گاستریت چیست و چه علائمی دارد؟ سخنان یک متخصص گوارش


آیا تا به حال صدمه دیده اید؟ گاستریت شما چطور – ادامه دهید گاستریت چیزی میدونی؟ مشکلات معده و تمام اختلافاتی که ممکن است در آن ایجاد شود دستگاه گوارش امروزه تولد انسان عادی شده است. به گونه ای که دیگر مشکلات سنی و سنی را تشخیص نمی دهند و شامل پیر و جوان، کودک و بزرگسال می شود.

یکی از اصلی ترین بیماری هایی که می تواند معده هر فردی را تهدید کند این است بیماری التهابی روده است این بیماری که گاستریت همش اسمش یکیه مشکلات گوارشی و گاستریت شامل و دارای علائم مختلفی است. گاستریت همچنین در انواع و اندازه های مختلف موجود است درد شدید شکم پشتیبانی در ادامه می خواهیم در مورد این بیماری بیشتر صحبت کنیم.

التهاب معده

التهاب معده

گاستریت چیست؟ علائمش!

به طور کلی امروزه افراد زیادی هستند که گاستریت آنها دچار تورم یا التهاب معده به بیماری گفته می شود که دیواره دیواره معده فرسایش یا تحریک می شود و در هر دو صورت معده نمی تواند خود را با جراحات خود سازگار کند و عملکرد آن بدتر می شود. در چنین شرایطی که معده بد است، باید دکترای گوارش ببین ولی قبلش خوبه علائم گاستریت آشنا شدن

یکی از مهم ترین عواملی که تشخیص و تشخیص بیماری را آسان می کند توجه به علائم بیماری است. البته برخی علائم می توانند خاموش باشند و ما را از این بیماری آگاه نکنند، اما امروزه بیماران با برخی از علائم زیر مواجه می شوند و در نهایت مشخص می شود که در این افراد التهاب معده رنج:

  • درد شدید شکم، سوء هاضمه و نفخ شکم
  • سکسکه های مداوم
  • سوزش معده هنگام قورت دادن غذا (این سوزش اغلب در قسمت بالایی معده است)
  • مدفوع سیاه و قیری رنگ
  • حالت تهوع، استفراغ و اسهال شدید
  • گرفتگی و گرفتگی دردناکی که در ناحیه شکم ایجاد می شود
  • از دست دادن اشتها و کاهش وزن ناگهانی
  • احساس سیری در معده بعد از خوردن یک قاشق
  • تنگی نفس زمانی که معده پر است، که می تواند منجر به سایر مشکلات تنفسی شود.

درمان گاستریت

از آنجایی که بیماری های معده می توانند کیفیت زندگی افراد را تا حد زیادی کاهش دهند، درمان این بیماری ها اهمیت زیادی پیدا کرده است. به همین دلیل، ابتدا باید الف متخصص گوارش معده خود را چک کنید و پس از یافتن آن را درمان کنید، اما مراقب باشید بیماری التهابی روده با توجه به علت بروز آن، درمان های مختلفی را می پذیرد که در صورت عدم توجه به این روش های درمانی، نمی توانید روند درمان این بیماری را در مسیر درستی پیش ببرید.

هر فردی می تواند با استفاده از قرص های شیمیایی، استفاده از داروهای گیاهی، استفاده از داروهای خانگی و رژیم های غذایی موثر برای درمان این بیماری و همچنین با استفاده از اصول طب سنتی این بیماری را درمان کند. درمان گاستریت موثر بودن استفاده از موادی مانند عسل، آب، کلم بروکلی، سیر و آب نارگیل در درمان این بیماری بسیار موثر است.

متخصص گوارش برای بیماری های التهابی روده

متخصص گوارش برای بیماری های التهابی روده

علت التهاب دیواره شکم چیست؟

امروزه بسیاری از افرادی که در زمینه بیماری ها فعالیت می کنند گاستریت و التهاب معده آنها تحقیق می کنند، معتقدند گاستریت این التهابی است که در پوشش داخلی معده رخ می دهد. هنگامی که سد مخاطی در دیواره معده فرد آسیب می بیند، شیره های گوارشی می توانند به آرامی پوشش معده را نازک کرده و باعث تورم آن شوند. عصبی بودن بیش از حد، استفراغ، وجود عفونت های ویروسی در بدن و بیماری هایی مانند رفلاکس صفرا نقش عمده ای در بروز این بیماری دارند.

همچنین با استفاده بیش از حد از قرص هایی مانند ایبوپروفن، ناپروکسن و آسپرین گاستریت تبدیل شدن نه تنها به این عامل بلکه عوامل دیگری مانند وجود بیماری هایی مانند ایدز و عفونت انگلی در بدن فرد می تواند باعث التهاب معده و نازک شدن دیواره آن شود.

عزیزان شما که مواد مخدر مصرف می کنند یا به مشروبات الکلی معتاد هستند بیش از دیگران در معرض خطر ابتلا به این بیماری هستند. بنابراین خوب است که اقدامات پیشگیرانه در حال حاضر انجام شود.

آیا گاستریت خطرناک است؟

التهاب معده اگر زود تشخیص داده شود و درمان شود بویی ندارد اما اگر در درمان این بیماری سهل انگاری کنید ممکن است دچار عوارض فراوان آن شوید. کمترین این عوارض را ما می توانیم انجام دهیم زخم معده و خونریزی در معده اشاره کنیم

البته اینها تنها عوارض این بیماری نیستند، بلکه ممکن است التهاب معده نازک شدن دیواره شکم و ایجاد سرطان دستگاه گوارش همچنین ارائه دهید، کم خونی فیزیکی یکی از عوارض است بیماری های التهابی و گاستریت هستند

بنابراین پس از تشخیص این بیماری باید از محلولی برای محافظت از پوشش معده، تعادل آنزیم های آن، رفع پوسیدگی معده و در نهایت خود ایمن سازی و درمان استفاده کرد. گاستریت رفتار

به درمان سریع گاستریت اگر در تهران هستید می توانید به لیست متخصصین گوارش در تهران و نوبت دهی مطب متخصص گوارش دریافت کنید

از جانب بهترین دکتر فوق تخصص گوارش در تهران ما دکتر صادقی فوق تخصص گوارش، دکتر. آقا فوق تخصص گوارش، هادی فوق تخصص گوارش و عبدالرضا سرقی فوق تخصص گوارش را می توان نام برد.

دکتر گوارش

دکتر گوارش

برای التهاب معده چه بخوریم؟

شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که می خواهید دلیل آن را بدانید التهاب معده چی بخوریم؟ همانطور که گفتیم امروزه از گیاهان دارویی و داروهای شیمیایی مختلفی برای درمان این بیماری استفاده می شود که مصرف هر یک از این داروها می تواند روند بهبودی این بیماری را تسریع کند.

داروهایی مانند فاموتیدین، آنزیم ها، پروتون ها، لانزوپرازول و آموکسی سیلین، از جمله داروهای شیمیایی. گاستریت را از بین ببرید اما اگر دوست ندارید از داروهای شیمیایی استفاده کنید، می توانید از سیر، عسل، سیب زمینی و سایر مواد غذایی از این دست استفاده کنید.

با توجه به اینکه این مواد دارای ویتامین های زیادی در ساختار خود هستند، گزینه بسیار مناسبی برای کاهش ورم معده و کلی معده محسوب می شوند. علاوه بر این می توانید از چای عسل، چای چغندر و چای درخت فلفل برزیلی استفاده کنید و در اسرع وقت التهاب را در بدن خود از بین ببرید.

منبع: doctoreto.com