چگونه ویپ به ترک سیگار کمک می کند


اگر از سرتاسر دنیا اطلاعی ندارید، می‌دانید که در یک دهه اخیر، ویپ جایگاه خوبی در دنیا پیدا کرده است. چیزی که به عنوان یک روش سالم برای مصرف نیکوتین شروع شد، به روندی تبدیل شد که صنعت سیگار و تنباکو را متحول کرد. افرادی که سیگار می‌کشند یا در حال حاضر سیگار می‌کشند می‌دانند که ترک سیگار چقدر دشوار است – اما آیا درست است که می‌توان از ویپینگ به عنوان راهی سالم برای ترک دائمی سیگار استفاده کرد؟ در این مقاله قصد داریم به حقایقی در مورد سیگار کشیدن در مقابل سیگار کشیدن و اینکه آیا ویپینگ می تواند به شما در ترک سیگار کمک کند نگاهی بیندازیم.

سیگار کشیدن

خواه سیگاری مزمن، تفریحی یا مادام العمر هستید، از خطرات همراه با سیگار آگاه باشید. با حدود ۳۷.۸ میلیون آمریکایی سیگار کشیدن، جای تعجب نیست که متخصصان بهداشت به دنبال گزینه های دیگری برای کاهش تعداد سیگاری ها هستند. در حال حاضر گزینه های زیادی برای ترک سیگار وجود دارد، مانند آدامس ها و چسب های نیکوتینی که اکثر آنها ماندگاری بسیار کوتاهی دارند.

خطرات سیگار چیست؟

واقعیت این است که وقتی استنشاق می کنید، سیگاری ها مواد شیمیایی خطرناکی را آزاد می کنند که وارد ریه های شما می شود. تعداد زیادی برای فهرست کردن وجود دارد، اما مهم ترین مواد سرطان زا در سیگار عبارتند از:

 • نیکوتین (سمت اعتیادآور سیگار)
 • آرسنیک
 • مونوکسید کربن
 • سرب
 • آمونیاک

اینها تنها بخش کوچکی از مواد شیمیایی مضر موجود در دود سیگار هستند که هر بار که سیگار می کشید وارد ریه ها می شود و بسیاری از این سموم باعث خطرات مستقیم سلامتی و در بسیاری از موارد مرگ می شوند.بیماری های قلبی و ریوی.

بخار کردن

سیگارهای الکترونیکی از سال ۲۰۰۷ وجود داشته اند و از آن زمان تاکنون محبوبیت جهانی پیدا کرده اند. در حالی که به نظر می رسد بسیاری از کشورها از این جایگزین سالم تر برای سیگار استقبال کرده اند، ایالات متحده به شدت در مورد ایمنی این دستگاه ها تردید داشته و زمان بیشتری را صرف ارزیابی مقبولیت اجتماعی این دستگاه کرده است. حقایقی در مورد بخارپز چیست؟ می دانیم که بخار شامل فرآیند احتراق نمی شود، زیرا بسیاری از مواد شیمیایی مضر آزاد شده بلافاصله پس از روشن کردن سیگار را از بین می برد. بنابراین در ویپینگ چیست؟ ما همچنین می دانیم که مواد شیمیایی موجود در ویپ شامل موارد زیر است:

 • نیکوتین
 • گلیسیرین گیاهی
 • پروپیلن گلیسیرین
 • استالدئید
 • نیتروزامین ها
 • طعم های مورد تایید FDA

اگر این موارد را به وضوح با هم مقایسه کنیم، بخارپز گزینه سالم تری برای دریافت نیکوتین است. با این حال، این بدان معنا نیست که استخاره کردن کاملاً بدون خطر است و ما هنوز از مضرات استفاده طولانی مدت آن اطلاعی نداریم. با توجه به جدید بودن ویپ در مقایسه با سیگار، تأیید بسیاری از چیزها زمان می برد. در حال حاضر، ما فقط می توانیم از مطالعات و تحقیقاتی که در دسترس داریم استفاده کنیم، و وقتی صحبت از استفاده از دستگاه های ویپ به عنوان ابزار ترک سیگار می شود، مطالعات شگفت انگیز به نظر می رسند!
حقایقی در مورد ترک سیگار

حقایقی در مورد ترک سیگار

شکی نیست که سیگار احتمال اثرات نامطلوب بر سلامتی ما را افزایش می دهد، اما ما نمی دانیم که بدن ما با چه سرعتی پس از ترک سیگار می تواند خود را ترمیم کند. در اینجا چند نکته در مورد چگونگی ترک سیگار و چگونگی تغییر از سیگار به سیگار الکترونیکی می تواند به شما در ترک سیگار کمک کند:

 • تنها پس از ۱ ساعت ترک سیگار، سطح فشار خون کاهش می یابد و گردش خون بهبود می یابد.
 • خطر حمله قلبی ۲۴ ساعت پس از ترک سیگار کاهش می یابد.
 • پس از ۱ ماه ترک سیگار، ریه های شما عملکرد بهتری خواهند داشت.
 • در ۹ ماهگی، ریه های شما به طور قابل توجهی بهبود یافته است.
 • بعد از ۲۴ ماه، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب ۵۰ درصد کاهش می یابد!

اینها تنها بخشی از مزایایی است که می توانید در دو سال سیگار نکشید. اگرچه نیکوتین اعتیادآور است، اما این ماده شیمیایی مسئول ایجاد همه بیماری های فوق نیست. با تعویض سیگار با یک ویپ، مقدار کمتری نیکوتین و سایر مواد شیمیایی که مضر نیستند مصرف می کنید.

