یک درمان قدرتمند یا یک افسانه بزرگ؟ – مشاوره تغذیه تلفنی


عسل و دارچین: یک درمان قوی یا یک افسانه بزرگ؟

عسل و دارچین دو ماده طبیعی هستند که فواید زیادی برای سلامتی دارند. برخی ادعا می کنند که ترکیب این دو ماده تقریباً می تواند هر بیماری را درمان کند. در حالی که شواهد نشان می دهد هر یک از اینها دارای خواص درمانی هستند ، برخی ادعاها در مورد مخلوط عسل و دارچین کاملاً درست نیست. این مقاله به بررسی فواید عسل و دارچین می پردازد و حقیقت را از افسانه ها یا تصورات اشتباه جدا می کند.

مواد طبیعی برای سلامتی بهتر

عسل مایع شیرینی است که توسط زنبورها تولید می شود. قرنهاست که از آن به عنوان غذا و دارو استفاده می شود. امروزه بیشتر از عسل به عنوان شیرین کننده در غذا و نوشیدنی استفاده می شود.

دارچین ادویه ای است که از پوست درخت دارچین تهیه می شود. مردم پوست پوست را که به چوب دارچین معروف است پوست می کنند و خشک می کنند. می توانید دارچین را به شکل چوب خرد شده ، پودر یا عصاره خریداری کنید.

عسل و دارچین به تنهایی فواید زیادی برای سلامتی دارند. با این حال ، برخی ترکیب این دو را مفیدتر می دانند. در سال 1995 ، یک روزنامه کانادایی مقاله ای را منتشر کرد که لیستی طولانی از بیماریهایی را که می توان با مخلوط عسل و دارچین درمان کرد ، لیست کرد. از آن زمان ، ادعاهای عجیب در مورد ترکیب عسل و دارچین چند برابر شده است.

در حالی که این دو ماده کاربردهای درمانی زیادی دارند ، همه ادعاها در مورد ترکیب این دو از نظر علمی توجیه نشده است.

خواص دارچین

دارچین یک ادویه محبوب است که می تواند به عنوان مکمل در آشپزی نیز استفاده شود. دو نوع اصلی وجود دارد:

چوب دارچین: این نوع دارچین که به آن کاسیا نیز گفته می شود ، محبوب ترین نوع دارچین است. قیمت آن کمتر از دارچین سیلان است و عوارض جانبی بالقوه ای دارد.

دارچین سیلان: این نوع به “دارچین واقعی” معروف است. یافتن آن بسیار سخت تر از دارچین کاسیا است و طعم کمی شیرین دارد.

خواص منحصر به فرد دارچین از روغنهای ضروری و اجزای آن به ویژه ماده ای به نام سینامالدهید گرفته شده است. این ماده همچنین باعث طعم و عطر دلپذیر دارچین می شود.

در اینجا برخی از بارزترین فواید دارچین را ذکر می کنیم:

می تواند التهاب را کاهش دهد:

التهاب طولانی مدت خطر بیماری های مزمن را افزایش می دهد. مطالعات نشان می دهد که دارچین می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

این می تواند به درمان بیماری های عصبی کمک کند:

چندین مطالعه آزمایشگاهی نشان می دهد که دارچین ممکن است به کاهش پیشرفت پارکینسون و آلزایمر کمک کند. این نتایج همچنین باید در مطالعات انسانی تأیید شود.

ممکن است دارای خواص ضد سرطانی باشد:

مطالعات مختلف آزمایشگاهی روی حیوانات و لوله های آزمایش نشان داده است که دارچین به جلوگیری از رشد و تولید سلول های سرطانی کمک می کند. با این حال ، تحقیقات بیشتر و مطالعات انسانی مورد نیاز است.

برخی پیشنهاد کرده اند که دارچین می تواند یک درمان طبیعی برای اختلال نقص توجه (ADHD) ، سندرم روده تحریک پذیر (IBS) ، سندرم پیش از قاعدگی (PMS) ، سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) و مسمومیت غذایی باشد. با این حال ، شواهد کافی برای اثبات این ادعاها وجود ندارد.

خواص عسل

عسل علاوه بر اینکه جایگزین سالم تری برای شکر است ، خواص درمانی متعددی نیز دارد. با این حال ، توجه به این نکته ضروری است که همه گونه ها یکسان نیستند. بیشترین فواید عسل با مواد فعال در عسل با کیفیت بالا و تصفیه نشده متمرکز است.

در اینجا برخی از مزایای علمی عسل وجود دارد:

می تواند در سرکوب سرفه م effectiveثر باشد:

یک مطالعه نشان داد که عسل در سرکوب سرفه های شبانه م thanثرتر از دکسترومتورفان ، ماده فعال در اکثر شربت های سرفه است. با این حال ، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

یک درمان قوی برای زخم و سوختگی:

بررسی شش مطالعه نشان داد که استفاده از عسل روی پوست یک درمان قوی برای زخم ها است.

تصور می شود که عسل خواب را تقویت می کند ، حافظه را تقویت می کند ، قدرت جنسی را افزایش می دهد ، عفونت ها را درمان می کند و راهی طبیعی برای کاهش پلاک دندان است ، اما این ادعاها توسط علم تایید نمی شود.

ترکیب عسل و دارچین ممکن است خواصی داشته باشد

اگر عسل و دارچین به تنهایی می توانند به برخی از مشکلات سلامتی کمک کنند ، ترکیب این دو موثرتر است. مطالعات نشان داده است که فواید عسل و دارچین برای سلامتی مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو دارای ویژگی هایی در زمینه های زیر هستند:

ممکن است خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد

مخلوط عسل و دارچین می تواند خطر بیماری های قلبی را کاهش دهد ، زیرا می تواند عوامل خطر مختلف را کاهش دهد. سطوح بالای کلسترول بد (LDL) ، تری گلیسیرید ، فشار خون بالا و سطح پایین کلسترول خوب (HDL) عوامل خطر بیماری های قلبی هستند. جالب اینجاست که عسل و دارچین به احتمال زیاد روی همه اینها تأثیر می گذارد.

مطالعات نشان داده است که مصرف عسل می تواند سطح کلسترول بد (LDL) را بین 6 تا 11 درصد و تری گلیسیریدها را تا 11 درصد کاهش دهد. همچنین سطح کلسترول خوب (HDL) را تا 3 درصد افزایش دهید.

یک متاآنالیز نشان داد که مصرف روزانه دارچین کلسترول کل را 16 میلی گرم در دسی لیتر ، کلسترول بد (LDL) را 9 میلی گرم در دسی لیتر و تری گلیسیرید را 30 میلی گرم در دسی لیتر کاهش می دهد. کلسترول (HDL).

اگرچه تأثیر دارچین و عسل بر فشار خون با هم مورد مطالعه قرار نگرفته است ، اما هر دو به طور جداگانه فشار خون را به طور جداگانه کاهش می دهند. البته این تحقیق روی حیوانات انجام شده است.

علاوه بر این ، هر دو ماده غذایی سرشار از آنتی اکسیدان هستند که فواید زیادی برای قلب دارند. آنتی اکسیدان های پلی فنول جریان خون را در قلب بهبود می بخشد و از لخته شدن خون جلوگیری می کند و خطر حمله قلبی و سکته را کاهش می دهد.

عسل و دارچین نیز ممکن است به جلوگیری از بیماری های قلبی کمک کنند ، زیرا هر دو التهاب را کاهش می دهند. التهاب مزمن یک عامل مهم در پیشرفت بیماری قلبی است.

ممکن است به التیام زخم ها کمک کند

عسل و دارچین خواص درمانی خوبی دارند که می توان آنها را در کنار کاربرد موضعی برای درمان عفونت های پوستی استفاده کرد. عسل و دارچین هریک توانایی مبارزه با باکتری ها و کاهش التهاب را دارند ، دو خاصیت برای بهبود پوست بسیار مهم است.

عسل هنگامی که روی پوست مالیده می شود به التیام سوختگی کمک می کند. همچنین می تواند زخم پای دیابتی را که یک عارضه بسیار جدی بیماری است ، درمان کند.

دارچین همچنین به دلیل خواص ضد باکتریایی قوی ، می تواند مزایای دیگری برای ترمیم زخم داشته باشد.

زخم پای دیابتی خطر ابتلا به عفونت های باکتریایی مقاوم به آنتی بیوتیک را به همراه دارد. یک مطالعه آزمایشگاهی نشان داد که روغن دارچین به محافظت در برابر باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک کمک می کند. البته در این مطالعه از روغن دارچین که بسیار ضخیم تر از پودر دارچین است استفاده شده است و می توانید آن را از بازار تهیه کنید. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد پودر دارچین همین تأثیر را دارد.

ممکن است به کنترل دیابت کمک کند

همه می دانند که مصرف منظم دارچین برای افراد مبتلا به دیابت مفید است. همچنین ممکن است به جلوگیری از دیابت کمک کند. مطالعات متعدد نشان داده است که دارچین قند خون ناشتا را در افراد مبتلا به این بیماری کاهش می دهد. یکی از راه هایی که دارچین می تواند قند خون را کاهش دهد ، افزایش حساسیت به انسولین است. دارچین باعث حساسیت بیشتر سلول ها به هورمون انسولین می شود و به انتقال قند از خون به سلول ها کمک می کند.

عسل همچنین مزایای بالقوه ای برای افراد دیابتی دارد. مطالعات نشان داده است که عسل به میزان قابل توجهی کمتر از قند بر قند خون تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، عسل می تواند سطح کلسترول خوب (HDL) را افزایش دهد و کلسترول بد (LDL) و تری گلیسیرید را در افراد مبتلا به دیابت کاهش دهد.

