گیاهان موثر در درمان دیابت دیابت پیشگیری از دیابت با این گیاهان


در ادامه در مورد گیاهان بسیار مفیدی که می توانید برای مبارزه با دیابت استفاده کنید، به شما خواهیم گفت.

گیاهان موثر در درمان دیابت

تمام گیاهان و ادویه های ذکر شده در این مقاله دارای خواص ضد دیابتی یا ضد التهابی هستند و می توانند التهاب مزمن را در بدن کاهش دهند، کافی است آنها را روی همه غذاها بپاشید. با مجله دلتا همراه باشید گیاهان موثر در درمان دیابت بیشتر بدانید

گیاهان موثر در درمان دیابت

گیاه ریحان معطر

این گیاه عطر مطبوعی به سالاد، سوپ و پاستا می دهد. در مطالعه‌ای بر روی دمنوش‌های گیاهی، مشخص شد که زردچوبه، رزماری، مرزنجوش، پونه کوهی و ریحان پنج مورد برتر حاوی فلاونوئیدها هستند. ریحان به طور خاص قند خون را کاهش می دهد.

قند

گیاه بابونه

بابونه با حذف قند از خون و ذخیره آن در کبد، قند خون را کاهش می دهد و از عوارض دیابت پیشگیری می کند. بعد از یک روز کاری سخت، هیچ چیز آرام‌بخش‌تر و آرامش‌بخش‌تر از یک فنجان چای بابونه نیست.

پودر دارچین

بر اساس مطالعات متعدد، مشخص شد که دارچین قند خون را کاهش می دهد. مصرف دارچین همراه با غذا باعث کاهش التهاب و در نتیجه کاهش کلسترول و افزایش متابولیسم بدن و کاهش وزن می شود. البته تا زمانی که دارچین را بپزید، فواید آن را نفی می کنید.

زیره

زیره ادویه ای از خانواده جعفری است که به خوبی با عدس قرمز یا برنج قهوه ای می آید. آن را آزادانه مصرف کنید، زیره قند و کلسترول خون را کاهش می دهد. همچنین زیره روی بیماری های مزمن ناشی از دیابت که بسیار خطرناک هستند نیز تاثیر مثبت دارد.

شدن

شوید با ماهی، تخم مرغ و قارچ خوشمزه است. سال ها پیش، عمدتاً برای افزایش تولید شیر در زنان استفاده می شد. اما اکنون به عنوان یک گیاه موثر در مبارزه با دیابت شناخته شده است.

رازیانه

رازیانه وقتی به عنوان سبزی خورده شود طعم منحصر به فردی دارد. از طرفی دانه های این گیاه عطر و بوی قوی دارد، چای رازیانه برای نفخ کودکان عالی است. سبزیجات و دانه های آنها حاوی ترکیبات شیمیایی هستند که با دیابت مبارزه می کنند.

سیر

سیر همراه با ریحان، پونه کوهی و روغن زیتون، طعم خاصی به غذا می دهد. سیر برای عملکرد قلب مفید است و از سرطان جلوگیری می کند، مانند پیاز، موسیر، پیازچه که همه از یک خانواده هستند. اگر به خواص غذا علاقه دارید، از خواص پادشاه میوه های پاییزی چه می دانید! خواندن به

پیشگیری از دیابت با این گیاهان

زنجبیل

زنجبیل یک گیاه عالی در مبارزه با دیابت و چربی خون بالا است، زیرا به طرق مختلف با دیابت مبارزه می کند و همچنین به کاهش وزن کمک می کند.

گیاه نعناع

نعناع حاوی آنتی اکسیدان های طبیعی علیه دیابت، بیماری های قلبی، پیری و سرطان است. طعم فوق العاده ای به چای می دهد. دم کرده تازه آن را با چای کیسه ای جایگزین کنید. نعناع ماهیچه های نزدیک معده و مری را شل می کند. افراد مبتلا به رفلاکس باید از مصرف نعناع پرهیز کنند. اما برای دیگران، این یک نوشیدنی خوشمزه است که به هضم غذا کمک می کند.

گل همیشه بهار

سبزی ها حاوی آنتی اکسیدان های ضد دیابت هستند. طعم تند آن در خورش ها عالی است، در حالی که نوشیدن آن آرام بخش و آرامش بخش است.

زردچوبه

زردچوبه ماده اصلی ادویه کاری است. احتمالا بهترین داروی گیاهی یا ادویه برای پیشگیری از سرطان است. زردچوبه یک ادویه ایده آل برای افراد مبتلا به دیابت است، تحقیقات نشان می دهد که زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، ضد پیری، آنتی اکسیدانی، محافظت کننده عصبی، محافظ قلب، کاهش وزن و ضد عفونی کننده است.

شکر و گیاهان

مطالعات پیشنهادی: مقاله ۲ خوراکی برای تضمین سلامتی شما در دوران پیری را بخوانید

اپلیکیشن مجله دلتا