گیاهان مخصوص کاهش فشار خون گیاهان دارویی کاهش دهنده فشار خون


فشار خون بالا، همچنین به عنوان فشار خون بالا شناخته می شود، حدود نیمی از جمعیت بزرگسال آمریکا را تحت تاثیر قرار می دهد. فشار خون بالا شایع ترین عامل خطر قابل پیشگیری برای بیماری قلبی است.

گیاهی مخصوص کاهش فشار خون

مطالعات نشان داده اند که برخی گیاهان و ادویه ها می توانند سطح فشار خون را کاهش دهند، بنابراین ممکن است بخواهید آنها را در رژیم غذایی خود بگنجانید. توجه داشته باشید که قبل از استفاده از هر یک از این گیاهان، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید. در این مقاله از مجله دلتا با ۴ گیاه خاص فشار خون پایین شما آشنا می شوید

سیر

سیر حاوی عناصری است که برای سلامت قلب مفید است. به طور خاص، سیر حاوی ترکیبات گوگردی مانند آلیسین است که می تواند به افزایش جریان خون و گشاد شدن رگ های خونی کمک کند. این عوامل با هم می توانند به کاهش فشار خون کمک کنند. یک مطالعه ۲۴ هفته ای روی ۳۰ نفر نشان داد که ۶۰۰ تا ۱۵۰۰ میلی گرم عصاره سیر به اندازه داروی آتنولول در کاهش فشار خون موثر است.

دارچین

دارچین یک ادویه معطر است که از پوست درخت دارچین به دست می آید. برای قرن ها، مردم از آن در طب سنتی برای درمان بیماری های قلبی از جمله فشار خون بالا استفاده می کردند. در افرادی که روزانه ۵۰۰ تا ۲۴۰۰ میلی گرم دارچین به مدت ۱۲ هفته مصرف کردند، فشار خون سیستولیک به طور متوسط ​​۳۹.۵ میلی متر جیوه و فشار خون دیاستولیک ۲.۶ میلی متر جیوه کاهش یافت. به راحتی می توانید دارچین را به غذای خود اضافه کنید.

دارچین

زنجبیل

زنجبیل کاربردهای فراوانی دارد و در طب سنتی کاربرد فراوانی دارد. مردم برای قرن ها از زنجبیل برای درمان بیماری هایی مانند بیماری های قلبی، گردش خون، سطح کلسترول و فشار خون استفاده می کنند. زنجبیل خوشمزه است و به راحتی به رژیم غذایی خود اضافه می شود. از طرف دیگر، می توانید مکمل های زنجبیل را خریداری کنید. لازم به ذکر است که غلظت زنجبیل در مکمل ها بسیار زیاد است.

آیا تو

هل یک ادویه خوشمزه با طعم کمی شیرین و تند است. هل سرشار از آنتی اکسیدان های مختلف است که می تواند در کاهش فشار خون موثر باشد. یک مطالعه ۱۲ هفته ای روی ۲۰ فرد بزرگسال که به تازگی مبتلا به فشار خون بالا تشخیص داده شده بود، نشان داد که مصرف روزانه ۳ گرم پودر هل به طور قابل توجهی فشار خون را کاهش داده و آن را به محدوده طبیعی بازگرداند.

هل، گیاهی ویژه برای کاهش فشار خون

مطالعات پیشنهادی: آروغ زدن نشانه چه بیماری هایی است؟ خواندن به

برنامه را دانلود کنید