یک استاد آمریکایی به دلیل انفجار نژادپرستانه با گاردا به توافق می رسدگردا موافقت کرده است که به عنوان بخشی از توافق با پروفسور آمریکایی که در سال 2017 اظهاراتی نژادپرستانه در مورد جوامع رومی و مسافران انجام داده است ، به پاوی پوینت کمک مالی کند.

این حادثه زمانی رخ داد که پروفسور اتل بروکس ، رئیس مرکز اروپایی حقوق رومها ، در حال سفر برای شرکت در روز یادبود هولوکاست در فرودگاه دوبلین بود.

پروفسور بروکس ، که از میراث رومی است ، گفت که وقتی علت بازدید وی از یکی از اعضای گاردا در مورد وظایف مهاجرت در آن زمان را توضیح داد ، گفت: “خوب ، افرادی که سرقت می کنند و گدایی می کنند.”

وقتی پروفسور بروکس او را از میراث خود مطلع کرد ، او گفته است: “خوب است که شما هرگز به میلان نرسیده اید که در دستگاه خودپرداز زندگی می کنید و آنها مجبور می شوند تمام پول خود را به آنها بدهید – و می خواهید آنها را دائماً در دوبلین ببینید. کیف های خود را نیز ببینید. “

او گفت که افسر مهاجرت همچنین به وضعیت اقلیت اعطا شده در اوایل همان سال به مسافران و روم ها در ایرلند اشاره کرد.

“مرزبان گفت:” و اکنون آنها دارای وضعیت اقلیت هستند و از مزایای اجتماعی استفاده می کنند و همه کارها را انجام می دهند … این فقط در مورد اقدامات مردم است … در واقع در مورد روش هایی است که شما واقعاً نمی توانید در کنار آنها زندگی کنید ‘. “

پرونده تبعیض توسط پروفسور بروکس علیه نیروی حادثه در روز پنجشنبه در دادگاه بدوی حل شد. پروفسور بروکس توسط مراکز مشاوره حقوقی رایگان (FLAC) نمایندگی داشت.

در این توافق ، این نیرو “اذعان کرد که پروفسور بروکس از تجربه خود در An Garda Síochána هنگام مهاجرت در فرودگاه دوبلین ناراحت و آزرده خاطر شده است و باید با همه افراد صرف نظر از پیشینه و قومیت با احترام رفتار کرد.”

او موافقت کرد که به مرکز Pavee Point Traveller و Roma کمک مالی کند و “متعهد شد که به همه اعضای An Garda Síochána در رابطه با مسئولیت های آنها تحت قوانین وضعیت برابر آموزش دهد”.

پروفسور بروکس می گوید: “من از کامنت هایی که Garda Síochána در آن تاریخ در سال 2017 به من داد بسیار شوکه و ناراحت شدم و از کل تجربه متاثر شدم. چیزی بود که هرگز انتظارش را نداشتم.

“اکنون متوجه شده ام که این نشان دهنده نژادپرستی و تبعیضی است که مسافران و رومی ها هر روز در ایرلند با آن روبرو می شوند.”

“تعجب آور نیست”

سینئاد لوسی ، وکیل مدیریت FLAC ، گفت که نحوه برخورد پروفسور بروکس “عالی بود اما تعجب آور” نبود.

“FLAC از حل و فصل این پرونده مهم توسط پروفسور بروکس و تعهداتی که توسط An Garda Síochána در توافق حل و فصل انجام شده استقبال گرمی می کند.

“ما امیدواریم که تعهداتی که توسط An Garda Síochána گرفته شده است به رفع نگرش های منفی و مسائل سیستمیک که اجازه می دهد چنین حوادثی در وهله اول رخ دهد ، کمک کند.

شکایت پروفسور بروکس در ابتدا در سال 2019 توسط کمیسیون روابط محل کار شنیده شد اما به دلیل عدم رعایت الزامات شدید اطلاع رسانی تحت قوانین “وضعیت برابر” رد شد.

خانم لوسی گفت که این پرونده “مسائل مهم حقوقی” را مطرح کرده است که آیا ممنوعیت تبعیض تحت اعمال در مورد Garda اعمال می شود و همچنین در مورد نیاز شاکیان به اطلاع پاسخ دهندگان با قصد شکایت.

سازمان های حقوق بشری مسافران و روم ها روز پنجشنبه از این توافق استقبال کردند.

مارتین کالینز ، مدیر مرکز Pavee Point Traveller و Roma ، گفت که امیدوار است این پرونده “پیام واضحی را ارسال کند که اظهارات نژادپرستانه آن گاردا ساوچانا یا هر کارمند دولتی دیگر در حین انجام وظیفه خود کاملاً غیرقابل قبول است.”

سخنگوی گردا گفت که وی در مورد احکام دادگاه اظهار نظری نکرده است ، اما “در حال حاضر هیچ چیز دیگری برای افزودن به نظرات نمایندگان قانونی در جلسه دادرسی ندارد”.

دیدگاهتان را بنویسید