گفتگوی صمیمی دانش آموزان خراسان جنوبی با سعید جلیلی


ایسنا/ خراسان جنوبی عدم عزم جدی برای حل مشکلات کشور و عدم توجه به نسل دانشگاهی از جمله موارد دیدار دانشجویان خراسان جنوبی با سعید جلیلی بود.

دیدار دکتر سعید جلیلی با دانشجویان در سفر به خراسان جنوبی یکی از رویدادهای مهم بود. دانشجویانی که افکار و اندیشه های بسیاری برای ارتقای امنیت ملی داشتند و از سوی دیگر از بی تفاوتی گلایه داشتند.

در نزدیکی سالن دانشگاه بیرجند، هجوم خودروهای پارک شده توجه دانشجویان را به جلسه مهمی جلب کرد که باعث شد در یک بعد از ظهر معمولی روز دانشگاه به اینجا بیایند. درهای سالن ولایت مملو از افرادی بود که می خواستند وارد شوند. دانشجویان و اساتید دانشگاه برای تعامل با نماینده ولی فقیه در شورای عالی امنیت ملی آمدند.

به گزارش ایسنا، تالار ولایت به قدری پر بود که بسیاری از دانشجویان برای شنیدن این سخنرانی ایستاده بودند. سعید جلیلی در بدو ورود به سالن استقبال گرمی از دانشجویان کرد و منتظر شنیدن نظرات آنان بود.

دانش آموزان یکی یکی پشت تریبون حاضر شدند و هر کدام دغدغه های خود را بیان کردند، برخی دانشگاهی و برخی اجتماعی. از تظاهراتی که به آن شورش می گویند تا تحقیر دانشجویانی که چیزی جز آرمان کشور در دل ندارند.

فقدان اقتدار هوشمند برای برخورد با مسائل

فرزاد چکندی نژاد نماینده دانشگاه علوم پزشکی بیرجند نیز در این جلسه گفت: آنچه امروز جامعه را دچار سردرگمی کرده است نبود یک مرجع هوشمند برای رسیدگی به مسائل مردم است.

وی با بیان اینکه نهاد تصمیم گیر کشور هیچ اقدامی برای فرهنگی سازی موضوع حجاب انجام نداده است، تصریح کرد: علاوه بر بحث فرهنگی، نقش ضعیف نهادهای تاثیرگذار و نهادهای امنیتی در بحث حجاب نیز محسوس بود.

چکاندی نژاد با بیان اینکه جای خالی مسئولان کشوری امروز در بین مردم و در بستر دانشگاه احساس می شود، ادامه داد: حضور روشنگرانه نمایندگان عالی دولت و نمایندگان مجلس در استان به شدت در جامعه احساس می شود. دانشگاه.

وی با بیان اینکه امروز رسانه ها خط مقدم نبرد تبیین و تشخیص حق از باطل هستند، تصریح کرد: امروز با ضعف رسانه ای مدیرانی مواجه هستیم که نه تنها نتوانسته اند اعتبار بگیرند، بلکه در جذب مردم نیز ناکام مانده اند. رفتار آنها را نیز تحت فشار قرار می دهد . بیشترین مخاطب در مقایسه با رسانه های رقیب.

این دانشجو با بیان اینکه خط مقدم جنگ رسانه ای امروز فاقد بسیج رسانه و وحدت رسانه ای است، تصریح کرد: امروز و در این برهه حساس بحران مواد مخدر مایه نارضایتی است که نیاز به اقدام فوری دارد.

وی با بیان اینکه اگرچه اقداماتی برای کاهش مشکلات انجام شده است اما تا زمانی که این دستاوردها در زندگی مردم احساس نشود از نظر ما ناقص است، گفت: لطفا با کارکنان خاطی همانطور رفتار کنید که با دانش آموزان خاطی برخورد می کنید. 🇧🇷

گفتگوی صمیمی دانش آموزان خراسان جنوبی با سعید جلیلی

ایجاد فرصت های گفتگو برای همه سازمان ها

علی نوفرستی نماینده دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بیرجند نیز گفت: یکی از بهترین مکان ها برای حل مشکلات کشور ایجاد فرصت گفت و گو بین دانشگاه ها و همه تشکل های دانشجویی است.

وی گفت: پرسنل جلوی حضور دانش آموزان را نگیرند تا مشکلات دانش آموزان حل شود. اما با وجود توصیه رهبری، این پست ها در دانشگاه خالی است.

