کمیته های استانی برای احیای دریاچه ارومیه تعیین شدند
ایسنا/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی با اشاره به عزم دولت برای احیای دریاچه ارومیه گفت: کمیته های کارشناسی استانی برای احیای دریاچه تعیین شده و از هفته آینده کار خود را در مناطق مختلف آغاز می کنند.

محمدصادق معتدیان امروز هفتم شهریورماه به مناسبت بازدید از طرح های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری آذربایجان غربی برای جلوگیری از ریزگردها در حاشیه دریاچه ارومیه گفت: این کمیته ها موارد لازم را ارائه خواهند کرد. طرح های احیای دریاچه ارومیه رویکردی ویژه که قابل بررسی و تصویب و ابلاغ است.

وی ادامه داد: طرح همه نهادهای دست اندرکار احیای دریاچه ارومیه باید بر اساس برنامه تعیین و اجرا شود.

دبیر کارگروه ملی احیای دریاچه ارومیه در خصوص اقدامات انجام شده برای کنترل ریزگرده ها در حاشیه دریاچه ارومیه افزود: بیش از ۲۵۰۰ هکتار گونه مقاوم قابل کشت در شرایط دریاچه ارومیه است. کاشته شده است برای کنترل شن و ماسه ریز و گرد و غبار که نقش موثری نیز دارد.

وی با بیان اینکه برای مدیریت روان آب بیش از ۲۸۰۰ پروژه تعریف و اجرا شده است، افزود: ۱۶۰ کیلومتر بادگیر مرده نیز برای مهار ریزگردها در حاشیه دریاچه ارومیه اجرا شده است.

معتمدیان با تاکید بر اینکه کانون های ریزگردها باید به دقت مورد بررسی قرار گیرند، یادآور شد: یکی از دغدغه های ساکنان و روستاییان حاشیه دریاچه ارومیه کنترل ریزگردها است که به زودی اقدامات لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین بر افزایش اندک طرح های مقابله با ریزگردها برای احیای دریاچه ارومیه تاکید کرد و گفت: در این راستا اعتبارات لازم از سوی دولت تخصیص می یابد.

انتهای پیام/

زخم

مطالب پیشنهادی


تیم فوتبال میلان در هفته هفتم سری آ ایتالیا شکست خورد. به گزارش ایسنا، تیم …