11 مورد از حقایق تغذیه سبز آمارانت و مزایای سلامتی آن


انتخاب و ذخیره سازی

Amaranthus dubius Note برای برگهای سبز تیره.

آمارانت ها محصولات کوتاه فصلی یک ساله هستند. حدود 4-6 هفته پس از کاشت بذر ، برگها آماده برداشت می شوند.

آمارانت های سبزیجات در دمای روز بالاتر از 25 درجه سانتیگراد و دمای شب کمتر از 15 درجه سانتیگراد به خوبی رشد می کنند. آمارانت ها خاکهای قلیایی حاصلخیز و بدون زهکشی آزاد را دوست دارند.

در مناطق گرمسیری ، سبزی آمارانت در تمام طول سال یافت می شود. در بازارها ، برگهای تازه بسته بندی شده در بسته نرم افزاری با رنگ سبز تیره/رنگارنگ ، شادابی و تردی بخرید. از افرادی که دارای برگهای پژمرده ، تغییر رنگ زرد و لکه ها هستند خودداری کنید. همچنین از سبزیجات با ساقه های بسیار بزرگ و ضخیم خودداری کنید زیرا می توانند بسیار تلخ باشند.

هنگامی که در خانه هستید ، آمارانت را به شدت در یک کاسه آب سرد بشویید ، چندین بار آن را خوب تکان دهید تا از شر شن و خاک خلاص شوید.

آمارانت زود پژمرده می شود و فقط 2-3 روز در یخچال تازه می ماند. بنابراین ، از آنها به عنوان تازه استفاده کنید تا حداکثر مزایای تغذیه ای را به دست آورید.

روش های تهیه و سرو

برای تهیه ، برگها و ساقه های ضخیم را جدا کنید ، ساقه ها را جداگانه بپزید ، که ممکن است پخت آنها بیشتر طول بکشد. قبل از استفاده از برگها برای پخت ، آنها را در آب سرد بشویید. به آرامی با دستمال/پارچه نرم خشک کنید یا چندین بار در هوا تکان دهید. برگهای تازه را می توان خرد کرد یا در دستور العمل های مختلف استفاده کرد. پخت طولانی مدت می تواند منجر به از دست دادن مواد مغذی ، به ویژه آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها شود.

در اینجا برخی از نکات خدمات ارائه شده است:

  • برگ ها و شاخه های تازه و نرم را می توان به صورت خام در سالاد یا آب میوه میل کرد.

  • در کارائیب به عنوان سبز آمارانت شناخته می شود. کالالو و تارو یکی از مواد اصلی در “سوپ کالالو” معروف با ژامبون ، فلفل ، کرفس ، بامیه ، شیر نارگیل و گوشت خرچنگ است.

  • در سرزمین اصلی چین ، جایی که سبزها نامگذاری شده اند یین-تسای (A. tricolor یا اسفناج چینی) در سیب زمینی سرخ کرده و سوپ استفاده می شود.

  • در شبه قاره هند سبز نامیده می شود. چائولای این ماده کاربرد گسترده ای در کاری ، خورشت ها و غذاهای مخلوط سبزیجات پیدا کرده است.

  • سبزی آمارانت در یونان محبوب است. سفیدقاصدک ، سبز خردل ، سبزی کاسنی و غیره آن را با سایر سبزیجات برگ دار معروف ، مانند روغن زیتون و آب لیمو ، می جوشانند و به عنوان وعده غذایی سرو می کنند. vrasta chortaبه

مشخصات امنیتی

سبزی آمارانت مانند اسفناج محتوای بالاتری دارد. اسید اگزالیک (1.09 گرم در 100 گرم) ، ماده ای طبیعی که در برخی از سبزیجات یافت می شود و ممکن است در برخی افراد به عنوان سنگ اگزالات در مجاری ادراری متبلور شود.

به افرادی که دارای سنگ اگزالات شناخته شده در مجاری ادراری هستند توصیه می شود از برخی سبزیجات متعلق به خانواده Amaranthaceae و Brassica استفاده نکنند. بنابراین ، مصرف آب کافی برای حفظ خروجی طبیعی ادرار توصیه می شود.

فیتات ها و فیبر غذایی موجود در برگها می تواند بر فراهمی زیستی کلسیم ، آهن و منیزیم تأثیر بگذارد.

به دلیل محتوای بالای ویتامین K ، بیمارانی که از داروهای ضد انعقاد مانند “وارفارین” استفاده می کنند ، تشویق می شوند از غذای آمارانت در غذای خود اجتناب کنند ، زیرا در متابولیسم دارو تداخل ایجاد می کند. (سلب مسئولیت پزشکی).

همچنین بخوانید ≻≻-

دانه آمارانت حقایق تغذیه و مزایای سلامتی

≺≺- برگشت سبزیجات از جانب سبزهای آمارانتبه برای مشاهده یک لیست چشمگیر از سبزیجات با تصاویر کامل از ارزش تغذیه ای و مزایای سلامتی آنها ، اینجا را ببینید.

≺≺- برگشت صفحه نخست.

خواندن بیشتر:

  1. USAID.GOV -Pdf- (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  2. پایگاه ملی تغذیه USDA. (پیوند پنجره جدیدی را باز می کند)

  3. تحصیل در دانشگاه آمارانت پردو. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).

  4. محتوای اگزالیک سبزیجات انتخاب شده. (پیوند در پنجره جدید باز می شود).دیدگاهتان را بنویسید