گیاهان آپارتمانی سمی در چیدمان خانه یک گیاه آپارتمانی سمی در خانه


قبل از خرید هر گیاه آپارتمانی باید بدانید که برخی از گیاهان آپارتمانی سمی هستند و برای انسان و حیوانات خانگی مشکل ایجاد می کنند.

گیاهان آپارتمانی سمی در محیط خانه

گیاهان آپارتمانی به خانه شما زیبایی و سرسبزی می بخشند. بسیاری از گیاهان داخلی بسیار سمی هستند، چنین گیاهانی می توانند برای کودکان و حیوانات کوچک و همچنین برخی افراد مسن خطرناک باشند. در این مقاله از مجله دلتا برای ارائه گیاهان آپارتمانی سمی در محیط خانه ما پرداخت می کنیم

arrowroot

یکی از گیاهان آپارتمانی سمی در محیط خانه، گیاه پیکان است. این گیاه از خانواده فیلودندرون است و مراقبت از آن بسیار آسان است. Arrowroot همیشه برگ های جدید می روید و برگ های قدیمی می ریزد، بنابراین بهتر است این گلدان را در جایی نگهداری کنید که افراد حساس یا حیوانات خانگی نتوانند به برگ های ریخته شده دسترسی پیدا کنند. عوارض مصرف این گیاه در انسان و حیوانات خانگی تحریک پوست، مشکلات معده و استفراغ است.

گیاهان آپارتمانی سمی در محیط خانه

گل زنبق

کمتر گلی وجود دارد که به زیبایی زنبق باشد. انواع مختلف زنبق زیبا و چشم نواز هستند زیرا تا زمانی که گل کاملاً باز شود شکوفا می شوند. همه نیلوفرها سمی نیستند، اما برخی از آنها برای حیوانات، به ویژه گربه ها خطرناک هستند. بنابراین اگر مطمئن نیستید که چه نوع سوسن دارید، گلدان را در فضای باز نگهداری کنید. اگر تصمیم به کاشت گیاه زنبق دارید، بهتر است آن را در دورترین قسمت حیاط بکارید تا حیوان خانگی شما نتواند به آن برسد.

گیاهان آپارتمانی سمی در محیط خانه

تاج خار

این گیاه برای انسان و حیوانات خانگی سمی است. تمام قسمت های این گیاه سمی است و با علائمی مانند ترشح بیش از حد بزاق، تورم چشم و دهان، درد معده، حالت تهوع، استفراغ و اسهال می تواند باعث تحریک معده و دهان شود. تماس با پوست ممکن است باعث قرمزی، تورم و تاول شود. سم موجود در این گیاه یک استر دی ترپن است که در شیره شیری موجود در رگه های این گیاه وجود دارد.

تاج خار

کالادیوم، یک گیاه آپارتمانی سمی در محیط خانگی

هنگامی که این گیاه در داخل خانه پرورش می یابد، مطمئناً رنگ های زیبا و تزئینی آن به جذابیت اصلی اتاق می افزاید. گیاه پیاز با برگ های بلندش به راحتی رشد می کند و نیاز به مراقبت بسیار کمی دارد. با این حال، این گیاهان آپارتمانی می توانند برای انسان و حیوانات سمی باشند. برای زیباتر شدن خانه کدام گیاه خانگی برای کدام اتاق مناسب است؟ بازدید کنید

کالادیوم

گیاه پیچک خانگی

یکی از گیاهان سمی داخل خانه، گیاه پیچک است. این گیاه زیبا وقتی به دیوارهای سنگی یا آجری می چسبد و روی آن می روید، فرش سبز طراوت و خنکی ایجاد می کند. اگر می خواهید پیچک را در خانه نگهداری کنید، باید آن را در گلدان آویزان نگه دارید تا ظاهری رمانتیک به آن ببخشید. پیچک می تواند باعث تحریک شدید پوست شود. همچنین خوردن آن باعث سوزش دهان و گلو، انسداد گلو، گرفتگی عضلات، تب و بثورات پوستی می شود. هر چه مقدار گیاه مصرفی بیشتر باشد، عوارض جانبی آن شدیدتر است.

گیاه پیچک خانگی

مطالعات پیشنهادی: مواد دکوراسیون خانه را سریع و ارزان تغییر دهید خواندن به

اپلیکیشن مجله دلتا