گودی زیر چشم را از بین ببرید گودی زیر چشم | درمان گودی چشم


کاسه چشم یکی از رایج ترین مشکلات زیبایی صورت است که می تواند زیبایی صورت و چشم آنها را تحت تاثیر قرار دهد.

گودی زیر چشم را بردارید

درمان‌های خانگی برای گودی‌ها معمولاً موقتی هستند و ممکن است برای همیشه دوام نداشته باشند. علاوه بر این، این روش ها بیشتر از ایجاد گودی زیر چشم جلوگیری خواهند کرد. پس بهتر است قبل از عمیق شدن گودی از درمان های خانگی استفاده کنید. از مجله دلتا به موضوع این مقاله گودی های خانگی را از بین ببرید می پردازم.

درمان های خانگی برای از بین بردن گودی زیر چشم

  • اصلاح سبک زندگی و رژیم غذایی

مصرف غذاهای کم ارزش غذایی یکی از علل شایع مشکلات پوستی است. زیرا این مواد ویتامین ها و پروتئین های لازم را به پوست نمی رساند و به بافت های پوست آسیب می رساند. غذاهای غنی از آهن و ویتامین های C و K به حفظ سلامت و شادابی پوست کمک می کنند. علاوه بر این، سیگار، الکل و قلیان باعث تخریب و آسیب بافت های پوست می شود. بنابراین برای جلوگیری از پف زیر چشم بهتر است سیگار و الکل را ترک کنید و از غذاهای کم نمک و کم چرب با ارزش غذایی بالا استفاده کنید.

یکی از مهم ترین راه های حفظ سلامت پوست، نوشیدن آب فراوان است. هیدراتاسیون سلول های پوست باعث افزایش فعالیت آن ها شده و به سلامت بافت های پوست کمک می کند. خشکی پوست دور چشم به بافت ها آسیب می رساند و باعث ایجاد گودی زیر چشم می شود.

  • از ضد آفتاب استفاده کنید

به دلیل حساسیت بالای پوست دور چشم، معمولا نمی توان از کرم های ضد آفتاب معمولی برای محافظت از این ناحیه در برابر اشعه های مضر خورشید استفاده کرد. کرم های ضد آفتاب دور چشم حاوی موادی هستند که یک سد محافظ در برابر نور خورشید در اطراف چشم ایجاد می کنند. در نتیجه بافت چشم آسیب نمی بیند و برای مدت طولانی زیر آنها فرو نمی رود.

کیسه های چشم

  • از شیر استفاده کنید

شیر حاوی بسیاری از مواد مغذی است که بافت های پوست را تقویت کرده و از آسیب به آنها جلوگیری می کند. برای درمان یا بهتر است بگوییم برای جلوگیری از گودی با استفاده از شیر، گلوله های پنبه ای را در آن فرو کنید و در فریزر نگهداری کنید. این گلوله های پنبه را دو بار در روز به اطراف چشم بمالید. بعد از نیم ساعت صورت خود را با آب سرد بشویید. این کار بسیاری از مشکلات پوستی دور چشم را برطرف کرده و گودی و چشم را زیباتر می کند.

  • دور چشم را با روغن بادام ماساژ دهید

یکی از دلایل اصلی ایجاد گودی در این ناحیه کمبود مواد مغذی پوست و تخریب بافت های زیرین آن است. در چنین مواقعی با ماساژ پوست دور چشم با استفاده از روغن بادام، پوست می تواند مواد مغذی مورد نیاز خود را دریافت کند، عملکرد سلول های پوست را بهبود بخشد و بافت های آسیب دیده را بازسازی کند. این روغن حاوی ویتامین E است که در حفظ سلامت بافت های زیر پوست بسیار موثر است. پزشکان طب سنتی اغلب توصیه می کنند که افراد دارای مزاج گرم از روغن بادام با احتیاط استفاده کنند.

درمان گودی چشم

نکات مطالعه: شما همچنین می توانید در مورد بوتاکس در خانه با این ماده طبیعی مطالعه کنید.

برنامه را دانلود کنید