عسل و دارچین برای شیرین کردن چای نسبتاً سالم تر از شکر هستند. با این حال ، عسل هنوز کربوهیدرات بالایی دارد ، بنابراین افراد مبتلا به دیابت باید آن را در حد اعتدال بخورند.

سرشار از آنتی اکسیدان

عسل و دارچین هم منابع عالی آنتی اکسیدان هستند و هم فواید زیادی برای سلامتی شما دارند. آنتی اکسیدان ها موادی هستند که شما را در برابر مولکول های ناپایدار به نام رادیکال های آزاد که می توانند به سلول های شما آسیب برسانند ، محافظت می کنند.

عسل سرشار از آنتی اکسیدان فنل است که با کاهش خطر بیماری های قلبی مرتبط است. دارچین همچنین یک آنتی اکسیدان قوی است. دارچین در مقایسه با سایر ادویه جات از نظر محتوای آنتی اکسیدانی رتبه بالایی دارد. مصرف عسل و دارچین در کنار هم می تواند دوز قوی آنتی اکسیدان به شما بدهد.

ادعاهای تأیید نشده در مورد عسل و دارچین

مفهوم ترکیب دو ماده قوی برای درمان حتی قوی تر به نظر می رسد. با این حال ، هیچ مطالعه ای وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین یک ماده معجزه آسا ایجاد می کند که بیماری های مختلف را درمان می کند. علاوه بر این ، بسیاری از موارد پیشنهادی برای عسل و دارچین از نظر علمی پشتیبانی نشده است. در اینجا برخی از ادعاهای محبوب اما تایید نشده در مورد عسل و دارچین آورده شده است:

با علائم آلرژی مبارزه می کند:

مطالعاتی در مورد توانایی عسل در کاهش علائم حساسیت انجام شده است ، اما شواهد ضعیف است.

سرماخوردگی را درمان می کند: عسل و دارچین خواص ضد باکتریایی خوبی دارند ، اما بیشتر سرماخوردگی ها توسط ویروس ها ایجاد می شوند.

آکنه را درمان می کند: در حالی که خواص ضد باکتریایی هر دو ماده برای پوست مستعد آکنه مفید است ، هیچ مطالعه ای در مورد توانایی این ترکیب در درمان آکنه انجام نشده است.

به کاهش وزن کمک می کند: مطالعات متعددی نشان می دهد که جایگزینی قند با عسل به کاهش وزن شما کمک می کند ، اما هیچ مدرکی وجود ندارد که عسل و دارچین به کاهش وزن شما کمک کند.

تسکین درد آرتروز: عسل و دارچین التهاب را کاهش می دهند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از این غذاها برای کاهش ورم مفاصل در پوست وجود ندارد.

مشکلات گوارشی را برطرف می کند: ادعاهایی وجود دارد که عسل می تواند از معده شما محافظت کند و هر دو ماده با عفونت های باکتریایی در روده مبارزه می کنند. با این حال ، این ادعاها با تحقیقات علمی تأیید نمی شود.

چگونه از عسل و دارچین برای بهبود سلامت خود استفاده کنیم

بهترین راه استفاده از عسل در رژیم غذایی شما استفاده از آن به عنوان جایگزین قند است. حتماً عسل تصفیه نشده بخرید ، زیرا بسیاری از عسل های فرآوری شده که در قفسه های سوپر مارکت ها فروخته می شوند هیچ فایده ای برای سلامتی ندارند. با احتیاط استفاده کنید زیرا عسل دارای قند زیاد است.

همچنین باید بدانید که دارچین حاوی ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا می تواند سمی باشد. مقدار کومارین دارچین کاسیا بسیار بیشتر از دارچین سیلان است. خرید دارچین سیلان بهتر است ، اما اگر انواع مختلف کاسیا مصرف می کنید ، مصرف روزانه خود را به 1.2 قاشق چایخوری (2-0.5 گرم) محدود کنید. می توانید با خیال راحت 1 قاشق چایخوری (حدود 5 گرم) دارچین سیلان در روز مصرف کنید.

برای استفاده از عسل و دارچین برای درمان عفونت های پوستی ، عسل را با مقدار کمی روغن دارچین مخلوط کرده و مستقیماً روی پوست آلوده بمالید.

سرانجام

عسل و دارچین فواید زیادی برای سلامتی دارند که بسیاری از آنها توسط علم تأیید می شود. هر دوی این مواد برای بهبود سلامت قلب و عفونت مفید هستند. با این حال ، هیچ شواهد علمی وجود ندارد که نشان دهد ترکیب عسل و دارچین معجزه ای شفابخش ایجاد می کند.

مترجم: معصومه کریم نجات

منبع:

خط سلامت.com

دیدگاهتان را بنویسید