یک داستان تهاجمی و آرام آرام تحریک آمیز خوشمزهیک روح طاقت فرسای مقاوم توسط سگ های رزرو بیدار می شود (دیزنی +) ، یک داستان سنی آینده در رزرو رزرو بومی آمریکا در اوکلاهما. این مجموعه با چهار نفر از نوجوانان ضد قهرمان شروع به سرقت یک کامیون تحویل و سپس سوار شدن از یک درام نوجوان به یک مدیتیشن سورئال در مورد هویت بومی آمریکا (شامل یک راهنمای روحیه کمیک توسط اسب او در نبرد بیگورن کوچک خرد شده و به مدار می رسد) زمین).

این ترکیب اصالت و شورش تصادفی نیست. سگهای رزرو توسط استرلین هارجو ، نویسنده بومی آمریکا ، که بر تجربیات خود در زمینه رشد در یک ذخیره گاه Seminole تکیه کرده بود ، و توسط تایکا وایتیتی ، کارگردان Thor: Ragnorak متولد نیوزلند ساخته شد.

وایتیتی با فیلم ثور ، فیلم ابرقهرمانی را از ابتدا بازسازی کرد. یک چادر برش کوکی با کمترین جنبه به یک کمدی خشمگین تبدیل شده است. رزرو سگها با برداشتن کلیشه های تاریخ که از سن و سال آنها ایجاد شده است ، مجدداً آنها را در مجموعه ای که بسیار لذت بخش است و بی سر و صدا تحریک آمیز است ، انجام می دهند.

چهار شخصیت اصلی ، Bear (D’Pharaoh Woon-A-Tai) ، Elora Danan (Devery Jacobs) ، Cheese (Lane Factor) و Willie Jack (Paulina Alexis) ، به خصوص دلسوز نیستند. به هر حال ، آنها جنایتکاران کوچکی هستند که تصمیم گرفته اند تا آنجا که ممکن است افراد زیادی را متوقف کنند تا به رویای خود برای روزی رفتن به کالیفرنیا کمک کنند.

اما ناامیدی از زندگی در شهری بدون اسب بسیار تکان دهنده است. و ، اگرچه لحن چهره رزگ سگ یکی از شوخی های بی احترامی است ، اما تاریکی حاشیه ها را از بین می برد زیرا نوجوانان برای دوست اخیر فوت شده عزاداری می کنند.

حاشیه نشینی اقتصادی و اجتماعی بومیان آمریکا غیرقابل توضیح است. اما پس از آن هارجو و وایتیتی نیازی به پوشیدن پلاک ندارند. فقر بین خرس و شرکت در حال رشد به ما می گوید همه آنچه باید در مورد رد جامعه بدانیم.

واضح است که رزرو سگ نشانه تارانتینو است. این بدهی به پادشاه تولید فیلم گونزو در دهه 90 نیز از طریق سکانسی اولیه مشخص می شود که در آن باند موافقت می کند و سپس به آرامی دوربین را ترک می کند. بسیاری از موسیقی متن های سبک تارانتینو نیز وجود دارد که از The Stooges تا Wu-Tang Clan از طریق هنرمند ایندی متولد Coctaw ، Samantha Crain پخش می شوند.

اگر چیزی کم باشد ، یک خط داستانی قانع کننده است. در قسمت اول ، خدمه کامیون را می دزدند و سپس با احساس تاسف برای راننده ، سعی می کنند آن را برگردانند. بعداً ، خرس در یک قرارداد ضایعاتی با سارقان رقیب مجروح می شود و می خواهد به مرکز پزشکی برود. هر چند دقیقه به دقیقه این حس وجود دارد که هیچ اتفاقی نمی افتد و زندگی از طریق این شخصیت ها می گذرد. و روزی چشمک می زنند و می بینند که هنوز در ذخیره خود هستند و آینده آنها از بین رفته است.

شاید نکته این باشد سگهای رزرو یک مراقبه در مورد نجات و فقر بین نسلی است و اینکه چگونه می تواند افق دید شما را بدون توجه شما کاهش دهد. و سپس ، در میان خنده و تکان دادن موسیقی متن ، پیام نهایی بسیار بدبینانه است. خرس ، الورا ، پنیر و ویلی جک درک مبهمی دارند که باید محل را ترک کنند. چیزی که آنها هنوز متوجه نشده اند این است که چقدر به طور کامل در دام افتاده اند.

دیدگاهتان را بنویسید