کدام یک از خانم های باردار از روزه گرفتن منع شدن؟


سوالات زیادی در مورد اینکه آیا با وجود بارداری باید روزه بگیریم وجود دارد. به گفته پزشک متخصص ، افراد مبتلا به بیماریهای زیر نباید روزه بگیرند. دريافت كردن. از آنجا که هیچ دو نفر شرایط مشابهی ندارند ، در صورت وجود در صورت داشتن هر یک از شرایط زیر ، با پزشک خود مشورت کنید. اگر هیچ یک از شرایط وجود ندارد اگر موارد زیر را ندارید ، لطفاً به مقاله “روزه داری و بارداری” در این سایت مراجعه کنید.

روزه گرفتن برای کدام زن باردار حرام است؟

1. زنان باردار مبتلا به دیابت

۲ زنان بارداری با سابقه فشار خون بالا در دوران بارداری و هنوز از آن رنج می برند آنها

3. زنان باردار مستعد بیماری کلیوی

4. زنان باردار مبتلا به اختلالات گوارشی ؛ این به معنی تهوع و استفراغ شدید است. مقدار غذایی که دارند و دریافت می کنند کم است.

5. زنان باردار با سابقه بارداری دشوار. به عنوان مثال ، سابقه سقط مکرر داشتن یا وجود ناباروری طولانی مدت و باردار شدن پس از مدت زمان طولانی. همچنین زنان باردار با سابقه مرگ جنین در رحم ، بیماری های مختلفی دارند. این که آیا رحمی که در آن گردش خون رحم مختل شده است آناتومیک است یا خیر. به عنوان مثال ، شما فیبروم رحمی دارید. و داشتن رحم دو شاخ یا دیواره دار

6. زنان بارداری که پس از افطار دچار تپش قلب ، تعریق و گاهی فشار می شوند خون آنها کاهش می یابد و غش می کنند (زیرا گردش خون بعد از افطار غیر طبیعی می شود و تمام خون به دستگاه گوارش می رود و فشار خون کاهش می یابد.
انجام دادن.)

7. مادرانی که در سه ماهه اول بارداری هستند و حالت تهوع و استفراغ دارند کسانی که در پایان بارداری و در سه هفته آخر بارداری هستند اگر سابقه مشکلاتی مانند جفت سرراهی در سه هفته آخر بارداری ناخودآگاه دارید
شده است

8. مادرانی با سابقه باروری زیر وزن طبیعی (2500) گرم است). اگر خود مادر BMI کم و وزن کمی دارد ، نباید روزه بگیرد زیرا وزن کم مادر نشان دهنده عدم مصرف غذا است. مادران این مدل بچه هستند آنها با وزن کمتر از حد طبیعی متولد می شوند.
9. زنان بارداری که وزن کافی ندارند. این افزایش وزن برای هر خانمی است ناهمسان. برای جزئیات بیشتر با متخصص تغذیه خود مشورت کنید.

10- مادرانی که دیر به دنیا می آیند نیز نباید روزه بگیرند. زیرا امکان پذیر است آسیب مضاعف

۱۱ اگر مادر روزه می گیرد و احساس می کند در حین روزه داری برخی حرکات جنین را دارید کمتر. از پزشک خود در مورد تعداد حرکاتی که کودک انجام می دهد بپرسید.

۱۲۲ مادرانی که دارای چند حاملگی هستند نباید روزه بگیرند

13. مادرانی که در هفته های آخر بارداری هستند نیز روزه می گیرند. مراحل رشد معاف ، به عنوان گردش جفت در هفته های اخیر محدود شده است سرعت کودک کاهش می یابد و به طور متوسط ​​میزان مایع آمنیوتیک نیز مانند مادر کاهش می یابد.
حدود 10 تا 12 ساعت در روز مایعات مصرف نکنید

۱۴ مادران مبتلا به بیماری قلبی

۱۵ مادرانی که مشکلی را که ما در مورد آن صحبت می کنیم تجربه نمی کنند و در هنگام روزه داری رنگ پریدگی را تجربه می کنند بعد از افطار ، ضربان قلب یا ضربان قلب آنها سفت می شود و از روزه معاف می شوند.

۱۶ مادران سیگاری که روزانه چندین نخ سیگار می کشند

۱۷ افراد زیر 18 سال با BMI کمتر از 50-45 کیلوگرم
آنها بارداری های پرخطر دارند و نباید روزه بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید