چرا افراد مشهور از گارسینیا کامبوجیا استفاده می کنند؟


سلبریتی ها دائما به دنبال جایگزین های سالم برای کاهش وزن هستند.

قرص های لاغری در این تلاش برای حفظ شکل سالم و از بین بردن مقداری چربی اضافی محبوب شده اند.

میوه های استوایی مانند تمر هندی ملابار عصبانی شد. گارسینیا کامبوجیا همانطور که می‌دانیم میوه‌ای است که گفته می‌شود مانع از تولید چربی در بدن و همچنین افزایش تولید سروتونین می‌شود.

افزایش تولید سروتونین با جلوگیری از احساس گرسنگی و میل به خوردن مرتبط است. (۱)

آیا تا به حال به این فکر کرده اید که چگونه برخی از سلبریتی های مورد علاقه شما زمانی که مشخصا زمان زیادی برای ورزش ندارند، خوش فرم می مانند؟

خوب، این است. اگرچه این مکمل تولید چربی را سرکوب می کند، اما همچنان نیاز به رژیم غذایی، خوردن غذاهای سالم و تناسب اندام دارد.

مزایای گارسینیا کامبوجیا چیست؟

به عنوان یک مکمل گیاهی، گارسینیا کامبوجیا فواید زیادی برای سلامتی و تندرستی دارد. برخی از مهمترین آنها:

کنترل دیابت و کلسترول بالا

کامبوجیا گارسیا به دلیل فواید سلامتی خود در مبارزه با مسائل مربوط به کلسترول شناخته شده است. (۲) تولید کلسترول بد را کاهش می دهد و در عین حال بدن را برای تولید کلسترول خوب بیشتر تحریک می کند. همچنین با مهار تولید تری گلیسیرید به مبارزه با دیابت کمک می کند.

چاقی

مطالعات نشان داده اند که در افرادی که از گارسینیا کامبوجیا استفاده می کنند، بیش از ۱ پوند از دست دادن وزن در مقایسه با سایر افرادی که سعی در کاهش وزن دارند، تفاوت دارد. (۳) این به دلیل هیدروکسی سیتریک اسید موجود در میوه است که از تولید چربی پس از خوردن آن جلوگیری می کند. همراه با سایر برنامه های کاهش وزن و برنامه های ورزشی، می تواند به افزایش اثرات کاهش وزن سالم کمک کند.

سروتونین را تقویت می کند

سروتونین یک ماده شیمیایی است که به سلامت روان کلی بدن کمک می کند. هنگامی که سطح سروتونین در بدن افزایش می یابد، خطر ابتلا به اختلالات اضطرابی، بی خوابی، افسردگی و بسیاری دیگر از شرایط سلامت روان را کاهش می دهد. (۴)

اگرچه این میوه فواید زیادی دارد که به کاهش وزن سالم کمک می کند، اما با عوارض جانبی زیادی همراه است.

عوارض جانبی گارسینیا کامبوجیا

در دوزهای بالا، گارسینیا کامبوجیا می تواند منجر به شرایطی مانند آتروفی بیضه و به ندرت سمیت سروتونین شود. (۵)

هنگام مصرف سایر داروها، لازم است قبل از مصرف مکمل با پزشک مشورت کنید زیرا ممکن است بر جذب برخی از داروهای مورد استفاده در درمان تومورها، ویروس ها و غیره تأثیر بگذارد.

عوارض جانبی اصلی دارو شرایطی مانند حالت تهوع، سردرد و عدم تعادل در دستگاه گوارش است. همچنین مشخص نیست که چه اثراتی در دوران بارداری دارد، بنابراین مصرف آن بعد از بارداری توصیه نمی شود.

مکمل های گارسینیا کامبوجیا در انواع و اشکال مختلف از چای گرفته تا کپسول و قرص موجود است. معمولاً حداقل ۳۰ دقیقه قبل از غذا مصرف می شود تا اثر آن افزایش یابد.

با این حال، قبل از مصرف، حتماً با یک متخصص مشورت کنید تا بهترین اقدام را برای نوع بدن خود تعیین کنید. اگر می خواهید این محصول را امتحان کنید، تمام نظرات را در اینجا بررسی کنید.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر