چرا ارگانیک هزینه بیشتری ندارد – ۲ از ۲

آخرین بار در مورد تقاضای فزاینده برای محصولات ارگانیک و مدیریت هزینه های اولیه صحبت کردیم که گاهی اوقات می تواند با انجام این انتخاب های سالم تر همراه باشد. ما آموخته‌ایم که راه‌های زیادی برای خرید ارزان وجود دارد و همچنان از یک وعده غذایی جشن غنی با بودجه کم لذت می‌بریم.

حالا بیایید نگاهی بیندازیم که واقعاً پول خود را کجا خرج می کنیم – هزینه های پنهان:

  1. محصولات ارگانیک دارای محتوای مواد مغذی بسیار بالاتری نسبت به غذاهای معمولی هستند – گاهی اوقات حتی تا ۸۰٪ بیشتر! وقتی بدن ما واقعاً تغذیه می شود، برای مدت طولانی تری احساس سیری می کنیم، هوس خود را مهار می کنیم و کمتر غذا می خوریم. این باعث صرفه جویی در هزینه میان وعده ها، خریدهای فوری و فست فود می شود. وقتی سیر نمی شویم، مغز به ما می گوید که بیشتر بخوریم. ما فکر می کنیم این به این دلیل است که گرسنه هستیم در حالی که در واقعیت به دلیل سوءتغذیه است. این باعث می شود که ما بیشتر خرج کنیم و بیشتر از چیزهایی که به ما کمک نمی کند بخوریم.
  2. خوردن غذاهای ارگانیک سالم سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند و تمام سیستم ها و اندام های شما را تقویت می کند. یعنی مرخصی استعلاجی کمتر. بیکاری از کار، مراقبت از خانواده و فقط لذت بردن از زندگی مطمئناً بهایی دارد. ناگفته نماند مبالغ سالانه این کشور برای داروها و نسخه ها صرف می کند زیرا بیماری های قابل پیشگیری ناشی از سوء تغذیه است. آمریکایی ها به طور متوسط ​​سالانه ۵ میلیارد برای کمک های گوارشی، مسکن های سردرد، محصولات سرماخوردگی و آنفولانزا هزینه می کنند و این فهرست ادامه دارد. و این فقط داروها و محصولات بدون نسخه است.
  3. وقتی احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و از بیماری اجتناب کنید، از بیماری مزمن نیز اجتناب می کنید. بیماری‌های مزمن در حال حاضر در کشور ما یک اپیدمی است و با سرعتی در حال رشد است که صنعت بهداشت و درمان و بیمه‌ها نمی‌توانند با آن مقابله کنند. چاقی، سندرم متابولیک، دیابت، آرتریت، اختلالات عصبی و بسیاری از بیماری های دیگر در جامعه ما رایج شده اند و عمدتاً به دلیل رژیم غذایی ما هستند. مصرف مواد غذایی حاوی آفت کش ها و مواد شیمیایی باعث بروز این بیماری ها می شود، همچنین خاک های فقیر از نظر مواد مغذی که در آنها رشد می کنند. نه تنها مواد مغذی از ما خارج می شوند، بلکه ذخیره ای از سموم در بدن خود ایجاد می کنیم که دیگر نمی تواند آن را تحمل کند. که هزینه زیادی دارد! نسخه ها، ویزیت های پزشک و حتی اقامت در بیمارستان با حق بیمه سلامت ما مرتبط است که هر سال در حال افزایش است. یکی از مشتریان من گفت که نمی تواند محصولات ارگانیک بخرد زیرا داروهای فشار خون او ۱۸۵ دلار در ماه است. بعد از اینکه جدایی را فهمید و شروع به سرمایه گذاری روی رژیم غذایی خود کرد، توانست داروهای خود را به طور کامل کنار بگذارد!

شما را نمی‌دانم، اما ترجیح می‌دهم اکنون پولم را روی سلامتی سرمایه‌گذاری کنم، با انرژی و سرزندگی زندگی کنم و بعداً در هزینه‌های سلامتی صرفه‌جویی کنم. چه کسی می خواهد از قبوض بد سلامتی و مراقبت خوشحال شود؟ هیچ کس را نمی شناسم هنوز فکر می کنید که نمی توانید مواد غذایی ارگانیک سالم تهیه کنید؟ از نظر من نمی توانم این کار را نکنم!

https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر