چگونه به یک رابطه منصفانه و محترمانه پایان دهیم؟ – فقط سه فایل


وقتی یک رابطه باید تمام شود، کارهایی که باید بعد از پایان رابطه انجام شود

رابطه را با احترام تمام کنید

چگونه به یک رابطه محترمانه پایان دهیم؟

اگر بعد از گذشت مدتی از رابطه متوجه شدید که اهداف شما برای رابطه یکسان نیست یا علاقه، هیجان، آرامش، سازگاری و درک کافی برای ادامه رابطه ندارید، در این مقاله به بحث خواهیم پرداخت. bytot ما به شما آموزش می دهیم که چگونه به یک رابطه محترمانه پایان دهید.

پایان دادن به یک رابطه عاطفی سخت ترین کار است، بنابراین برخی از افرادی که به بلوغ شخصیتی خود نرسیده اند ترجیح می دهند به جای اینکه مستقیماً به طرف مقابل بگویند که می خواهد رابطه را پایان دهد، ناپدید شوند. دور از دسترس یا تغییر شماره تماس آنها.

در دنیای پیچیده امروزی که افراد می توانند از طریق کانال های متعدد یکدیگر را بشناسند، به احتمال بسیار زیاد روابط بی پایانی وجود خواهد داشت.

یک رابطه دوستانه و عاطفی معمولاً با هیجانات زیادی شروع می شود که می تواند بر احساسات منفی غلبه کند، اما با گذشت زمان، هیجان اولیه فروکش می کند و توجه به این موضوع معطوف می شود که این دو نفر در اخلاقیات یکدیگر شریک هستند و در مورد روش های فکری و فکری خود به دست می آیند. احساسات نسبت به یکدیگر ممکن است تغییر کند. آهسته تر

گاهی پیش می آید که با وجود اینکه یک نفر در رابطه احساس رضایت، آرامش و وابستگی می کند، طرف مقابل به تدریج از رابطه ناامید می شود و سعی می کند به رابطه پایان دهد.

با گذشت زمان ممکن است متوجه شوید که احساسات اولیه شما نسبت به طرف مقابل بدون شناسایی و فقط از روی هیجان و کشش جنسی بوده است و بعد از مدتی متوجه می شوید که علایق، افکار، احساسات مشترکی دارید و ارزش ها چنین نیست و سازگاری برای شما امکان پذیر است. وجود ندارد و احساسات شما نسبت به طرف مقابل تغییر خواهد کرد.

به دلیل عدم تفاهم ممکن است بعد از مدتی از رابطه لذت نبرید، مشاجرات شما بالا گرفته یا آنچه می خواهید یکی نباشد و در نتیجه احساس کنید که دیگر به طرف مقابل علاقه ای ندارید. یکی نیست.

پایان دادن به یک دوستی پایان دادن به یک رابطه عاشقانه به درستی پایان دادن به یک رابطه به روشی محترمانه

کارهایی که باید بعد از پایان یک رابطه انجام دهید

احساسات طرف مقابل را در نظر بگیرید

شاید بعد از فکر کردن زیاد به این نتیجه رسیده باشید که پایان دادن به دوستی بهترین کار ممکن است، شاید مدت زیادی است که دیگر احساس هیجان و علاقه ای به رابطه خود ندارید. ‘t. بدانید که با وابستگی های طرف دیگر چه کنید.

اگر در مورد تصمیم برای پایان دادن به رابطه خیلی مطمئن هستید، یک گفتگوی آزاردهنده برای پایان دادن به رابطه خواهید داشت.

فردی که قرار است از او جدا شوید احتمالاً از نظر عاطفی آسیب دیده، ناامید و افسرده شده است و حتی ممکن است شکست عشقی را تجربه کند.

بنابراین زمانی که می خواهید به یک رابطه دوستانه یا عاطفی پایان دهید، باید سعی کنید این کار را به محترمانه ترین شکل ممکن انجام دهید.

رابطه را با احترام تمام کنید

برخی از افراد سعی می کنند از گفتگوی دشواری که قرار است با هم داشته باشند اجتناب کنند، اما این اجتناب باعث آسیب روحی بیشتر به طرف مقابل می شود.

طفره رفتن فقط وضعیت را بدتر می کند. از سوی دیگر، اگر بدون آمادگی و بدون فکر کردن به جملات خود وارد گفتگو شوید، از گفته خود پشیمان خواهید شد.

قبل از اینکه تصمیم خود را برای پایان دادن به رابطه اعلام کنید، باید مقدمات لازم را برای مذاکره نهایی انجام داده باشید.

قبل از پایان هر رابطه ای، باید این مراحل را دنبال کنید:

دلیل تصمیم شما چیست؟

با خود خلوت کنید و به دلیل تصمیم خود برای پایان دادن به رابطه فکر کنید. با خودتان صادق باشید، باید تصمیمی را به نفع زندگی خود بگیرید، حتی اگر باعث فروپاشی عاطفی برای طرف مقابل یا احساس اشتیاق بعد از بریدگی شود.

شما باید به احساسات خود توجه کنید و عاقلانه و منطقی تصمیم بگیرید نه به خاطر احساسات ناگهانی.

