کاشت مو چیست و چگونه انجام می شود؟


در برخی از کلینیک های معتبر مزوتراپی مو نیز آموزش داده می شود. این آموزش برای کسانی که سعی در کاهش هزینه ها دارند بسیار مناسب است. همچنین از طریق آموزش کاشت مو و مزوتراپی می توانید به عنوان دستیار پزشک متخصص در کلینیک ها مشغول به کار شوید. برای آشنایی با روش های مختلف پیشگیری از ریزش مو، توصیه می شود تا پایان مقاله بعدی با ما همراه باشید.

کاشت مو چگونه انجام می شود؟

قبل از کاشت باید روش های مختلف آن را مطالعه و تحقیق کنید. دانستن روش ها به شما کمک می کند تا بهترین راه حل را انتخاب کنید. روش کاشت به دو روش کاشت نواری و کاشت با استخراج فولیکول ها انجام می شود. هر یک از این روش ها انواع مختلفی را شامل می شود. در کاشت مو باید قبل و بعد از عمل طبق توصیه پزشک متخصص دقت شود تا نتیجه کار بهتر دیده شود.

کاشت بانداژ

در کاشت نواری، برشی در بانک مو (معمولاً پشت سر) برای برداشتن فولیکول (گرافت) ایجاد می شود. این فولیکول های استخراج شده زیر میکروسکوپ قرار می گیرند و آماده استفاده در ناحیه مورد نظر هستند. در کاشت نواری، قفسه سینه برای برش مورد نیاز است و بنابراین دوره نقاهت طولانی می شود. در این روش فولیکول های استخراج شده از کیفیت بالایی برخوردار هستند.

کاشت با استخراج فولیکول

در روش کاشت، هیچ برشی با برداشتن فولیکول ها ایجاد نمی شود. در عوض، فولیکول ها را با سوزن های کوچک خارج می کنند. از آنجایی که در این روش فولیکول های بسیار کمی برداشته می شود و نیازی به برش و بخیه نیست، کاشت مو بدون جراحی نامیده می شود.

سن مناسب برای کاشت مو

کاشت مو به عواملی مانند سن، بانک موی قوی و جنسیت فرد داوطلب بستگی دارد. طبق نظر کارشناسان سن مناسب برای کاشت بالای ۲۵ سال است. زیرا تا این سن مراحل ریزش مو به طور کامل کامل و ثابت نشده است. همچنین حداکثر سن برای کاشت ۶۵ سال است.

آیا کاشت مو عوارضی دارد؟

انجام هر عملی بر روی بدن، صرف نظر از فوایدی که ممکن است داشته باشد، احتمالاً یک سری عوارض جانبی خواهد داشت. به طور کلی عوارض کاشت مو می تواند به دلایلی مانند انتخاب نادرست روش، رعایت نکردن مراقبت های بعد از عمل و عدم استفاده از متخصص باشد. هر روش کاشت پیچیدگی ها و معایبی دارد. بنابراین با دانستن روش های مختلف باید راه حلی را انتخاب کرد که با بدن سازگارتر باشد و کمترین عوارض ممکن را داشته باشد.

بهترین روش کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

همانطور که قبلا ذکر شد، کاشت مو به طور کلی به دو روش تقسیم می شود و هر کدام شامل انواع مختلفی است. هر کدام از این روش ها بر اساس نوع نیاز مشتری انتخاب می شوند. در ایران اکثر آنها روش کاشت SUT را ترجیح می دهند. زیرا این روش نتایج با کیفیت تری نسبت به روش های دیگر می دهد و نیازی به بیهوشی کامل ندارد. در زیر به شرح مختصری از انواع روش های کاشت مو می پردازیم:

  • کاشت FUT یکی از قدیمی ترین روش ها است و هزینه کمتری نسبت به روش های دیگر دارد. اما با زخم و فشار خون بالا نیز همراه است.
  • روش FIT شامل خونریزی بیش از حد زخم نمی شود. اما برای کسانی که منبع موهای قوی ندارند مناسب نیست.
  • در روش SUT از دستگاهی برای برش فولیکول ها استفاده می کنند. در نتیجه سرعت کار افزایش می یابد. با این روش هزینه کاشت مو کمی بالاتر از روش های دیگر است.
  • روش میکرو فیت یکی از جدیدترین روش هایی است که برای کشیدن ابرو و ریش نیز می توان از آن استفاده کرد. این مورد شامل مزایای هر دو روش SUT و FIT است.
  • در روش میکروگراف، چندین تزریق برای درمان مورد نیاز خواهد بود. اما این روش باعث افزایش تراکم موها می شود.میزان موفقیت کاشت مو

