۱۶ هزار و ۸۱۳ بیکار در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.


ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کهگیلوه و بویراحمد گفت: ۱۶ هزار و ۸۱۳ نفر در کشور بیکار هستند.

علی شهابی روز چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد، آمار نرخ بیکاری استان از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ را ارائه کرد و افزود: نرخ بیکاری استان در سال ۹۶ بوده است. نرخ بیکاری در این ایالت از ۱۲.۸ به ۱۳.۳ درصد در سال ۱۹۹۷، ۱۰.۸۴ درصد در سال ۱۹۹۸، ۱۰.۹۳ درصد در سال ۱۹۹۹ و ۹.۱ درصد در سال گذشته افزایش یافته است.

وی گفت: در سال ۱۹۹۹ این ایالت از نظر نرخ بیکاری در ۲۱ کشور جهان قرار داشت که نسبت به سال گذشته ۹.۱ درصد کاهش داشته و در رتبه ۱۶ کشور قرار داریم.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه جمعیت شاغل استان ۱۶۷ هزار نفر است، خاطرنشان کرد: جمعیت بیکار استان ۱۶ هزار و ۸۱۳ نفر است که نرخ مشارکت استان است. ۳۴.۵ درصد و ارقام کشور ۴۰ درصد است.

شهابی نسب گفت: در سال ۱۴۰۱ تبصره ۱۶ و ۱۸ قانون بودجه پتانسیل خوبی برای اشتغال پیش بینی شده است تا کمیته امداد و بهزیستی و پارک علم و فناوری سهم استان را در این سه حوزه جذب کنند. .

در همین حال سید احسن عسکری معاون استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: این استان در سال جاری ۱۳ هزار و ۵۲۰ شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: به گفته مددجویان و کارجویان موسسات کاریابی در استان، آمار اشتغال در استان متفاوت است و باید برای ۲۵ هزار نفر برنامه ریزی کنیم.

عسگری باید موضوع را جدی بگیرد و گفت: از مسئولان استانی قابلیت های قانون بودجه را جویا خواهیم شد.

وی گفت: برخی از بانک‌های عامل خصوصی استان برای پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی که از منبع استان پرداخت نمی‌کنند و در این کمپ ساکن هستند و همچنین در منابع و تسهیلات استان انتخاب شده‌اند. منطقه گردشگری.” آنها این وجوه را مسدود کرده اند.»

جبار کینی پور رئیس اتاق بازرگانی YSUJ با انتقاد از عملکرد کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری گفت: طرح اساسی. ایجاد شغل قابل ارائه است.

وی با بیان اینکه استان کهگیلویه و بویراحمد در نظام برنامه ریزی با مشکل مواجه است، گفت: بخش خصوصی و سرمایه گذاری باید اشتغال ایجاد کند، برای کشاورزی، گردشگری و در سایر موارد چقدر اشتغال ایجاد می شود برنامه یک ساله داشته باشیم. در یک سال ساخته شد. ما آن را انجام دادیم.

کینی بر حمایت از سرمایه گذاران تاکید کرد و گفت: برنامه های بخش دولتی و خصوصی برای ایجاد اشتغال چیست؟ چه دستگاه هایی برای سرمایه گذاران و حمایت از سرمایه گذاری ارائه کردند؟

قباد مبشری مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کهگیلویه و بویر احمد نیز گفت: طی یک سال گذشته ۶ هزار و ۸۰۰ طرح اشتغالزایی در استان ایجاد کرده ایم. همچنین برای امسال ۴۱۰ میلیارد اعتبار تبصره ۱۶ پیش بینی شده است که ۳۷۰ میلیارد آن ابلاغ و ۱۴۰ میلیارد واگذار شده است.

وی گفت: کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با این میزان اعتبار امسال برای ۸۱۱۰ شغل ایجاد می کند.

نصیر صالحی مسئول پویش سازندگی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سال گذشته با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد و ۶۳۰ شغل ایجاد شد که برای پویش سازندگی در نظر گرفته شد.

سیدعلی احمدزاده استاندار کهگیلویه و بویراحمد خطاب به بانک های کشور گفت: آرامش خود را حفظ کنید.

وی با بیان اینکه این استان جمعیت بیکار زیادی دارد، افزود: در بین برنامه های مهمان ما در کشور بیشترین تقاضای اشتغال است که این یک ضعف فرهنگی بزرگ است.

احمدزاده با انتقاد از جلسه دیرهنگام هیئت جرقه زنی گفت: سه ماه را از دست دادید، هشت ماه باقی مانده را حساب کنید تا تفاوت ایجاد شود.

استاندار کهگیلوه و بویراحمد با اشاره به اینکه منابع خوبی برای ایجاد ۱۳ هزار شغل در اختیار دولت قرار گرفت، گفت: دستگاه ها باید برای ایجاد اشتغال برنامه ریزی کنند.

احمدزاده همچنین با اشاره به اینکه باید فروشگاه های بزرگ را ملزم به ورود حساب های خود به استان کرد، گفت: می توانند بیاورند، رونق بیاورند و کوروش می تواند بیاورد و غیره.

وی بر لزوم تمرکز بر سرمایه گذاری در دولت تاکید کرد و گفت: اکنون با بحران سرمایه گذاری در ایالت اهمیت بیشتری پیدا کرده است. انگلیسی ها شکست را می پذیرند و می گویند که اموال من اینجا در خطر است. دستگاه ها به شما امکان می دهند تجهیزات مورد نیاز خود را از ایالت های دیگر خریداری کنید، مگر اینکه استان کالا را داشته باشد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: کار فرهنگی شهرستان به شهر در این حوزه باید توسط نهادها انجام شود ضمن اینکه از همه مردم استان می خواهم همکاری کنند تا سرمایه گذاری شود. استان.

رئیس اتاق بازرگانی عیسی پس از سخنان استاندار مبنی بر تامین امنیت سرمایه گذاران با نفرت و اندوه خطاب به استاندار گفت: آقا بده. . از ایالت های دیگر. ”

کینی پور در ادامه گفت: آقای استاندار من شکایت کرده بودم در این منطقه جلسه ویژه ای برگزار کنید تا به شما بگویم سرمایه گذاران چه کسانی از این ایالت فرار کرده اند، می توانم نام هر کدام از این افراد را در جلسه که از ایالت خارج شده اند نام ببرم.

انتهای پیام/