آیا ویپ می تواند به شما در ترک سیگار کمک کند؟

سیگار گرانتر و خطرناک تر است و کاهش مصرف در طول زمان کار آسانی نیست. با روی آوردن به ویپ، این فرصت را دارید که به تدریج سطح نیکوتین خون را در طول زمان کاهش دهید و نیکوتین را از بدن خود حذف کنید. نه تنها این نکته مهم است، بلکه تجربه کلی استفاده از ویپ به دلیل عدم وجود دود سیگار، صرفه جویی در هزینه و داشتن یک وسیله زیبا و شخصی بسیار خوشایندتر است. اما بهترین راه برای ترک سیگار با ویپ چیست؟ خب قانون اول اینه که نباید عجله کرد! اکثر افرادی که قصد ترک سیگار را دارند می دانند که سرعت آهسته و پیوسته بهترین راز موفقیت آنهاست. ممکن است دیوانه کننده به نظر برسد، اما اگر برای مدت طولانی سیگار می کشید، پرش به سطح متوسط ​​درصد نیکوتین به بدن شما آسیب می رساند. احتمال اینکه برداشت کنید و دوباره استفاده کنید بیشتر خواهد بود.

شخص خیلی مهم

ویپ از آبمیوه حاوی VG و PG برای ایجاد طعم و نیکوتین استفاده می کند. این آب میوه ها نیکوتین را بدون ۴۰۰ ماده شیمیایی مضر موجود در دود سیگار به بدن شما می رساند. در طول دهه گذشته، طیف وسیعی از دستگاه‌ها و آبمیوه‌های الکترونیکی جدید و بهبود یافته توسعه یافته‌اند تا گزینه‌های بیشتری را در اختیار ویپرها قرار دهند. بازار بریتانیا مملو از مارک های بین المللی آب میوه است که هر ترکیب، قدرت و طعم ممکن را ارائه می دهند. اگر می خواهید سیگار را با ویپ ترک کنید، اکنون دستگاه های زیادی در اختیار دارید. این باعث می شود که ویپینگ احساسی هیجان انگیز و جدید داشته باشد. چه قصد دارید مصرف نیکوتین را به حداکثر برسانید و چه فقط می خواهید سرگرم شوید، می توانید از ویپ استفاده کنید. می توانید از طعم های مورد علاقه خود از دسرهای محبوب، نوشیدنی های انرژی زا، دسرها، میوه ها و نعناع ها گرفته تا هر چیزی که می خواهید لذت ببرید. طیف گسترده ای از دستگاه ها و آبجوی های ارائه شده تضمین می کند که استعمال دخانیات سرگرم کننده تر از سیگار کشیدن خواهد بود.

مزایای بخارپز کردن

نیکوتین کافی دریافت می کنید، اما خبرهای خوب به همین جا ختم نمی شود. لباس شما بوی سیگار نخواهد داد. ویپینگ مانند سیگار کشیدن به سلامت پوست و بدن شما آسیبی نمی رساند و به عنوان یک بخارپز احساس سلامتی و تندرستی خواهید داشت. اگر همیشه آرزوی شرکت در یک ماراتن را داشتید، اکنون این رویا در دسترس شماست. دیگر شبیه آلوئه خشک به نظر نخواهید رسید و مردم از بوی سیگار خسته نمی شوند و احتمالاً به خاطر سیگار چاق نمی شوید. ویپینگ شما را از اعتیاد به سیگار و عادت به سیگار رها می کند. مهم است که به یاد داشته باشید که این دو جنبه متفاوت از سیگار کشیدن است. با یافتن جایگزینی برای هر دو، احتمال کمتری دارد که پرخوری کنید.

عملکرد VIP

ویپ ترک سیگار را آسان تر می کند زیرا لذت بیشتری نسبت به سیگار به شما می دهد. جالب نیست؟ نکات ما را در مورد دستگاه های vape و ijus بررسی کنید. این موارد به شما کمک می کند بهتر تصمیم بگیرید که کدام دستگاه برای شما بهترین است. وقت آن است که سفر خود را با سیگار شروع کنید و برای همیشه با سیگار خداحافظی کنید. تحقیق در مورد فواید ترک سیگار خوب است، مطالعه ای در Environmental Research and Public Health تغییرات رفتار ۷۱ فرد سیگاری بزرگسال را هنگام استفاده از دستگاه های ویپ بررسی کرد. در طول ۶ ماه و ۱۲ ماه، پیشرفت افراد زیر نظر گرفته شد و نتایج به خوبی برای آینده Vape رقم خورد! نه تنها بیش از ۴۰٪ سیگار را به طور کامل ترک کردند، بلکه ۲۵٪ دیگر به طور قابل توجهی سیگار کشیدن خود را کاهش دادند.

خلاصه ما در مورد اینکه چگونه ویپ به شما کمک می کند سیگار را ترک کنید:

وقتی صحبت از قدرت نیکوتین به میان می آید، می فهمیم که ترک آن چقدر سخت است. اما راه هایی برای مبارزه با این قدرت و ترک سیگار وجود دارد، یک راه خوب برای مبارزه با آن، ویپ کردن است. اگرچه ما نمی توانیم در مورد اثرات بلندمدت اظهار نظر کنیم، شواهد کوتاه مدت بسیار مثبت هستند.آیا این مقاله برای شما مفید بود؟