آیا زنان می توانند مانند مردان کاشت مو انجام دهند؟

زنان نیز مانند مردان می توانند برای افزایش تراکم موهای خود تحت کاشت قرار گیرند. البته همه روش های کاشت برای زنان مناسب نیستند. زیرا الگوی ریزش مو در زنان با مردان بسیار متفاوت است. در واقع کسانی که در پشت و پهلو موهای زیادی دارند می توانند از روش های کاشت بهره ببرند و به عبارتی بانک موی قوی دارند. اما کاشت موی خانم ها باید زیر نظر پزشک متخصص انجام شود و علل ریزش مو و طاسی احتمالی بررسی شود.

درصد موفقیت کاشت مو چقدر است؟

فردی که برای افزایش تراکم موهای خود عمل کاشت انجام می دهد، قبل از انجام این کار، درصد موفقیت نهایی را تخمین می زند. انتخاب روش مناسب یکی از عواملی است که میزان موفقیت کاشت مو را تعیین می کند. اما اگر این کار بدون توجه به نوع بدن و موی فرد انجام شود، در پایان کار نمی توان نتیجه ای گرفت. علاوه بر این، انتخاب یک متخصص بسیار ماهر برای انجام عمل، میزان موفقیت را تا جایی افزایش می دهد که می توان گفت با نگاهی به این دو نکته، موفقیت کار به ۱۰۰ درصد می رسد. همچنین پیگیری کامل مراقبت بعد از عمل کاشت در نتیجه نهایی گنجانده شده است.

هزینه کاشت مو

یک سری عوامل در تعیین هزینه کاشت مو موثر هستند. قبل از شروع فرآیند کاشت، این عوامل باید به طور کامل درک شوند. این موارد را می توان با مراجعه به متخصص تشخیص داد. عواملی که هزینه کاشت را تعیین می کنند عبارتند از:

  • روش کاشت مو
  • محل کلینیک کاشت مو
  • شهر مورد نظر
  • درجه طاسی داوطلب
  • تراکم موهای کاشته شده

هدف از مزوتراپی مو چیست؟

مزوتراپی مو برای جلوگیری از ریزش مو و تحریک رشد مو استفاده می شود. بنابراین یک روش درمانی برای جلوگیری از ریزش مو است. مزوتراپی مو تاثیر زیادی روی موهای خانم ها دارد و خانم ها هم مانند آقایان می توانند از این روش بهره مند شوند. البته قبل از شروع درمان باید الگوی ریزش مو را به طور کامل درک کرد تا بهترین نتیجه را به دست آورد. در مزوتراپی محلولی حاوی مواد معدنی، ویتامین ها، مواد مغذی و داروهای هورمونی با سوزن به لایه میانی جمجمه تزریق می شود. البته برخی از کارشناسان می توانند این کار را با یک دستگاه انجام دهند. بسیاری از افراد آموزش مزوتراپی را برای استفاده شخصی یا کسب درآمد دنبال می کنند. یادگیری مزوتراپی باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های کلینیک می شود. زیرا هزینه هر جلسه مزوتراپی شامل هزینه هایی در بازه ۴۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان و مزوتراپی حدود ۱۰ جلسه می باشد. اما از نظر تئوری یادگیری مزوتراپی، هزینه بسیار کمتری دارد.

مزوتراپی مو

کاشت مو برای چه کاری مناسب است؟

کاشت مو و همچنین نحوه انجام آن به روش های مختلف در این درس مورد بحث و توضیح قرار گرفته است. قبل از انجام این روش باید نوع ریزش مو و طاسی را بشناسید. به عنوان مثال، ریزش مو با الگوی غیرقابل پیش بینی برای روش کاشت مناسب نیست. بنابراین بهتر است ابتدا با یک کلینیک معتبر و متخصص در این زمینه مشورت کنید تا از عواملی مانند سن، جنسیت، نوع طاسی، بانک مو و سلامت عمومی بدن خود مطلع شوید. کلینیک فولیمو یک کلینیک عالی کاشت مو با مجرب ترین تیم در مشهد می باشد. در این کلینیک علاوه بر کاشت مو، آموزش کاشت مو، مزوتراپی و آموزش آن نیز ارائه می شود. البته تیم مجرب فولیمو برای داوطلبان کاشت مو به صورت رایگان مشاوره می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به وب سایت این مجموعه مراجعه کنید تا قبل از اقدام به کاشت مو در مورد رویکردی جامع تصمیم گیری کنید.

آیا این مقاله برای شما مفید بود؟