری را از طریق تعریق از دست بدهد.

به طور کلی ، آب سرد می تواند شما را هیدراته نگه دارد. با این حال ، در طول سرماخوردگی یا آنفولانزا ، آب سرد ممکن است ایده خوبی نباشد زیرا می تواند روند بهبود را کند کند. آب سرد همچنین می تواند هضم غذا را در بزرگسالان کاهش دهد. بعد از تمرین شدید می توانید مقداری آب سرد بنوشید. اما بعد از یک وعده غذایی سنگین (یا هنگام ابتلا به آنفولانزا) ، آب گرم ممکن است بهترین انتخاب شما باشد.

مصرف آب سرد یا گرم کاملاً به سلامت و وضعیت فرد بستگی دارد. آب سرد برای مبتلایان به میگرن یا آشالازی مناسب نیست. آب گرم برای اکثر مردم بی خطر به نظر می رسد.

اگرچه آب سرد مضر نیست ، اما می تواند برای برخی افراد مشکل ایجاد کند. بنابراین سلامت خود و زمان روز یا فصل را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که چه چیزی برای شما مناسب است.

آیا نوشیدن آب در دمای اتاق بهتر است؟

چرا آب سرد مضر است؟ | دکتر

در بیشتر موارد ، آب در دمای اتاق ممکن است بهترین کار را انجام دهد. اما اگر ورزش می کنید ، نوشیدن مقداری آب سرد ممکن است به شما کمک کند. از طرف دیگر ، آب گرم می تواند در فصل آنفولانزا به شما کمک کند.

در حالی که نوشیدن آب سرد تأثیر قابل توجهی در کاهش وزن نخواهد داشت ، می تواند مصرف انرژی را در زمان استراحت افزایش دهد. مصرف انرژی به کاهش سریع وزن کمک می کند.

نوشیدن آب سرد یخ زده در یک روز گرم می تواند مضر باشد. این می تواند باعث اسپاسم مری و گرفتگی شکم شود. همچنین می تواند ضربان قلب و دمای خون را کاهش دهد.

نوشیدن آب گرم می تواند باعث سوختگی داخلی شود. مصرف بیش از حد غذای گرم ، از جمله آب داغ ، می تواند باعث تحریک حنجره شود. هنگامی که مایعات داغ مانند آب گرم با پوست تماس پیدا می کنند ، سلول ها در اثر حرارت آسیب می بینند. گرمای بیش از حد نیز می تواند باعث آسیب جدی به بافت شود.

آب گرم می تواند آلاینده تر باشد؟

تحقیقات بسیار کمی در این زمینه انجام شده است. با این حال ، آب لوله کشی داغ می تواند حاوی آلاینده ها باشد. سیستم های آب گرم مانند دیگهای بخار یا مخازن دارای قطعات فلزی هستند. آنها می توانند آب موجود در آنها را بخورند و آلوده کنند. آب گرم می تواند این آلودگی ها را سریعتر از آب سرد حل کند.

در حالی که استفاده از آب گرم از فیلتر آب گزینه ایمن تری است ، اما خطراتی را به همراه دارد. آب گرم مواد داخلی را بسیار سریعتر از آب سرد حل می کند. این می تواند در دراز مدت مشکلاتی را ایجاد کند.

نوشیدن آب گرم می تواند صدمات غیرمنتظره ای ایجاد کند. اگر به نوشیدن آب گرم عادت دارید ، باید مراقبت های مناسب را انجام دهید.

بخار داغ می تواند باعث سوختگی حرارتی شود. برای محافظت بیشتر ، کتری را با یک حوله ضخیم نگه دارید. به یاد داشته باشید که شیشه را بیش از حد پر نکنید. ممکن است باعث سرریز آب شود می سوزد بودن. صبر کنید تا آب کمی سرد شود تا بتوانید آن را بنوشید.

آب گرم می تواند آرامش بخش باشد. اگرچه مشخص نیست که چقدر می تواند مفید باشد ، اما ضرری ندارد. شما فقط نیاز به مراقبت مناسب دارید.

فواید نوشیدن آب با معده خالی

چرا آب سرد مضر است؟ | دکتر

حدود 70 درصد بدن ما از آب تشکیل شده است و فواید آن برای سلامتی غیر قابل انکار است. آب برای بدن ما ضروری است و برای عملکرد طبیعی همه اندام ها ضروری است. آب بهترین نوشیدنی برای رفع تشنگی است و نوشیدن آن با معده خالی می تواند تقریباً هر مشکل بدن را درمان کند. فواید نوشیدن آب عبارتند از:

متابولیسم را تسریع می کند.

اگر رژیم دارید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند رژیم غذایی شما را تسریع کند زیرا می تواند متابولیسم شما را تا 25 درصد افزایش دهد. متابولیسم تسریع شده به هضم سریع غذا کمک می کند و در طولانی مدت به کاهش وزن کمک می کند. همیشه بهتر است حداقل چهار لیتر آب در روز بنوشید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند.