به یک دوستی با عزت پایان دهید، یک رابطه را پایان دهید، یک رابطه عاشقانه را پایان دهید

پایان دادن به روابط عاطفی

به واکنش های طرف مقابل فکر کنید

شما باید در مورد کلماتی که می خواهید بگویید و پاسخ های طرف مقابل فکر کنید، آیا آنها از شنیدن تصمیم شما برای پایان دادن به رابطه متعجب خواهند شد؟ آیا او مضطرب و عصبی می شود؟ آیا او غمگین است یا خوشحال؟

وقتی به واکنش طرف مقابل فکر می کنید، آمادگی بیشتری برای گفتگو خواهید داشت.

چگونه با واکنش های احساسی مانند گریه یا عصبانیت کنار می آیید؟

صادق باشید و نشان دهید که اهمیت می دهید

طوری صحبت کنید که طرف مقابل بداند برای شما مهم است.

جذابیت اولیه او و آنچه را که در مورد او دوست دارید توضیح دهید و سپس تصمیم خود را برای پایان دادن به رابطه توضیح دهید.

مسلماً همه ایراد دارند، حتی شما، بنابراین برای توجیه تصمیم خود، طرف مقابل را مقصر نمی دانید.

باید طوری صحبت کنید که عدم درک و سازگاری شما برای ادامه رابطه را نشان دهد.

پایان دادن به یک رابطه عاشقانه به درستی پایان دادن به یک رابطه به روشی محترمانه پایان دادن به یک دوستی به روشی محترمانه

فقط پایان دادن به یک رابطه عاشقانه

گفتگوی خصوصی داشته باشید

شما باید پایان رابطه را خصوصی اعلام کنید. حتما در دوران نامزدی یا دوستی تان اوقات خوبی را سپری کرده اید و با پایان دادن به رابطه خصوصی و شخصی به اوقات خوبی که با هم داشتید احترام بگذارید.

اگر در یک شهر نیستید و رابطه شما به صورت تماس صوتی و تصویری است، به همین ترتیب رابطه را تمام کنید.

ممکن است فکر کنید که پایان دادن به یک رابطه با چت یا پیامک راحت تر است، اما با این کار به طرف مقابل بی احترامی کرده اید، مطمئناً آنها سزاوار برخورد بهتر و محترمانه تری از جانب شما هستند.

در گفتگو عجله نکنید و توهین نکنید

بدون فکر و از روی هیجانات لحظه ای وارد چنین گفتگوهایی نشوید، زیرا احتمال دارد بعداً پشیمان شود.

هنگام صحبت با احترام صحبت کنید و از بی احترامی و بد زبانی بپرهیزید.

خودت را بگذار جای او و بعد حرف بزن.

چگونه گفتگو را در مورد پایان رابطه باز کنیم

اگر زمان کافی برای فکر کردن و تصمیم گیری دارید، اما نمی دانید چگونه مکالمه را باز کنید، می توانید از راهنمای زیر استفاده کنید.

به دوست دختر، دوست پسر یا نامزد خود بگویید که می خواهید در مورد موضوع مهمی با آنها صحبت کنید.

با اشاره به چیزهایی شروع کنید که برای شما یا او ارزشمند هستند، مثلاً ما مدت زیادی است که با هم هستیم و شما برای من مهم هستید یا اینکه واقعاً از روزهایی که با شما و خودم گذرانده ام پشیمان نیستم. خوشحالم که همدیگر را می شناسیم

دلیل جدایی ات را بگو، مثلا من الان حاضر نیستم دوست پسر داشته باشم یا به من خیانت کردی و این رفتار برایم غیرقابل قبول است یا اینکه دیگر احساس خوبی نسبت به رابطه ندارم یا اینکه پای یکی دیگر وسط است

مستقیم بگید میخوای قطع کنی و رابطه رو تموم کنی مثلا من میخوام قطع کنم یا بهتره از این به بعد فقط دوست معمولی باشیم.

با او همدردی کنید و بگویید قصد آزارت را نداشتم، یا متاسفم که اوضاع آنطور که می خواستی پیش نرفت، یا می دانم شنیدن این کلمات برایت سخت است و متاسفم. شما را ناراحت می کند

از کلمات مثبت و محبت آمیز استفاده کنید و بگویید، بودن در یک رابطه مرده برای هر دوی ما دردناک است، می دانم که بعد از مدتی متوجه خواهید شد و می توانید ادامه دهید. من همیشه لحظات خوبی را که با هم گذراندیم به یاد خواهم داشت، از آشنایی با شما بسیار خوشحالم. من می دانم که هر دختر یا پسر دیگری که این شانس را داشته باشد که با شما باشد بسیار خوشحال خواهد شد.

به حرف های طرف مقابل گوش دهید، اگر طرف مقابل عصبی شد یا شروع به گریه کرد، به او حق بدهید. به او زمان بدهید و هنگام خداحافظی از کلمات دوستانه استفاده کنید تا بداند از اینکه به او صدمه زدید متاسفید اما چاره دیگری نداشتید.

تلفیقی: قسمت زناشویی بیتوت