کیسه زباله و سفره یکبار مصرف – اوکان


سفره یکبار مصرف یکی از محصولات پرکاربرد مادران ایرانی برای صرف وعده های غذایی با یکدیگر است. برای صرفه جویی در زمان و آب مصرفی برای شستشوی میز، استفاده از این نوع میزها در بسیاری از مواقع رایج شده است. جدای از این، استفاده از آن از نظر رعایت اصول بهداشتی نیز مزایای بسیاری دارد.

در طول سالیان متمادی تنوع محصولات این جداول و ایجاد محصولاتی با سطوح کیفی متفاوت باعث شده تا اعضا از حق تعیین استاندارد بالاتری نسبت به ابتدای ظهور محصولات مشابه بهره مند شوند.

امروزه محصولات یکبار مصرف رومیزی شامل رومیزی رومیزی، رومیزی کنفرانسی، رومیزی کاغذی مورد استقبال مردم قرار گرفته و در مجالس و گردش ها مورد استفاده قرار می گیرد.

سفره های یکبار مصرف و صرفه جویی در وقت!

دوره مادری به درستی دوره شتاب نامیده می شود. زمان ما با ارزش ترین دارایی ماست که ارزش و ارزش آن با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست. بر این اساس، هر چیزی که به مادران در حفظ و صرفه جویی در زمان کمک کند برای ما ارزشمند است.

از طرفی در ادامه تمدن ایرانیان غذا خوردن دسته جمعی و وقتی دور سفره جمع می شویم هزینه های زیادی دارد. البته هنگام جمع آوری سفره و شستن آن از مادران این کار سخت است و بسیاری از آنها را از پخش آن منصرف می کند.

راه حل ادامه یافتن راه هایی برای توقف این روند است.

استفاده از وسایل و ظروف یکبار مصرف برای مراقبت که نیاز به شستشوی مکرر و موضعی ندارند یکی از این روش هاست. حذف فرآیند جمع آوری، شستشو و قرار دادن اشیا در یک زنجیره از همان نوع پشتیبانی، پشتیبانی های متعدد برای یک فعالیت.

استفاده از سفره های یکبار مصرف همچنین، این یکی از مواردی است که این روزها در مورد آن صحبت می شود. همه این پیچیدگی ها دست به دست هم داده و استفاده از این نوع جدول ها در تداوم یک برنامه تلویزیونی، زندگی اکثر مردم را داده است.

سفره های یکبار مصرف و ده ها کاربرد!

برخی از کاربردهای این جداول به شرح زیر است:

 • دانش آموزان، کارمندان، افراد شاغل و همه کسانی که می خواهند در زمان صرف غذا و کارهای جانبی تا حد امکان پس انداز کنند، دوست دارند به طور منظم از این نوع میز استفاده کنند.
 • خانم‌های خانه‌دار معمولاً در جشن‌ها و مراسم‌هایی که تعداد مهمانان دو برابر می‌شود از این نوع میز استفاده می‌کنند. زیرا پس از استفاده نیازی به جمع آوری و شستشو ندارد.
 • استفاده از سفره های یکبار مصرف در زمان پیک نیک و سفرهای کوتاه رایج است. در چنین شرایطی استفاده از مواد دور ریختنی از نظر تمیزی عملی تر است.
 • رستوران ها و مراکز شلوغی که نیاز به تغییر سرویس دارند، اغلب از این نوع میز استقبال می کنند.
 • کارخانه ها و مراکزی که در آنها غذا به صورت دسته جمعی سرو می شود، کاربردهای زیادی برای این نوع میزها دارند.

تولید کیسه زباله

 • امروزه بسیاری از مواد دور ریختنی توسط انسان و صنایع وابسته تولید می شود. در ادامه این وضعیت، تجمع این مواد زائد به نام زباله، زباله، زباله و … می تواند خسارات جبران ناپذیری به آن وارد کند. با توجه به این بحث، پردازش و انتقال و تخریب زباله به یکی از دغدغه های مهم بشر تبدیل شده است که نیازمند برنامه های تلویزیونی بلندمدت و انتقادی است. بخش مهمی از زنجیره انتقال، دپو و دفع زباله، روش حمل و نقل و وسایل نگهداری و حمل زباله است.
 • از خانه ها، ادارات، بیمارستان ها، کارگاه ها و غیره گرفته تا نیروگاه های صنعتی و نیروگاهی، زباله در مقیاس کوچک تولید می شود. اگر به این ضایعات کوچک و نحوه نگهداری آنها توجه نشود، ترس از فاجعه ادامه خواهد داشت. برای جلوگیری از هرگونه ضرر و زیان باید به فکر حفظ سلامت و بهداشت زباله ها باشیم تا با اتصال به پایان چرخه انتقال، مشکلی برای انسان و محیط زندگی ایجاد نشود.
 • به همین دلیل کیسه های زباله تمیز و ایمن توصیه می شود. بهتر است اطلاعات کافی در مورد این دسته داشته باشید تا بفهمید کدام نوع کیف به انسان و محیط زیست آسیب نمی رساند و معیارهای اضطراری را برآورده می کند. در ادامه مقاله با مراحل ساخت کیسه زباله، اولین متریال آن، تجهیزات خطوط تولید، اندازه و کیفیت کیسه زباله، رنگ مواد و شکل آن آشنا خواهید شد. کیسه های زباله و غیره

فرآیند ساخت کیسه زباله

در فرآیند ساخت کیسه زباله، مادران با سروصدا و مواد فعال هستند و از آنها کیسه ها و تجهیزات مختلف می سازند که همان ماده اولیه را به شکل نهایی تبدیل می کند.

 • ماده خام
 • برای ساخت کیسه زباله استاندارد و ایمن باید از مواد پلیمری و به درستی از پلی اتیلن استاندارد استفاده کرد که در پیوستگی پتروشیمی ها ساخته می شوند. خوشبختانه با توجه به وفور منابع گازی و صنایع پیشرفته پتروشیمی، سرزمین مادری مشکلی برای تنظیم مواد غذایی در کیسه های زباله ندارد.
 • بسته به نوع کیسه، کیفیت، تک لایه یا چند لایه بودن و غیره، از مواد اولیه مختلفی در ساخت کیسه زباله استفاده می شود. پلی اتیلن سبک و سنگین، فیلم ها، خطوط و غیره بسته به موارد استفاده، به شکل کیسه های زباله ادامه می دهند. پلی اتیلن با کیفیت بالاتر احتمالاً انعطاف پذیری و مقاومت بیشتری در برابر اجسام سخت تر و تیزتر خواهد داشت. اما کیسه هایی نیز وجود دارند که از مواد بازیافتی و پلاستیک ساخته می شوند که طبیعتاً هزینه تولید، ارزش و سطح کیفی کمتری دارند و در مواردی باید مورد استفاده قرار گیرند.
 • همچنین بسته به کیفیت کیسه های زباله روباز از مستربچ های رنگی مخصوص استفاده می شود.

انواع کیسه زباله

کیسه های زباله به دو جنبه مصرفی و تولیدی تقسیم می شوند. در ادامه هر دو جنبه را به عنوان گزینه های تحلیل ارائه می کنیم.

انواع کیسه زباله بر اساس مصرف

 • کیسه زباله خانگی

این نوع کیسه یکی از رایج ترین کیسه های زباله است. برای مصارف خانگی می توان از آن به شکل معمولی و با کیفیت استفاده کرد. بنابراین نوع معمولی آن برای زباله های سبک و نوع باکیفیت آن برای زباله های سنگین و حجیم است. همچنین برای نگهداری بهتر زباله و تمیزی بیشتر، بهتر است زباله ها را از بقیه خانه جدا کرده و اقلام بازیافتی، زباله های خشک و خیس را جداگانه در کیسه های جداگانه انباشته کنید.

 • کیسه زباله سازمانی و اداری

با توجه به تفاوت ماهیت زباله های اداری و سازمانی با زباله های خانگی و در بیشتر مواقع حاوی اشیاء و مواد خشک، ریز و ریز، کیسه های زباله منحصربفرد نیز برای این مکان ها متفاوت است. اغلب این کیسه ها ضخامت خاصی دارند و مانند نخ هستند و سپس از کیسه های خانگی کوچکتر می شوند تا با سرعت بیشتری خیس و تعویض شوند و از آلودگی محفظه های عمومی جلوگیری شود.

 • کیسه زباله بیمارستانی

کیسه های زباله به دلیل وجود آلودگی، ویروس، باکتری و زباله های عفونی باید در بیمارستان ها، کلینیک ها و سایر مراکز بهداشتی و درمانی استفاده شود. برای حذف زباله از منابع بیمارستانی، زباله ها به سه نوع عفونی، غیر عفونی و اتوکلاو تقسیم می شوند و برای هر کدام از کیسه های مختلف استفاده می شود.

کیسه زباله غیر استریل برای جمع آوری زباله های خشک و عمومی که حاوی آلودگی بیمارستانی نیستند استفاده می شود. کیسه های زباله عفونی برای زباله هایی با آلودگی عفونی و بیولوژیکی قابل توجه استفاده می شود که پتانسیل انتقال بیماری و عفونت را دارد. کیسه زباله منحصربفرد آموها برای حذف سریع زباله های خطرناک عفونی و آزمایشگاهی نیز استفاده می شود.

کیسه های زباله بیمارستانی در رنگ های مختلفی ساخته می شوند که در ادامه آن گزینه حرف در قسمت رنگ ها به تفصیل مورد بحث قرار خواهد گرفت.

همانطور که می دانیم کاربرد کیسه فریزر این است که می تواند مواد غذایی را برای مدت طولانی سالم نگه دارد اما به بافت خودش آسیبی نرساند. بنابراین با در نظر گرفتن این موضوع، استفاده از مواد اولیه مرغوب و عدم استفاده از ضایعات پلاستیکی برای تولید آنها ضروری است.

اندازه کیسه زباله و کیسه فریزر

نکته بعدی که هنگام خرید باید به آن توجه کنید اندازه کیف است. کیسه های زباله در اندازه های کوچک، متوسط ​​و بزرگ عرضه می شوند. شما باید بر اساس میزان مصرف خود بهترین اندازه را برای استفاده روزانه تعیین کنید.

به عنوان مثال کیسه های فریزر معمولا در ابعاد ۱۸×۲۵ سانتی متر، ۲۰×۳۰ سانتی متر، ۲۲×۳۲ سانتی متر، ۲۴×۳۴ سانتی متر و ۲۵×۳۵ سانتی متر ساخته می شوند.

ضخامت کیسه های فریزر و کیسه زباله

معمولاً با ارتقای کیسه زباله، ضخامت آن نیز افزایش می یابد تا بتواند محتویات کیسه را با امنیت بیشتری در خود نگه دارد. با این حال، ممکن است به یک کیسه زباله کوچکتر، هرچند ضخیم تر، نیاز داشته باشید. در ادامه این فرم خیالتان را راحت کنید; زیرا کیسه های زباله میزبان سایزهای Roli، Bendy و London در سایزهای کوچکتر زیر، هرچند با ضخامت بالاتر، در بازار موجود است.

در مورد ضخامت کیسه سردخانه نیز باید به این نکته توجه کنید که در بازار سایزهای مختلف ۲۰۰، ۲۵۰ و ۱۲۰ برگی به وزن یک کیلوگرم وجود دارد که البته ضخامت های متفاوتی دارند.

کیسه زباله و کیسه فریزر

بهتر است بدانیم پلاستیک زباله فرم های فله (کیلو)، رولی (لندن)، جعبه ای، تجدید پذیر، تسمه ای و معطر در بازار موجود است که می توانید با توجه به نیاز خود آن ها را انتخاب کنید.

کیسه های زباله فله دوخته می شود که به صورت کیلویی به مشتریان عرضه می شود. البته کیسه زباله رولی همانطور که از نامش پیداست به صورت رول ساخته می شود و سپس با استفاده از پانچ کیسه ها از یکدیگر بریده می شوند. این نوع کیسه زباله که به کیسه لندن نیز معروف است، ساده ترین روش برای استفاده است.

کیسه زباله جعبه ای یکی از پرکاربردترین و پرکاربردترین کیسه های زباله است که به راحتی می توانید از آن استفاده کنید. از این نوع کیسه زباله مانند جعبه دستمال کاغذی استفاده می شود. کیسه های زباله تجدید پذیر به گونه ای ساخته شده اند که می توان آنها را در فضای سبز جدا کرد و می توان گفت که معامله خوبی با ظرف دارد.

یکی از پرکاربردترین کیسه های زباله، نوع بند آن است. کیسه های زباله بند دار به گونه ای است که دهانه آن ها مجهز به بند می باشد. به همین ترتیب، پس از پر شدن کیسه، می توانید دهانه را با بند ببندید تا زباله ها سرریز نشوند.