کشاورزان طرح دولت برای تبدیل 49 میلیون یورو به بودجه رفاهی “سبز” را به چالش می کشندنمایندگان کشاورزی چارلی مک کونالوگ وزیر کشاورزی را در مورد تصمیم دولت مبنی بر بازگرداندن 49 میلیون یورو مشوق های زیست محیطی به بخش دیگر در جلسه ای در روز جمعه به چالش می کشند.

در ابتدا برای کمک به روشهای کربن زدایی در کشاورزی ، افشا شدن این که پول برای تأمین یارانه های سوخت رفاهی واریز می شود ، واکنش عصبانی بخش کشاورزی را برانگیخته است.

جزئیات این تصمیم ، که در ایرلند تایمز منتشر شد ، در اسناد بودجه موجود بود و باعث عصبانیت شد زیرا کشاورزان معتقدند همه این بودجه باید به ابتکارات سبز محدود شود.

تام مک کورمک ، رئیس انجمن تامین کنندگان شیر خامه ایرلندی ، که می خواهد موضوع را با آقای مک کونالوگ در ملاقات گسترده تری پس از بودجه. “ما بسیار نگران این موضوع خواهیم بود.”

وزارت کشاورزی وعده داده است که بسته کامل 1.5 میلیارد یورویی مشوق های کربن زدایی برای کشاورزان در بودجه های آینده تحویل داده می شود ، اما تصمیم برای تغییر 49 میلیون یورو در تأمین منابع مالی ، بخش زیادی را که از قبل به اصلاحات زیست محیطی مشکوک بوده اند ، افزایش داده است. اثرات آن بر خانواده کشاورزان

تحریک

جکی کیهیل ، رئیس کمیته کشاورزی Oireachtas و رئیس کمیته کشاورزی Oireachtas گفت که اگرچه این پول در سال 2023 دوباره ظاهر می شود ، اما به احتمال زیاد این تصمیم زمانی که اعضای مک کمونالوگ در حضور آنها ظاهر شوند ، برای بحث در مورد بودجه تصمیم گیری می شود.

او مانند دیگران گفت که برخلاف ضمانت های قبلی عمل می کند و منبع تحریک است زیرا می تواند برای چیزی خرج کند.

“به ما گفته شد که این پول برای طرح های کشاورزی زیست محیطی حصار گذاری می شود. این در سال 2022 اتفاق نمی افتد و بنابراین ناامیدی وجود دارد. “

“این پول در سال توسط یک بخش خارج و به بخش کاملاً متفاوتی داده شد. کشاورزان از این امر بسیار ناامید شده اند. آنها می گویند اگر می تواند یک بار اتفاق بیفتد ، ممکن است دوباره اتفاق بیفتد. ”

آقای کیهیل گرچه خوشحال است که این پول برای تأمین هدف اصلی خود در سال 2023 در دسترس خواهد بود ، اما از شب بودجه شروع به دریافت تماس های تلفنی از کشاورزان در مورد آنها کرده است.

سیاستمداران مخالف نیز به سرعت نسبت به کمبود سرمایه گذاری در این بخش در سال آینده واکنش نشان دادند. مت کارتی ، سخنگوی کشاورزی سین فین گفت که این اقدام به دلیل عدم سرمایه گذاری بودجه در طرح های جدید “توهین به آسیب” است.

وی گفت: “اکثر کشاورزان این را ضربه ای می دانند زیرا یک تصور کلی وجود دارد که مالیات کربن یک شغل است.” به

دیدگاهتان را بنویسید