گردشگری وسیله ای برای بهبود عقب ماندگی ذهنی استایسنا/ خراسان رضوی در مقاله جدیدی از دانشگاه ادیت کوان در استرالیا، کارشناسان پیشنهاد می کنند که نگرش نسبت به صنعت گردشگری نیاز به بازنگری دارد، زیرا سفر فقط یک تجربه تفریحی نیست، بلکه یک درمان بالقوه است که مزایای سلامتی واقعی را ارائه می دهد.

محققان چندین جنبه از گردشگری را شناسایی کرده‌اند که می‌تواند تأثیر مثبتی بر افراد مبتلا به مشکلات سلامت روان یا اختلالات شناختی داشته باشد. به طور خاص، محققان به این موضوع پرداختند که چگونه گردشگری می تواند برای افراد مبتلا به زوال عقل مفید باشد.

پزشک درمان هایی را برای زوال عقل مانند موسیقی درمانی، ورزش، تحریک شناختی، حافظه درمانی، تحریک حسی و سازگاری با رژیم غذایی و محیط بیمار توصیه می کند که اغلب در سفرهای تعطیلات یافت می شود. وان، نویسنده اصلی این مطالعه.

این یکی از اولین مطالعاتی است که به طور مفهومی در مورد اینکه چگونه این تجربیات توریستی ممکن است به عنوان مداخلاتی برای زوال عقل عمل کنند، بحث می کند.

وی گفت: ماهیت متنوع گردشگری به این معنی است که فرصت های زیادی برای ترکیب درمان برای بیماری هایی مانند زوال عقل وجود دارد. ون. به عنوان مثال، تجربیات و محیط های جدید تحریک شناختی و حسی را تحریک می کنند.

این پزشک می افزاید: «ورزش با رفاه ذهنی مرتبط است و مسافرت اغلب باعث افزایش فعالیت بدنی مانند پیاده روی می شود». ون.

وعده های غذایی تعطیلات اغلب متفاوت است و افراد با افراد مختلف تعاملات اجتماعی بیشتری دارند و مشخص شده است که وعده های غذایی خانوادگی تاثیر مثبتی بر عادات غذایی بیماران مبتلا به زوال عقل دارد.

در گردشگری نیز شاهد افزایش سطح اقلام اساسی مانند هوای تازه و نور خورشید و ویتامین D و سروتونین (موثر در کنترل خلق و خو) هستیم. هر چیزی که برای نشان دادن یک تجربه گردشگری جامع گرد هم می آید، می تواند به راحتی نشان دهد که بیماران زوال عقل چگونه می توانند از گردشگری به عنوان یک درمان استفاده کنند.

وان گفت: «در سال‌های اخیر، تأثیر کووید ۱۹ بر سفر سؤالاتی را در مورد ارزش گردشگری فراتر از سبک زندگی و عوامل اقتصادی ایجاد کرده است.

وی افزود: گردشگری باعث سلامت جسمی و روحی می شود؛ بنابراین پس از کووید، زمان مناسبی برای شناسایی جایگاه گردشگری در سلامت جامعه است و نه تنها برای گردشگران سالم، بلکه برای اقشار آسیب پذیر است. همچنین برای گروه ها مهم است.

نتایج این مطالعه در مجله مدیریت گردشگری منتشر شده است.

انتهای پیام/

زخم ها