10 شواهد دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد || 10 فواید دارچین برای سلامتی بر پایه دارچین


بر اساس شواهد علمی ، 10 فایده برای سلامتی وجود دارد که می توان نتیجه گرفت استفاده از دارچین می تواند برای سلامتی مفید و م effectiveثر باشد. دارچین یک ادویه بسیار خوشمزه است. هزاران سال است که این گیاه به دلیل خواص دارویی خود ارزشمند است. امروزه علم مدرن آنچه را که مردم از دیرباز می دانستند تأیید کرده است. در این مقاله ، 10 فایده دارچین برای سلامتی وجود دارد که توسط تحقیقات علمی پشتیبانی می شود.

10 فایده دارچین: حاوی ماده ای با خواص دارویی است.

دارچین ادویه ای است که از پوست داخلی درختان تهیه می شود و از نظر علمی به آن دارچین می گویند.این ماده ای است که در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته و به مصر باستان بر می گردد. این نادر و ارزشمند بود و توسط پادشاهان هدیه ای مناسب در نظر گرفته شد. دارچین این روزها ارزان است ، در هر سوپر مارکت موجود است و به عنوان عنصری در انواع غذاها و دستور العمل ها وجود دارد.

دارچین با بریدن تنه درختان دارچین تهیه می شود. سپس پوست داخلی برداشته می شود و قطعات چوبی برداشته می شوند. وقتی خشک می شود ، نوارهای نوردی به نام چوب دارچین ایجاد می کند. این درختان را می توان آسیاب کرد تا پودر دارچین ایجاد شود. بو و طعم خاص دارچین به دلیل قسمت روغنی آن است که دارای مقدار زیادی سینامالدهید است. دانشمندان معتقدند این ترکیب مسئول بسیاری از تأثیرات قوی دارچین بر سلامتی و متابولیسم است. دارچین یک ادویه محبوب است. دارچین سرشار از دارچین آلدئید است که تصور می شود مسئول بسیاری از فواید آن برای سلامتی است.

همین حالا از مشاوران پزشک خود مشاوره آنلاین بگیرید

10 فایده دارچین: دارچین حاوی آنتی اکسیدان است

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد ، دکتر

آنتی اکسیدان ها بدن شما را از آسیب اکسیداتیو ناشی از رادیکال های آزاد محافظت می کنند. دارچین سرشار از آنتی اکسیدان های قوی مانند پلی فنول است. در مطالعه ای که فعالیت آنتی اکسیدانی 26 ادویه را مقایسه کرده است ، دارچین حتی از “غذاهای فوق العاده” مانند سیر و آویشن نیز بهتر عمل کرده است. در واقع دارچین آنقدر قوی است که می توان از آن به عنوان نگهدارنده طبیعی غذا استفاده کرد.

خواص ضدالتهابی دارچین

التهاب بسیار مهم است. این به بدن شما در مبارزه با عفونت ها و ترمیم آسیب بافتی کمک می کند. با این حال ، التهاب می تواند در صورت مزمن و در برابر بافت های بدن شما مشکل ساز شود. دارچین می تواند در این مورد کمک کند. مطالعات نشان می دهد که این ادویه و آنتی اکسیدان های آن دارای خواص ضد التهابی قوی هستند.

کاهش خطر بیماری های قلبی

دارچین با کاهش خطر بیماری های قلبی ، شایع ترین علت مرگ زودرس در جهان ارتباط دارد. در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 ، 1 گرم یا حدود نصف قاشق چایخوری دارچین در روز اثرات مفیدی بر نشانگرهای خون دارد. کلسترول تام ، کلسترول LDL “بد” و تری گلیسیرید را کاهش می دهد ، در حالی که کلسترول “خوب” HDL ثابت می ماند. اخیراً ، یک مطالعه مروری بزرگ به این نتیجه رسید که فقط یک دوز روزانه 120 میلی گرم دارچین می تواند این تأثیرات را داشته باشد. در این مطالعه ، دارچین همچنین سطح کلسترول HDL “خوب” را افزایش داد.

