کیک بادام و عسل بدون شکر طرز تهیه کیک بادام و عسل بدون شکرکیک های خانگی یکی از خوشمزه ترین و مقرون به صرفه ترین چیزهایی است که می توانید برای اعضای خانواده خود در تعطیلات آخر هفته درست کنید. امروز کیک بدون آرد سفید را آموزش می دهیم.

کیک بادام و عسل بدون شکر

کیک بادام و عسل خوشمزه ترین و رژیمی ترین کیک است که با عسل درست می شود و اصلا نیازی به شکر ندارد. همانطور که مشخص است این کیک با آرد بادام درست می شود و نیازی به آرد سفید ندارید. طرز تهیه این کیک کمی متفاوت است و بافتی بسیار نرم و نخی دارد. این کیک را می توانید در فر برقی و گازی و یا فر غیر گازی بپزید. با مجله دلتا در ادامه با طرز تهیه همراه باشید کیک بادام و عسل بدون شکر فرا گرفتن

مواد لازم برای تهیه کیک بادام و عسل بدون شکر

  • ۱۷۰ گرم آرد بادام
  • ۱۷۰ گرم عسل
  • ۴ عدد تخم مرغ
  • ۱/۲ قاشق چایخوری وانیل
  • ۱/۲ قاشق غذاخوری بیکینگ پودر
  • ۱/۸ قاشق چایخوری نمک

کیک بادام و عسل را بدون شکر درست کنید

طرز تهیه کیک بدون بادام و عسل بدون شکر

مرحله اول

ابتدا تمام مواد را در دمای اتاق گرم کنید. سپس تمام مواد را مقیاس کنید. برای دریافت بهترین متن باید از مقیاس استفاده کنید. فر را با دمای ۱۸۰ درجه گرم کنید. برای پخت بدون فر باید یک قابلمه را روی آتش گرم کنید.

مرحله دوم

سپس در ظرفی تخم مرغ ها را بشکنید و با همزن دستی تخم مرغ ها را با وانیل بزنید تا از ظرف خارج شوند. وقتی خوب مخلوط شد، زمان اضافه کردن عسل است. دوباره هم بزنید تا عسل و وانیل خوب مخلوط شوند. بهتر است عسل را در دمای اتاق نگه دارید تا رقیق شود.

سطح سوم

برای تهیه آرد بادام می توانید بادام خشک را در منزل خرد کنید و بیکینگ پودر و نمک را اضافه کنید. مواد را با همزن دستی کاملا مخلوط کنید تا گلوله های آرد بادام باز شوند. کیک بادام و عسل ما آماده است. یک قالب نان یا گرد انتخاب کنید.

طرز تهیه کیک بادام و عسل بدون شکر

مرحله چهارم

مایه کیک را در قابلمه یا تابه بریزید و سه بار روی سطح آن ضربه بزنید تا هوای اضافی خارج شود. قالب را در فر از قبل گرم شده قرار دهید و با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۱۷۰ دقیقه بپزید. برای پخت بدون فر، قابلمه را روی آتش بگذارید و روی کتری قرار دهید و بگذارید کیک به مدت ۱ ساعت بپزد. اگر به دستور پخت دسر خانگی علاقه دارید، در ادامه مطلب با سه تابه بستنی خانگی درست کنید.

نکات اصلی تهیه کیک بادام و عسل بدون شکر

  • برای فرهای برقی دما را روی ۱۶۰ درجه تنظیم کنید.
  • قالب های گرد دارای قطر ۱۸ سانتی متر و مستطیل ۱۰*۲۰ می باشد.
  • برای بررسی پخت کیک باید از خلال دندان استفاده کنید و کیک را از وسط چک کنید.

کیک بادام و عسل بدون شکر

نکات مطالعهدرباره کتلت تره فرنگی برای یک شام خوشمزه بیشتر بخوانید تا در مورد آشپزی بیشتر بدانید.

برنامه را دانلود کنید