گیاهان مفید برای دیابت قند کنترل قند خون نوشیدنی های گرم گیاهی را کنترل می کنند


برخی گیاهان دارویی می توانند با کنترل سطح قند خون در درمان دیابت بسیار موثر باشند.

گیاهان مفید برای دیابت

دیابت یک تهدید سلامت عمومی در سراسر جهان است و بر توانایی بدن برای تبدیل غذا به انرژی تأثیر می گذارد. فرد مبتلا به دیابت به اندازه کافی انسولین تولید نمی کند و نمی تواند به اندازه یک فرد غیر دیابتی از انسولین بدن استفاده کند. در این مقاله مجله دلتا گیاهان مفید برای دیابت هدیه

گیاهان مفید برای دیابت کدامند؟

جینسینگ

عصاره جینسینگ یک مکمل گیاهی است که می تواند حساسیت به انسولین را افزایش داده و سطح قند خون را عادی کند. این گیاه در آسیا و آمریکا یافت می شود و در کاهش سطح قند خون در افراد دیابتی موثر است. این گیاه از دیرباز به عنوان یکی از انواع طب سنتی مورد استفاده قرار می گرفته است.

خواهر مریم

مطالعات نشان می دهد که مقدار معقول شیرخار منجر به کاهش سطح گلوکز در افراد مبتلا به دیابت می شود. اما باید با احتیاط مصرف شود زیرا می تواند باعث تهوع، اسهال و نفخ شود. افرادی که مایل به استفاده از این گیاه هستند باید قبل از امتحان با پزشک خود مشورت کنند.

پسیلیوم

این گیاه شاید برای بسیاری از افراد ناشناخته باشد، اما خواص شگفت انگیزی دارد که می تواند به بیماران دیابتی کمک کند. این گیاه در مکمل های فیبر و ملین ها یافت می شود. در گذشته از این گیاه برای درمان کلسترول نیز استفاده می کردند. افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ برای بهبود سطح قند خون و کلسترول خون باید روزانه ۱۰ گرم پسیلیوم مصرف کنند.

خربزه تلخ

این یک عنصر محبوب در غذاهای آسیایی و طب سنتی چینی است. اعتقاد بر این است که این گیاه تشنگی و خستگی را که از علائم احتمالی دیابت نوع ۲ هستند، تسکین می دهد. تحقیقات نشان داده است که عصاره خربزه تلخ می تواند قند خون را کاهش دهد.

ورزشگاه

این گیاه بومی هندوستان است و به معنای نابودکننده قند است. مطالعات نشان داده اند که این دارو در برابر دیابت نوع ۱ و نوع ۲ بسیار موثر است. در میان افراد مبتلا به دیابت نوع ۱، افرادی که عصاره برگ را به مدت ۱۸ ماه مصرف کردند، سطح قند خونشان به میزان قابل توجهی کمتر از گروهی بود که فقط انسولین دریافت کرده بودند. آزمایشات بیشتر نشان داد که برگ و عصاره آن برای افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ در زمان های مختلف مناسب است. این گیاه را می توان به صورت آسیاب شده و عصاره استفاده کرد.

ورزشگاه

مطالعات پیشنهادی: مقاله ای در مورد خواص بی نظیر سیر و تاثیر فوق العاده آن بر کرونا! خواندن به

برنامه را دانلود کنید