گیلان کارگروه تشکیل دهد


ایسنا/ گیلان رئیس مجمع نمایندگان گیلان از استاندار خواست تا با تشکیل کارگروه احصای نیاز استان گیلان همراهی کند و گفت: نمایندگان مجلس در تلاش هستند تا مشکلات ایالت ها را در سطح ملی حل کنند. در این راستا تلاش می کنیم مشکلات ایالت ها را در سطح ملی حل کنیم. ما از کارکنان می‌خواهیم برای جمع‌آوری کمک‌های مالی به‌ویژه برای سفر رئیس‌جمهور سخت تلاش کنند.

سید کاظم دلخوش در جلسه شورای استانداری گیلان همدلی و همکاری همه دستگاه ها را برای حل مشکلات کشور ضروری دانست و گفت: به فرموده مقام معظم رهبری باید دولت سیزدهم را در تحقق اهداف خود یاری کنیم. “

وی با انتقاد از بهبود وضعیت نمایندگان دولت گفت: نمایندگان صدای مردم هستند و باید به جایگاه خود احترام بگذارند و مشکلات دولت ها را رصد کنند تا ما را به خود ندهند. وضعیت فعلی در آینده. ”

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تاخیر در گیلان ناشی از عدم هماهنگی بیشتر مسئولان بوده و مصمم شد گفت: با مدیریت مقام معظم رهبری و نماینده ولی فقیه در استان باید اجتناب از اختلافات جزئی وضعیت و اولویت موضوعات مهم.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان زباله را یکی از موضوعات اصلی استان برشمرد که نیاز به اعتبار دارد و یادآور شد: آماده کمک به استاندار و شهرداری برای رفع این مشکل هستیم.

وی از استاندار خواستار تداوم تشکیل کارگروه محاسبه نیاز استان گیلان شد و گفت: نمایندگان در تلاش هستند تا مشکلات استان ها را در سطح ملی حل کنند؛ در این راستا تلاش می شود مشکلات استان ها را در سطح ملی حل کنند. ما از کارکنان می‌خواهیم برای جمع‌آوری کمک‌های مالی به‌ویژه برای سفر رئیس‌جمهور سخت تلاش کنند.

وحید خرمی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای گیلان با اشاره به وجود ۲۳۸ هزار هکتار شالیزار در استان گفت:

وی نیاز آبی استان را ۳.۳ میلیارد مترمکعب برشمرد و گفت: کشاورزی ۹۲ درصد از آب مصرفی استان را به خود اختصاص داده است.

مدیرعامل آب منطقه ای گیلان با اشاره به کاهش بارندگی بالای سد صفیدود گفت: استانداران همکاری خوبی با مدیریت توزیع آب منطقه ای دارند و باید این توافق و همدلی را تا پایان فصل زراعی حفظ کنیم.

خرمی با بیان اینکه ۳۲ هزار هکتار از اراضی گیلان در معرض تنش آبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: از کشاورزان می خواهیم برای جلوگیری از هدررفت آب، تقویم کشاورزی را رعایت کنند. آب منطقه ای تاکنون توانسته است ۸۵۰ کیلومتر از رودخانه های استان را تخلیه کند و تمامی چاه ها و ایستگاه های پمپاژ آب در حال حاضر فعال هستند.

محمد تقی مهدی زاده مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان نیز برق را یک انرژی حساس و ضروری در جامعه امروزی دانست و گفت: گیان دارای ۳۰ هزار کیلومتر شبکه فشار ضعیف با بیش از یک میلیون مشترک است.

وی با اشاره به فعالیت ۲۴ هزار ترانس در گیلان برای تامین برق مردم، افزود: گیلان ششمین کشور پرمصرف برق کشور است و در سال گذشته ۱۱۸۲ مگاوات برق به مردم تامین شده است.

مدیرعامل منطقه برق منطقه دلیل اصلی خاموشی را عدم تمهیدات تقاضا و مصرف از سوی دولت دانست و تاکید کرد: امسال مدیریت خوبی برای حفظ بار متناسب صورت گرفت و به همین دلیل جبران کردیم. ۶۰۰۰ مگاوات برای عدم تعادل برق. “

مهدی زاده با اشاره به برنامه تشویقی مرکزی و مرکزی وزارت نیرو برای مدیریت برق گفت: ۱۷۴ هزار گالن مشترک ۵۰ درصد مصرف داخلی را تشکیل می دهد و از این رو پرمصرف محسوب می شود.

وی با بیان اینکه طبق ابلاغیه دولت در حال رعایت الگوی مصرف در ادارات و دستگاه های اجرایی هستیم، خاطرنشان کرد: پس از تغییر ساعت کاری صرفه جویی صورت گرفت که به ۳۹ دستگاه اجرایی در استان هشدار داده شد و برق نیز تامین شد. . برش به دو دفتر

انتهای پیام/