گیاهان آپارتمانی آفتابی گیاهان آپارتمانی نور دوست


گیاهانی که نیاز به نور زیاد دارند در بهار و تابستان بسیار راحت تر از سایر گیاهان هستند.

گیاهان آپارتمانی آفتابی

در این مقاله از مجله دلتا شماره یک از اینها گیاهان آپارتمانی آفتابی و ما عاشقان نور را به شما معرفی می کنیم و شرایط نگهداری آنها را مشخص می کنیم.

گیاهان آپارتمانی آفتابی

توجه داشته باشید که برخی از گیاهان آفتاب دوست به آب کمتری نیاز دارند و برخی از این گیاهان برای رشد به آب بیشتری نیاز دارند. با مراقبت و پرورش این گیاهان می توانید خانه و محیط اطراف خود را زیباتر کنید.

گیاه آلوئه ورا

آلوئه ورا گیاهی نور دوست است و برگ های آبدار آن از مرکز آن دراز می روید. آب این گیاه به رفع بیماری های پوستی و تحریکات جزئی کمک می کند. این گیاه برای تحمل رشد زیاد خود به گلدانی بزرگ نیاز دارد. آلوئه ورا یکی از گیاهانی است که به آب کمتری نیاز دارد و در برابر کم آبی مقاومت بیشتری دارد.

گیاهان آپارتمانی آفتابی

کاکتوس طلایی از گیاهان آپارتمانی آفتاب دوست

کاکتوس طلایی ظاهری گرد دارد و یکی از گیاهان بومی بیابانی است. اگرچه رشد این گیاه بسیار کند است، اما همین میزان رشد نیاز به آفتاب کامل و خاک غنی دارد. قسمت اصلی کاکتوس طلایی رنگ سبز، گل ها و گلبرگ های آن طلایی است که معمولا در بهار و تابستان گل می دهد. این نوع کاکتوس مانند سایر کاکتوس ها گیاهی است که به آب کمی نیاز دارد و نیاز به مراقبت و توجه زیادی ندارد.

گیاهان آپارتمانی آفتابی

گیاه آشوری (ساقه عروس)

این گیاه از خانواده کاکتوس ها و از گیاهان کوهی است. محیط کشت آشوری باید خشک باشد و گیاهی آفتاب دوست به حساب آید. مانند سایر کاکتوس ها به کمی آب نیاز دارد. از آنجایی که برگ های آشوری با سایر کاکتوس ها متفاوت است، می توان آن را جزو گیاهان زینتی نیز طبقه بندی کرد.

گیاه آشوری (ساقه عروس)

گیاه ابرون

گیاهانی که به نور زیادی نیاز دارند، مانند گیاه آبنوس، در خانه هایی با پنجره های آفتابی و روشن بسیار محبوب هستند. از آنجایی که این گیاه به حداقل ۴ ساعت نور خورشید در روز نیاز دارد، بهتر است آن را نزدیک پنجره ای به سمت جنوب نگهداری کنید. این گیاه می تواند چندین دهه زندگی کند و به رشد خود ادامه دهد، بنابراین بهتر است آن را در یک گلدان مناسب و سنگین نگهداری کنید. برای چیدمان زیبا در منزل خود به مقاله ساخت پرچم فانتزی شیک در منزل خود بروید.

گیاه ابرون

نخل ساگو (Cycas roluta) یک گیاه آپارتمانی آفتاب دوست است

این گیاه آفتاب دوست نیز به کندی رشد می کند و با طرح های تزئینی مدرن همخوانی دارد. نخل ساگو شکوفا نمی شود و برگ های آن به ندرت می ریزند، که آن را به انتخابی عالی برای اتاق نشیمن یا اتاق خواب روشن تبدیل می کند. توجه داشته باشید که این گیاه بسیار سمی است، بنابراین آن را در اطراف حیوانات خانگی یا کودکانی که ممکن است آن را در دهان خود قرار دهند، قرار ندهید.

ساگو پالم (سیکاس رولوتا)

گیاه دم اسب

این گیاه دارای تنه های متراکم و برگ های مجعد است که استفاده از آن ها زیبایی زیادی به آشپزخانه یا اتاق نشیمن می بخشد. نخل هورستل یکی از گیاهانی است که به آب زیادی نیاز دارد. هفته ای یک بار گیاه را آبیاری کنید و در گلدان آن از خاک درشت دانه استفاده کنید.

گیاه دم اسب

گیاه نخل آرکا

نخل آرکا یک گیاه آفتاب دوست در فضای باز است. رشد آن بسیار زیاد است و بسته به شرایط می تواند تا چندین متر نیز رشد کند. استفاده از این گیاه در اتاق هایی با سقف بلند یا طاق بسیار مفید است. نخل آرکا نیز یکی از گیاهانی است که به آب کمتری نیاز دارد.

گیاه نخل آرکا

نکات مطالعه: عناصر خانه را با این وسیله یکبار مصرف تزئین کنید خواندن

برنامه را دانلود کنید