مطالعات روی حیوانات نشان داده است که دارچین فشار خون را کاهش می دهد. در مجموع ، همه این عوامل می توانند خطر بیماری های قلبی را تا حد زیادی کاهش دهند. دارچین ممکن است برخی از عوامل خطر اصلی برای بیماری های قلبی ، از جمله کلسترول ، تری گلیسیرید و فشار خون بالا را بهبود بخشد.

قند خون را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابت قوی است.

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد ، دکتر

دارچین به دلیل خواص کاهش قند خون شناخته شده است. دارچین علاوه بر اثرات مفید بر مقاومت به انسولین ، می تواند قند خون را با چندین مکانیسم دیگر کاهش دهد. اول ، ثابت شده است که دارچین میزان گلوکز ورودی به خون را بعد از غذا کاهش می دهد. این کار با تداخل با آنزیم های مختلف گوارشی که کربوهیدرات ها را در دستگاه گوارش شما تجزیه می کنند ، انجام می دهد. دوم ، ترکیب دارچین می تواند با تقلید از انسولین بر سلول ها تأثیر بگذارد.

این امر توانایی سلولهای شما در جذب گلوکز را بسیار بهبود می بخشد ، اگرچه بسیار کندتر از خود انسولین. مطالعات متعدد روی انسان اثرات ضد دیابتی دارچین را تایید کرده است و نشان می دهد که می تواند قند خون ناشتا را 10 تا 29 درصد کاهش دهد. دوز موثر معمولاً 1 تا 6 گرم یا حدود 0.5 تا 2 قاشق چایخوری دارچین در روز است. برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی کاهش سطح قند خون ، 15 روش آسان برای کاهش طبیعی قند خون را بررسی کنید. ثابت شده است که دارچین سطح قند خون ناشتا را کاهش می دهد و دارای اثر ضد دیابتی قوی 1 تا 6 گرم یا 0.5 تا بالا است. حداکثر 2 قاشق چایخوری در روز

افزایش حساسیت به هورمون انسولین

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد ، دکتر

انسولین یکی از هورمون های کلیدی است که متابولیسم و ​​مصرف انرژی را تنظیم می کند. همچنین برای انتقال قند خون از جریان خون به سلول های شما ضروری است. مشکل این است که بسیاری از مردم در برابر اثرات انسولین مقاوم هستند. این به عنوان مقاومت به انسولین شناخته می شود. خبر خوب این است که دارچین می تواند مقاومت انسولین را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و به این هورمون مهم در انجام وظیفه خود کمک کند. دارچین می تواند سطح قند خون را با افزایش حساسیت به انسولین کاهش دهد ، همانطور که در بخش بعدی مورد بحث قرار گرفت.

در بیماریهای عصبی مثر است

بیماریهای عصبی با از دست دادن تدریجی ساختار یا عملکرد سلولهای مغزی مشخص می شوند. آلزایمر و پارکینسون دو نوع رایج هستند.

به نظر می رسد دو ترکیب موجود در دارچین از تجمع پروتئینی به نام تاو در مغز جلوگیری می کند که از علائم بارز بیماری آلزایمر است. در مطالعه ای روی موش های مبتلا به بیماری پارکینسون ، دارچین به محافظت از نورون ها ، عادی سازی سطح انتقال دهنده های عصبی و بهبود عملکرد حرکتی کمک کرد. این اثرات باید در انسان بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. در مطالعات مختلف روی حیوانات نشان داده شده است که دارچین می تواند منجر به بهبودهای مختلف برای بیماری آلزایمر و پارکینسون شود. با این حال ، تحقیقات انسانی کمیاب است.

