چیزهای ساده برای زیبایی پوست زیبایی پوست به چند روش ساده


به عنوان یکی از مهم ترین اعضای بدن، توجه به سلامت پوست صورت بسیار مهم است.

کارهای ساده برای زیبایی پوست

از آنجایی که پوست صورت یکی از قسمت هایی از بدن است که همیشه در معرض هوای سرد و گرم یا نور خورشید قرار دارد و بسیار ظریف و آسیب پذیر است، توجه به سلامت و بهداشت آن بسیار مهم است. از مجله دلتا تا موضوع این مقاله کارهای ساده برای زیبایی پوست ما پرداخت می کنیم

کارهای ساده برای زیبایی پوست

این کرم را دو بار در روز استفاده کنید

در مرحله دوم باید به طور مرتب از مرطوب کننده استفاده کنید. پوست حساس شما بیش از هر فرد دیگری در معرض عوامل محرک و آسیب رسان است. بنابراین مراقبت از آن برای شما مهمتر از شام شما است. برای انجام این کار، با مرطوب نگه داشتن پوست خود، یک سپر ایمن و قوی در برابر آسیب آب و اثرات عوامل خارجی مانند گرما، سرما، آلودگی و باد ایجاد کنید. صبح ها بعد از بیدار شدن از خواب و شب قبل از خواب از مرطوب کننده استفاده کنید تا خشکی و چین و چروک های بعدی را از بین ببرد و سموم محیطی را به حداقل برساند.

اول تست کنید بعد استفاده کنید

اگر قصد استفاده از محصول جدیدی را دارید، همیشه و همیشه قبل از استفاده یک آزمایش کوچک (مثلاً روی ناحیه کوچکی از پوست پشت گوش) انجام دهید. حداقل ۲۴ ساعت برای علائم تحریک، قرمزی یا سایر مشکلات پوستی صبر کنید. اگر پوست شما بسیار حساس است، این آزمایش را روی پوست بازوی خود تکرار کنید. در صورت عدم وجود مورد، می توانید آزادانه از محصول استفاده کنید. محصولات پوستی غیر حساسیت زا لزوما بهترین انتخاب شما نیستند. از آنجایی که هیچ استانداردی برای عبارت غیر حساسیت زا وجود ندارد، محصولاتی که این ادعاها را دارند همیشه برای پوست های حساس مناسب نیستند، بنابراین کورکورانه این مواد را خریداری نکنید.

حتما از ضد آفتاب استفاده کنید

یک کار ساده برای زیباسازی پوست استفاده از کرم ضد آفتاب است. هیچ چیز مانند نور خورشید پوست را از بین نمی برد و پیر نمی کند. برای زیبایی و سلامت پوست خود، هر روز از کرم ضد آفتاب با SPF40 زیر آرایش خود استفاده کنید. باور کنید کرم پودرهایی که استفاده می کنید به تنهایی قادر به محافظت از پوست شما در برابر نور خورشید نیستند. بنابراین همیشه قبل از انجام هر کاری روی صورت خود از ضد آفتاب استفاده کنید. پوست تحریک شده اغلب به نور خورشید حساس تر است، بنابراین توصیه می شود از بافت ظریف آن در برابر اشعه های خشن با کرم های ضد آفتاب با SPF 30 یا بالاتر محافظت کنید.

بدون تمیز کردن نخوابید

پوست شما باید همیشه تمیز و مرطوب باشد. بنابراین با دو بار شستشو در روز منافذ را باز و سطح پوست را تمیز نگه دارید (بیش از این ممکن است برای پوست های حساس تر زیاد باشد). پاک‌کننده‌ای را انتخاب کنید که برای پوست‌های حساس فرموله شده باشد، اما نه آنقدر ملایم که مجبور شوید برای پاک کردن آرایش یا ناخالصی‌ها به سختی آن را بشویید. فراموش نکنید که بعد از شستن یا استفاده از پاک کننده، پوست خود را به سرعت مرطوب کنید. اگر به تیپ خود اهمیت می دهید، این ۳ مانتو شایان ستایش را برای خرید در پاییز امسال بررسی کنید.

پوستی زیبا با اقدامات ساده

هیچ محصولی مصرف نکنید

پوست عضوی آسیب پذیر است، پس آن را در انواع مواد، رنگ ها و آرایش غرق نکنید. تنها چیزی که برای مراقبت از پوست خود نیاز دارید یک پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب است. بنابراین به یاد داشته باشید، هرچه لیست مواد موجود در محصولاتی که برای پوست خود استفاده می کنید کمتر باشد، بهتر است. آکادمی پوست آمریکا استفاده از محصولاتی با کمتر از ۱۰ ماده را برای پوست های حساس توصیه می کند. زیرا هرچه فرمول محصول پیچیده تر باشد، احتمال تحریک بیشتر است. پس با مطالعه برچسب ها و توضیحات کامل آنها خود را آماده کنید.

اگر به آرایش معتاد هستید ادامه مطلب را بخوانید

فقط به این دلیل که پوست حساسی دارید به این معنی نیست که باید بدون آرایش باشید. آرایش کنید اما همیشه این چهار نکته را دنبال کنید:

  • از مواد معدنی پودری (که عمدتاً فاقد مواد نگهدارنده و رنگ هستند) یا مواد مبتنی بر سیلیکون برای کاهش احتمال تحریک استفاده کنید.
  • از ریمل ضد آب استفاده نکنید زیرا برای پاک کردن آن نیاز به مواد تمیز کننده خشن دارد.
  • از خط چشم به شکل مداد استفاده کنید، نه مایع، زیرا خط چشم اغلب حاوی لاتکس است و می تواند باعث واکنش روی پوست شما شود.
  • لوازم آرایشی قدیمی را دور بریزید. زیرا ممکن است به مرور زمان عفونی شوند و مهمتر از همه فراموش نکنید که مرتب برس خود را تمیز کنید.

پوستی زیبا و سالم

مطالعات پیشنهادی: همچنین می توانید مقاله ریمل خشک خود را مانند روز اول بزنید.