ما می دانیم که آب برای سلامتی و رفاه ما ضروری است. آنچه ما باید بدانیم این است که آب برای حفظ تعادل مایعات در بدن ضروری است. عادت نوشیدن مرتب آب با معده خالی ، سیستم ایمنی کاربردی است. نوشیدن آب می تواند به مبارزه با عفونت ها کمک کند.

به دفع سموم از بدن کمک می کند.

نوشیدن آب با معده خالی قابل تنظیم است دستگاه گوارش کمک. ورزش روزانه می تواند به حرکات منظم روده و حرکات منظم روده کمک کند. هر بار که ادرار می کنید ، سموم را به صورت مایع دفع می کنید. هرچه آب بیشتری بنوشید ، بیشتر به توالت می روید. بنابراین ، بدن شما تمیز می شود و سم زدایی تو باید. همچنین از نفخ جلوگیری می کند.

از حملات میگرنی جلوگیری می کند.

یکی از مهمترین دلایلی که افراد از سردردهای مکرر و حملات میگرنی رنج می برند ، کم آبی بدن است. کم آبی بدن عامل مهمی برای سردرد است و نوشیدن مکرر آب ، به ویژه با معده خالی ، به طور طبیعی می تواند سردرد را تسکین دهد. نه تنها این ، شما همچنین می توانید از مشکلات دهان و دندان با کمک آب آشامیدنی جلوگیری کنید.

به کاهش وزن کمک می کند.

چرا آب سرد مضر است؟ | دکتر

نوشیدن آب بیشتر در رژیم غذایی می تواند به کاهش سریع وزن شما کمک کند زیرا آب کالری ندارد و نوشیدن منظم آن به سیری معده شما کمک می کند. همچنین ، پیامدهای منفی ندارد. نوشیدن مقدار زیادی آب به تسریع متابولیسم کمک می کند.

نوشیدن آب نه تنها به نظافت منظم روده ها کمک می کند ، بلکه باعث می شود صبح گرسنه شوید و به شما این امکان را می دهد که صبحانه خود را به موقع میل کنید.

اگر احساس خواب آلودگی یا خستگی می کنید ، نوشیدن آب با معده خالی می تواند به شما انرژی دهد. نوشیدن آب باعث تحریک رشد سریع گلبول های قرمز خون می شود که منجر به اکسیژن و انرژی بیشتر می شود.

روده بزرگ را تمیز می کند.

نوشیدن یک لیوان آب با معده خالی می تواند به خلاص شدن از لجن تجمع یافته و جذب سریعتر مواد مغذی کمک کند. این منجر به سلامت روده بزرگ و بدن می شود.

ژاپنی ها اولین کسانی بودند که آب درمانی را به جهان معرفی کردند و آن را از نظر مذهبی دنبال کردند. آنها به محض بیدار شدن آب می نوشند و این درمان با مطالعات مختلف تأیید شده است. در اینجا یک آموزش خوب در مورد نحوه پیروی از آب درمانی وجود دارد.

 • دو ساعت بعد از وعده های غذایی معمولی غذا نخورید. سپس یک لیتر دیگر آب بنوشید.
 • به محض بیدار شدن قبل از مسواک زدن یک لیتر آب بنوشید. اگر تازه کار هستید ، می توانید با مقدار کمتری شروع کنید.
 • پس از نوشیدن آب ، می توانید دندان های خود را تمیز کرده و مسواک بزنید. حدود 45 دقیقه از خوردن یا نوشیدن هر چیزی پرهیز کنید. پس از آن می توانید از صبحانه خود لذت ببرید.

نوشیدن آب به دفع بسیاری از بیماری ها کمک می کند و در عرض چند روز ممکن است متوجه انرژی و طراوت جدیدی شوید. آب درمانی این می تواند فشار خون بالا ، گاستریت ، یبوست و دیابت را بدون هیچ گونه عوارض جانبی درمان کند. همچنین می توانید آب لیمو را به آب گرم اضافه کرده و با معده خالی بنوشید. آب لیمو و آب به سم زدایی بدن شما کمک می کند.

اگر مشکلی یا سوالی در مورد رژیم غذایی خود دارید ، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید. تغذیه و رژیم درمانی در تماس باش. تغییر رژیم غذایی با مشاوره آنلاین یکی از خدمات دکتر این دارو فوراً و به صورت تلفنی با متخصصان تغذیه و حتی سایر متخصصان پزشکی در دسترس است. متخصص گردش خون، متخصص ریه، اورولوژی و حتی مادرم و متخصصین زنان و زایمان در ارتباط باشید و مشکل خود را به اشتراک بگذارید.

منابع:

https://www.stylecraze.com/articles/benefits-of-drinking-water-on-ant-empty-mide

https://www.stylecraze.com/articles/unusual-side-effects-of-drinking-hot-water

دیدگاهتان را بنویسید