چیپس پیاز و جعفری طرز تهیه چیپس پیاز و جعفری طرز تهیه چیپس پیاز و جعفری


این چیپس ها بسیار ترد و خوشمزه هستند و از نمونه های سالم بازار تهیه می شوند و می توانید آن ها را در فر یا روغن سرخ کنید.

چیپس پیاز و جعفری

چیپس پیاز و جعفری این یکی از میان وعده های بسیار خوشمزه و ساده است می توانید آن را در خانه به روشی سالم تهیه کنید. اگر تمام نکات را رعایت کنید، یک تراشه در کلاس بازار خواهید داشت. برای تو این چیپس های سالم و خانگی را می توانید در حین تماشای فیلم یا میان وعده برای بچه ها درست کنید. برای تهیه این چیپس ها می توانید از جعفری تازه یا خشک شده استفاده کنید. با مجله دلتا بودن با

مواد ضروری برای تهیه چیپس پیاز و جعفری

  • ۳ عدد سیب زمینی
  • پودر پیاز ۱ قاشق چایخوری
  • جعفری خشک ۱ قاشق غذاخوری
  • نمک ۱ قاشق چایخوری

طرز تهیه چیپس پیاز و جعفری

طرز تهیه چیپس پیاز و جعفری

مرحله اول

سیب زمینی ها را پوست بگیرید و با استفاده از پوست کن خیلی نازک برش بزنید. می توانید رنده کنید همچنین یا از رنده غذا برای خرد کردن چیپس استفاده کنید. در قابلمه ای آب را بجوشانید و به محض اینکه جوش آمد چیپس را اضافه کنید و حرارت را کمی زیاد کنید.

مرحله دوم

سپس نمک را اضافه کرده و بعد از اینکه اول جوش آمد، سیب زمینی ها را آبکش کرده و روی دستمال نخی پهن کنید تا آب اضافی آن گرفته شود و خشک شوند. جعفری را از قبل ریز خرد کرده و در دمای محیط یا در فر قرار دهید تا خشک شود. سپس با دست خوب پودر کنید.

تهیه چیپس پیاز و جعفری

سطح سوم

در تابه مقداری روغن بریزید و صبر کنید تا داغ شود. چیپس را کم کم اضافه کنید و بگذارید ترد و خوشمزه شود. همه چیپس ها را سرخ کرده و بعد از جدا کردن هر قسمت آن را در یک سبد قرار دهید تا روغن اضافی آن گرفته شود.

مرحله چهارم

حالا باید پودر پیاز و جعفری را روی مواد الک کنید و چیپس را خوب تکان دهید تا جذب شود. چیپس پیاز و جعفری آماده است و می توانید آن را برای تمام روز بخورید، بدون اینکه خمیر و ترد آن از بین برود. برای دستور پخت سریع، توپ های شکلاتی را با دو ماده موجود درست کنید.

دستور تهیه چیپس پیاز و جعفری

نکات کلیدی برای تهیه چیپس پیاز و جعفری

  • از سیب زمینی های کوچکتر استفاده کنید تا راحت تر بریده شود.
  • نفت می توانید از آن برای غذاهای دیگر نیز استفاده کنید.
  • اگر دوست دارید چیپس پیاز و جعفری سالم هستند می توانید آن را در فر یا سرخ کن بدون روغن تهیه کنید.

چیپس خانگی

پروپوزال مطالعه: برای دستور پخت بیشتر طرز تهیه کوکو گیلانی با مرغ را بخوانید.

برنامه را دانلود کنید