نوفرستی افزود: اقتصاد کشور زیربنای فرهنگ است و امروز امنیت اقتصادی یکی از مهم ترین مسائل کشور است و دشمن همواره در جهت کاهش این تهدید گام برداشته است.

وی با بیان اینکه مسئولان کشور اعتقادی به توانمندی های نسل جوان ندارند، تصریح کرد: جهاد تفسیر باید از دانشگاه ها بیاید هر چند باور نکردیم. یکی از مهمترین مصادیق برای توضیح، شناسایی دشمنان است که باید در این راه به دانش آموزان کمک کند.

فاطمه بخشی نماینده دانشجویان فنی و حرفه ای استان نیز گفت: با توجه به شعار امسال در مورد سخنان و تولید رهبری در سال های اخیر؛ این دانشکده یک دانشگاه دانش بنیان و اشتغال زا، مولد، کارآفرین و مهارت آفرین است.

وی با بیان اینکه این دانشگاه دانشجویانی مانند شهید تهرانی مقدم تربیت می کند، افزود: با وجود اینکه دانشگاه فنی و حرفه ای بیشترین دانشجو را دارد اما سرانه آن یک سوم سایر دانشگاه ها است.

بخشی با بیان اینکه باید بودجه برای تامین تجهیزات دانشگاه برای خدمات حمل و نقل دانشجو افزایش یابد، گفت: از مسئولان می خواهیم به دانشگاه فنی و حرفه ای توجه بیشتری داشته باشند.

گفتگوی صمیمی دانش آموزان خراسان جنوبی با سعید جلیلی

ایمان ایمانیا نماینده دانشگاه بیرجند نیز از عدم توجه و مدیریت صحیح فضای مجازی گلایه کرد و گفت: مدیریت فضای مجازی در کشور فیلترینگی بیش نیست و مردم مخالف فیلترینگ شبکه های اجتماعی و تحمیل شبکه های داخلی هستند.

وی با تاکید بر بحران در مدیریت کشور بیان کرد: بسیاری از جوانان در شبکه های اجتماعی کسب و کار اینترنتی دارند و اکنون به دلیل مدیریت ناکافی بحران های زیادی در زندگی آنها به وجود آمده است.

امیرحسین درکی نماینده سازمان انجمن های اسلامی دانشگاه بیرجند نیز بر لزوم اصلاحات مدیریتی تاکید کرد و گفت: هماهنگی برنامه ها و نگاه کلان به مشکلات از مهم ترین نیازها است.

وی با انتقاد از مدیریت اقتصادی کشور گفت: بررسی کارشناسی و توجه به دام ها، نظرخواهی از دانشگاه ها باید در راس لیست قرار گیرد.

دارکی افزود: اکنون برنامه ها به ثمر نمی رسد زیرا بسیاری از جامعه به ویژه دانشگاه مورد غفلت قرار گرفته و نیازمند اصلاح و تحول هستیم.

به انتظارات اجتماعی توجه کنید

محمدحسین فرطانی نماینده دانشجویی دانشگاه علمی کاربردی بیرجند نیز گفت: امید اجتماعی یکی از ارکان مهم جامعه است که فقدان آن موجب یأس و افسردگی در جوامع می شود و توجه به آن باعث پویایی و نشاط می شود. به جامعه . .

وی با تاکید بر اینکه این امر زمینه ساز رشد مثبت در جامعه است، تصریح کرد: سازوکارهای مربوط به امید اجتماعی را می توان وارد تفکر نظریه پردازان کرد.

تووه با بیان اینکه امروز دشمنان از جنگ مشترک علیه امید اجتماعی استفاده کردند، تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که در ابلاغیه مرحله دوم انقلاب مطرح شد، ایجاد امید اجتماعی است و این امر با مشارکت دانشگاه ها امکان پذیر است.

وقتی صحبت های دانشجویان به پایان رسید، عده ای خواستند حرف های غیرمجاز بزنند که با تفسیر مسد جلیلی همراه شد. دانش آموزان صحبت می کردند، انتقاد می کردند و صدمه می زدند. سعید جلیلی گوش کرد، نوشت و بعد رفت پشت منبر و پدر از طلاب خواست که اگر جایی برای نشستن ندارند، روی منبر بنشینند. بعد شروع کرد به صحبت کردن. این جلسه سه ساعت و نیم با پرسش و پاسخ دوستانه گروهی با دانش آموزان بر اساس قرعه کشی به پایان رسید و سعید جلیلی به تمامی سوالات پاسخ داد.

انتهای پیام/