چگونه می توانید با اختلال TMJ زندگی کامل داشته باشید؟


مطالعات نشان می دهد که حدود ۱۲ درصد از آمریکایی ها با اختلال مفصل گیجگاهی فکی یا اختلال مفصل گیجگاهی فکی زندگی می کنند. TMJ مفصلی است که فک ما را به جمجمه متصل می کند. و هنگامی که یک مفصل دچار اختلال می شود، ناگزیر مشکلات، درد و ناراحتی زیادی ایجاد می کند. با این حال، بر خلاف بسیاری از بیماری های دیگر مربوط به دندان ها و سلامت دهان، این بیماری همیشه با جراحی درمان نمی شود. در واقع، جراحان معروف دهان و فک و صورت در شارلوت، کورنلیوس، هانترسویل، موریسویل و استیتسویل، NC اغلب جراحی را فقط برای کسانی که برخی از بیماری های جدی دارند رزرو می کنند.

بنابراین، اگر از اختلال TMJ رنج می برید، این پایان زندگی نیست. با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید یک اختلال TMJ را نادیده بگیرید. اگر به این فکر می کنید که آیا باید درمان TMJ را در شارلوت، کارولینای شمالی انجام دهید یا خیر، باید بدانید که اختلال TMJ چه کاری می تواند برای زندگی شما انجام دهد.

اثرات منفی اختلال TMJ در زندگی

 • اختلال TMJ اغلب محدودیت هایی را برای آنچه می خورید ایجاد می کند. به عنوان یک بیمار TMJ، ممکن است در باز کردن دهان خود مشکل داشته باشید. در عین حال، ممکن است از یک نیش بد رنج ببرید. در نتیجه نمی توانید آنقدر که نیاز دارید بجوید. بنابراین، رژیم غذایی شما محدود خواهد شد.
 • ماهیچه های مفصل گیجگاهی فکی (TMJ) مسئول حفظ تعادل سر شما به خصوص در حین فعالیت هستند. از این رو، هنگامی که فعالیت های بدنی مانند ورزش، دویدن، دوچرخه سواری یا کوهنوردی انجام می دهید، در فک و مفصل فک خود احساس درد خواهید کرد.
 • اختلال TMJ می تواند کیفیت زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. از آنجایی که درد TMJ می تواند حفظ بهداشت دهان و دندان را دشوار کند، اطمینان از سلامت دندان نیز دشوار است. دندان‌های آسیب دیده یا نامرتب می‌توانند شما را نامناسب نشان دهند.

بنابراین، همانطور که می بینید، نادیده گرفتن این موضوع یک گزینه برای شما نیست. حال بیایید شایع ترین علائم اختلال TMJ را بررسی کنیم.

 • سردرد خفیف تا شدید
 • درد در گوش و اطراف آن
 • بند انگشت خود را قفل کرده و باز کنید
 • درد و حساسیت در فک و گونه
 • درد و مشکل هنگام جویدن غذا

جدای از این علائم، علائم دیگری نیز وجود دارد که اغلب نادیده گرفته می شوند اما می توانند نشان دهنده مشکل TMJ باشند. به نشانه هایی نگاه کنید که هرگز نباید نادیده بگیرید.

 • سرگیجه
 • درد شدید صورت
 • درد عمیق گوش
 • تورم صورت
 • گرفتگی عضلات و درد در ناحیه گردن و قسمت بالای کمر

هنگامی که در حال پیش بینی جراحی فک اصلاحی برای اختلال TMJ خود هستید، باید بدانید که این یک گزینه نیست مگر اینکه شرایط شما بسیار شدید باشد. جراحان در Davidson، Kinnesville، و Concord، NC موافق جراحی برای مفصل گیجگاهی فکی نیستند. به همین دلیل است که به شما پیشنهاد می شود تا در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر به نکات زیر توجه کنید.

از جویدن آدامس خودداری کنید

جویدن آدامس می تواند TMJ و ماهیچه های اطراف آن را به طور کامل تحت فشار قرار دهد و بر سلامت فک تأثیر بگذارد. اگر به طور معمول صحبت می کنید و غذا می خورید، فک شما به اندازه کافی ورزش می کند. پس دیگر نیازی به جویدن آدامس نیست. همچنین در صورت لزوم، آن را بیش از سه دقیقه نجوید.

ماساژ سریع DIY

زمانی که درد و ناراحتی زیادی در فک خود احساس می کنید، می توانید عضله فشرده شده را ماساژ دهید تا بتوانید کمی از درد تسکین پیدا کنید. این باعث کاهش تنش عضلانی می شود. پزشک شما می تواند چنین ماساژی را به شما نشان دهد تا بتوانید بلافاصله درد را مدیریت کنید.

از طب فشاری استفاده کنید

طب فشاری می تواند نقاط مختلف بدن را فعال کند و به شما در مدیریت درد و ناراحتی کمک کند. شما می توانید صدها ویدیو را به صورت آنلاین پیدا کنید که به شما کمک می کند خودتان این کار را انجام دهید.

فک خود را شل کنید

هر متخصص معتبر TMJ در شارلوت، کارولینای شمالی، دستگاه پلاستیکی شفافی که به عنوان آتل شناخته می شود را به شما پیشنهاد می دهد. روی دندان های بالا یا پایین شما قرار می گیرد و به طور موثر دندان های شما را از هم جدا می کند و در نتیجه به آرامش فک شما کمک می کند.

موقعیت خود را تغییر دهید

تمرین هایی به شما آموزش داده می شود که به شما کمک می کند وضعیت بدن خود را نیز بررسی کنید. صاف نگه نداشتن سر یا گوش هایتان در راستای شانه می تواند منجر به وضعیت نامناسب بدن شود که منجر به درد بیشتر می شود. با نگرش درست، می توانید آن را به طور موثر مدیریت کنید.

اختلال TMJ قابل کنترل است و حتی با این شرایط می توانید زندگی کاملی داشته باشید. پس نگران نباش با این حال، در صورت مشاهده علائم یا علائم، باید فورا به پزشک مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر