چرا به مشاوره حقوقی تجاری نیاز دارید؟ – نور کریم


مشاوره حقوقی تجاری شروع یک کسب و کار اورژانسی عوارض زیادی دارد. برای راه اندازی هر کسب و کاری به دو نوع کار نیاز است: مشاور حقوقی و حسابدار. یک مشاور حقوقی عالی کسب‌وکار تقریباً در هر جنبه‌ای از کسب‌وکارتان به شما کمک می‌کند، از رعایت منطقه‌بندی حیاتی و مشاوره کپی رایت و علامت تجاری گرفته تا ترکیب تجاری قانونی و دعاوی و تعهدات.

چرا مشاوره حقوقی تجاری آیا نیاز دارید

شما یک یا همان دلیل برای داشتن نماینده قانونی دارید مشاوره حقوقی تجاری تنها چیزی که نیاز دارید این است که اگر شکایت کنید، دیگر دیر شده است. اکثر مشاغل استخدام یک نماینده قانونی را تا زمانی که ایستگاه پلیس دم در می ایستد و با احضاریه به آنها هشدار می دهد به تعویق می افتد. اکثر وکلا موافقند که اگرچه هیچ کس دوست ندارد برای هر چیزی هزینه وکالت بپردازد، اما ارزشش را دارد. مشاوره حقوقی تجاری برای جلوگیری از دردسر، او فقط کسری از مبلغی را که یک نماینده قانونی از شما می گیرد تا شما را از دردسر خلاص کند، دریافت می کند.

اهمیت درک مسائل حقوقی در تداوم کسب و کار

امروزه هر روز شاهد راه اندازی کسب و کارهای مختلفی توسط افراد مختلف هستیم که اکثر آنها مورد تایید قرار می گیرند. به طور کلی فرآیند تایید یک شرکت و کسب و کار فرآیند سخت و طولانی نیست و فرد به راحتی می تواند با مراجعه به بخش تایید شرکت، کسب و کار و شرکت خود را تایید کند. البته علاوه بر تحریم شرکت ها، می توان دید که هر روز کسب و کارهای مختلفی منحل می شود. همین انتخاب را می توان هر روز مشاهده کرد که اکثر ایده های مطرح شده در حوزه های مختلف کسب و کار به مرحله تشکیل شرکت می رسند و همچنین اکثر ایده ها به مراحل قرارداد یا مشارکت می رسند که البته اکثر آنها ادامه دارند. با توجه به اینکه طرفین اطلاعات قانونی ندارند، پروژه ها معمولا ضرر می کنند. از این نظر، درک مسائل مختلف حقوقی می تواند در ادامه کسب و کار بسیار مهم باشد

اگر به دنبال مشاوره حقوقی برای مشاغل کوچک هستید، در اینجا برخی از بزرگترین مسائل حقوقی که صاحبان مشاغل کوچک باید از آن آگاه باشند، آورده شده است.

یک قرارداد الزام آور مستلزم ملاقات ذهنی است

اصول مهم حقوق قرارداد نکته مهمی است که باید هنگام مدیریت کسب و کار خود بدانید. پیش فرض مهم همه قراردادها این است که تا زمانی که «جلسه عقاید» صورت نگیرد، نمی توان از حق قرارداد اضطراری استفاده کرد. به زبان ساده، این بدان معناست که هر دو طرف باید درک ماهوی از موقعیت قراردادی داشته باشند و توافق کنند که به این موضع وفادار باشند. وقتی تفسیر مبهمی از مفاد قرارداد وجود دارد، مشکلاتی در تفسیر و تلاش بیشتر قرارداد به وجود می آید. در مورد آنچه امضا می کنید و با چه چیزی موافقت می کنید شفاف باشید. برای اطمینان از درک تعهدات مرتبط با قرارداد، باید از مشاور حقوقی کمک بگیرید.

اعتبار قراردادهای کتبی در مقابل عقود شفاهی

شاید تعجب کنید که بدانید قراردادهای شفاهی رسما قابل اجرا هستند. البته تشخیص اینکه چه کسی با چه چیزی موافقت کرده است تقریبا غیرممکن است. البته به دلیل اینکه روی کاغذ نوشته نشده است به معنای باطل بودن قرارداد نیست.

حفاظت از مالکیت معنوی شما بسیار مهم است

بدون حق ثبت اختراع، حق چاپ یا علامت تجاری، اگر یک شرکت علامت تجاری یا نام تجاری شما را “دزدید”، نمی توانید آن را دنبال کنید. شرکت‌های فناوری و شرکت‌های تجارت الکترونیک به‌ویژه در برابر تداوم مسائل مالکیت معنوی آسیب‌پذیر هستند. حقوق مالکیت فکری ذاتاً پیچیده است. اگر می خواهید مالکیت معنوی شرکت خود را پیگیری کنید، بالا بروید مشاوره حقوقی تجاری برای کسب و کار کوچک خود، با یک نماینده حقوقی متخصص که همان حوزه را می شناسد، مشورت کنید. یک نماینده حقوقی مالکیت معنوی می تواند به شما کمک کند محاسبه کنید آیا کسب و کار شما دارایی های IP است که از نظر قانونی محافظت می شوند یا خیر.

کسب و کار کوچک شما باید تا حد امکان از داده ها مراقبت کند

موضوع حقوقی مهمی که اخیراً در اخبار مطرح شده است، موضوع جرایم سایبری و نقض داده های شرکتی است. حتی شرکت‌های چندملیتی بزرگ نیز قربانی نقض داده‌ها با پیامدهای جدی حقوقی و روابط عمومی شده‌اند. اندازه شرکت یا تعداد مشتریان شما مهم نیست، کارمندان شما وظیفه قانونی حفاظت از داده‌های سایبری فردی را دارند. مراقب باشید. ایمنی از از مشتریان و کارکنان اقدامات ضد ویروس فعلی و نرم افزار امنیتی انعطاف پذیر می تواند به محافظت از این داده های ارزشمند در برابر سرقت بیشتر کمک کند.

همیشه وجوه شخصی و وجوه تجاری را جدا نگه دارید

اگر یک ترتیب اعتماد عملی نیست، مهم است که خود و اطلاعات شخصی خود را از کسب و کار خرد حذف کنید. کسب و کار کوچک شما باید یک حساب بانکی جداگانه، کارت اعتباری و غیره داشته باشد. کسب و کار و سرمایه شخصی شما باید همیشه تمیز و بدون شکست باشد. هر گونه ادغام می تواند بعداً شما را با مشکلات قانونی باز کند. همچنین استفاده از وجوه تجاری برای پرداخت هزینه های شخصی است.

کسب و کار کوچک شما باید بیمه جامع داشته باشد

هر کسب و کاری، صرف نظر از اندازه، باید بیمه کافی برای مراقبت از خود در صورت وقوع حادثه، بلایای طبیعی، نقض داده ها یا هرگونه ادعای احتمالی داشته باشد. رسیدگی به بودجه و ادعاهای مسئولیت عمومی می تواند منجر به اتلاف وقت، پول و ناامیدی شود. همه مشاغل کوچک باید دارای بیمه کافی برای پوشش چنین عیوب باشند. بسته به اندازه و ماهیت کسب و کار، ممکن است بیمه نامه های خاصی برای ارائه پوشش های اضافی توصیه شود.

نقش مشاور حقوقی تجارت در تداوم موفقیت من چیست؟

در پاسخ به این سوال باید نگاهی به مزایای استخدام مشاور حقوقی بازرگانی داشته باشید، همانطور که قبلا اشاره کردیم، در ادامه روند یک کسب و کار، مهم ترین چالش هایی که تجارت و امور با آن مواجه خواهند شد، دارای چالش های قانونی، هرگونه سهل انگاری و بی احتیاطی شما در این زمینه منجر به تولید گره های کور می شود که رفع آن باعث شکایت در دادگاه و دردسر شما می شود. توصیه می کنیم یک قرارداد مشاوره با مشاور حقوقی برای تیم کامل امضا کنید.
به همراهی مادران ادامه دهید.

۱- برای راه اندازی کسب و کار نباید از چالش های فعلی هراس داشته باشید:

بدون شک راه اندازی یک کسب و کار نیاز به ایده ها و ذهن های خلاقانه دارد و انگیزه شما برای ادامه این مسیر کمک زیادی به شما خواهد کرد. در موارد دیگر، بهره مندی از یک مشاور حقوقی حرفه ای است که با چالش ها و موانع احتمالی پیش روی تجارت شما آشنا باشد. بنابراین، هرگز از چالش های تجاری خود نترسید یا دست کم نگیرید و از حضور و اختیارات مشاور حقوقی برای رفع نگرانی های خود استفاده کنید.

وینداد نگرانی شما را درک می کند و برای ارائه خدمات حقوقی و مشاوره فنی با شما ادامه می دهد.

۲- مشاوره حقوقی ضروری و ضروری است:

امروزه جایگاه منحصر به فرد و ویژه قاضی در امور تجاری جایگاهی است که برای پیشبرد و موفقیت در پیگیری امور تجاری، تمرکز و اشتیاق خاصی را می طلبد. پس انتظار راه اندازی کسب و کار خود را نداشته باشید و سعی کنید از کمک های حرفه ای و نگرش ویژه مشاور حقوقی کسب و کار کمک بگیرید.

۳- مشاوره حقوقی به اندازه سهولت کار و پیشرفت عالی شما خواهد بود:

زمانی که از حضور مشاور حقوقی در ادامه مسیر کاری خود به نحوی امیدوارکننده استفاده می کنید، اهداف و تلاش های مستمر تیم خود را در پیله ای از امنیت و آرامش قرار داده اید و علاوه بر آن همیشه نگران هستید. مشکلات و چالش های حقوقی، در همین مسیر بمانید، انرژی خود را در ادامه خط عملکرد برای کسب و کار خود تقویت کرده و به پیشرفت ثابت و قاطعی دست خواهید یافت.
در واقع مشاوره حقوقی هوشمندانه و متخصص شما و تیمتان را از اشتباهات تصادفی و عمدی دور نگه می دارد و به نوعی پیشرفت شما را تضمین می کند.

۴- مشاور حقوقی تجارت خطرات تجاری موجود را از شما حذف خواهد کرد:

همانطور که می دانید امروزه پیشرفت فناوری دائما در حال افزایش است و با سرعتی سریع ادامه می یابد، چالشی که قطعا می تواند برای ادامه کسب و کار شما مضر و دشوار و تاثیرگذار و سودآور باشد. زیرا این امکان وجود دارد که بتوانید مدتی بدون کمک مشاور حقوقی به کار خود ادامه دهید.البته چالش های قانونی و رسمی نیز وجود خواهد داشت و پیشرفت تکنولوژی شما را به دردسر می اندازد.