پیشگیری از سرطان

سرطان یک بیماری جدی است که با رشد بی رویه سلول ها مشخص می شود. دارچین به دلیل استفاده بالقوه از آن در پیشگیری و درمان سرطان به طور گسترده مورد مطالعه قرار گرفته است. به طور کلی ، شواهد به مطالعات لوله آزمایش و حیوانات محدود می شود که نشان می دهد عصاره دارچین ممکن است در برابر سرطان محافظت کند. این دارو با کاهش رشد سلول های سرطانی و تشکیل عروق خونی در تومورها عمل می کند و به نظر می رسد برای سلول های سرطانی سمی بوده و باعث مرگ سلول می شود.

مطالعه ای روی موش های مبتلا به سرطان روده بزرگ نشان داد که دارچین یک فعال کننده قوی آنزیم های سم زدایی در روده بزرگ است و از رشد بیشتر سرطان محافظت می کند. این یافته ها با آزمایشات لوله آزمایش نشان می دهد که دارچین پاسخ های آنتی اکسیدانی محافظتی را در سلول های روده بزرگ انسان فعال می کند. آیا دارچین بر زندگی تأثیر می گذارد ، تنفس انسان باید در مطالعات کنترل شده تأیید شود.

مبارزه با عفونت های باکتریایی و قارچی

10 فایده دارچین برای سلامت مبتنی بر شواهد ، دکتر

سینامالدهید ، یکی از اصلی ترین ترکیبات فعال دارچین ، می تواند به مبارزه با عفونت های مختلف کمک کند. روغن دارچین به طور موثر عفونت های قارچی دستگاه تنفسی را درمان می کند. همچنین می تواند از رشد برخی از باکتری ها از جمله لیستریا و سالمونلا جلوگیری کند.

با این حال ، شواهد محدود است و ثابت نشده است که دارچین می تواند عفونت های دیگر نقاط بدن را کاهش دهد.

اثرات ضد میکروبی دارچین همچنین می تواند از پوسیدگی دندان جلوگیری کرده و بوی بد دهان را کاهش دهد.

10 فایده دارچین: مبارزه با HIV

HIV ویروسی است که سیستم ایمنی بدن شما را به آرامی از بین می برد و اگر درمان نشود ، در نهایت می تواند منجر به ایدز شود. تصور می شود دارچین از انواع سنا به مبارزه با HIV-1 ، رایج ترین نوع ویروس HIV در انسان کمک می کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی بر روی سلول های آلوده به HIV نشان داد که دارچین در بین 69 گیاه مورد مطالعه م effectiveثرترین درمان است. آزمایشات انسانی برای تأیید این اثرات مورد نیاز است.

آخرین کلمه

مطالعات نشان داده است که دارچین می تواند به مبارزه با HIV-1 ، اصلی ترین عامل ویروس HIV در انسان کمک کند. بهتر است از دارچین “واقعی” استفاده کنید. همه دارچین ها برابر نیستند. کاسیا حاوی مقادیر قابل توجهی از ترکیبی به نام کومارین است که در دوزهای بالا مضر تلقی می شود.

همه دارچین باید فواید سلامتی داشته باشند ، اما کاسیا به دلیل دارا بودن کومارین می تواند در دوزهای زیاد مشکل ایجاد کند.

دارچین “واقعی” در این مورد بسیار بهتر است. مطالعات نشان می دهد که مقدار کومارین بسیار کمتر از کاسیا است. متأسفانه بیشتر دارچین موجود در سوپرمارکت ها کم هزینه ترین نوع کاسیا است.

در پایان روز ، دارچین یکی از خوشمزه ترین و سالم ترین ادویه جات در جهان است. این می تواند سطح قند خون را کاهش دهد. عوامل خطر بیماری های قلبی را کاهش دهید. این فواید بیشمار دیگر برای سلامتی دارد.

منبع: https://www.healthline.com/nutrition/10-proven-benefits-of-cinnamon#TOC_TITLE_HDR_1

دیدگاهتان را بنویسید