چگونه لکه های روغن را پاک کنیم لکه های روغن را از بین ببریم لکه های روغنی روی لباساز بین بردن لکه های روغن و چربی از روی لباس کار ساده ای نیست، اما موادی وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید لکه ها را به طور کامل از روی لباس پاک کنید.

چگونه لکه های روغن را پاک کنیم

اسپری کردن و لکه‌کردن لباس‌ها یک اتفاق ناگوار است. اما نگران نباشید. این لکه ها را به راحتی می توانید با روش های ساده و خانگی از روی لباس پاک کنید. این مقاله را از مجله دلتا دنبال کنید چگونه لکه های روغن را پاک کنیم درباره لباس بیشتر بدانید.

لکه های روغن را با استفاده از پودر بچه از روی لباس پاک کنید

  • چربی یا روغن باقیمانده را با دستمال توالت از لباس هایتان پاک کنید. قبل از رفتن به مرحله بعدی، سعی کنید تا جایی که ممکن است روغن لباس خود را تمیز کنید.
  • به آرامی روی لکه روغن را با پودر بچه بپوشانید. اگر پودر بچه ندارید، می توانید همین کار را با نمک یا نشاسته ذرت انجام دهید.
  • پودر بچه را با دستمال توالت یا قاشق از روی لکه پاک کنید. این کار را با دقت انجام دهید و مطمئن شوید که پودر به قسمت های دیگر لباس شما پخش نشود.
  • مقدار کمی مایع ظرفشویی و آب را روی لکه بمالید و با انگشت خود آن را بمالید. بعد از آب و کف مایع، مسواک قدیمی را با حرکات دایره ای روی لکه بمالید. لکه های داخل و خارج پارچه را پاک کنید.
  • لباس ها را به تنهایی با پودر لباسشویی یا مایع بشویید. برای خشک کردن لباس، آنها را در معرض هوا قرار دهید. استفاده از خشک کن برای خشک کردن لباس هایی که بیش از حد گرم شده اند ممکن است روغن باقی مانده روی لباس ها باقی بماند.

لکه های روغن را با استفاده از پودر بچه از روی لباس پاک کنید

از مایع ظرفشویی، شامپو یا صابون استفاده کنید

  • لکه روغن را با مایع ظرفشویی بپوشانید. استفاده از مواد شوینده مخصوص برای از بین بردن چربی ممکن است موثرتر باشد، اما استفاده از آنها ضروری نیست. این شامپو برای حذف چربی از بدن طراحی شده است، بنابراین در این موارد می تواند برای شما مفید باشد. صابون های دست و بدن نیز در از بین بردن چربی موثر هستند. فقط مطمئن شوید که صابون حاوی هیچ گونه افزودنی نیست که در تمیز کردن اختلال ایجاد کند.
  • برای لکه های قوی می توانید از صابونی به نام صابون لباسشویی استفاده کنید. صابون را با آب (یا با آمونیاک برای اثر بیشتر) مرطوب کنید.
  • سپس آن را روی لکه بمالید تا مقدار مورد نیاز صابون به لکه منتقل شود و کف تشکیل شود. همچنین می توانید مقداری صابون را آسیاب کرده و پس از خیس شدن روی لکه بریزید.
  • اگر از شوینده های رنگی استفاده می کنید، آن ها را خوب رقیق کنید یا مطمئن شوید که شوینده ای که استفاده می کنید، رنگ لباس شما را تغییر نمی دهد. برای لکه های سخت، از مسواک قدیمی استفاده کنید، زیرا مسواک می تواند لکه ها را بهتر از بین ببرد. برس های قدیمی یا برس های پاک کننده کوچکتر نیز گزینه های عالی برای از بین بردن لکه ها هستند.

از بین بردن لکه های روغن

از سرکه استفاده کنید

لکه را ابتدا با آب و سپس در صورت تمایل با سرکه بشویید. سرکه یک پاک کننده طبیعی است و کاربردهای زیادی دارد. سرکه شوری صابون ها و مواد شوینده را کاهش داده و اثربخشی آنها را کاهش می دهد. بنابراین از مواد شوینده و سرکه به طور همزمان استفاده نکنید. اگر می خواهید از سرکه و مواد شوینده برای تمیز کردن لکه استفاده کنید، ابتدا سرکه و آب را به نسبت یک به دو مخلوط کرده و روی لکه بریزید. سپس سرکه را از روی لباس خود بشویید و مراحل فوق را با مواد شوینده، صابون یا شامپو انجام دهید.

چگونه لکه های روغن را از روی لباس پاک کنیم

مطالعات پیشنهادی: کاربردهای عجیب نوشابه در خانه را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید