۱۲ میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!


اقامت در چادرهای لوکس قطر برای مسافران جام جهانی ۲۰۲۲ شبی ۳۵۰ پوند (بیش از ۱۲ میلیون تومان) خواهد بود.

به گزارش ایسنا، فیفا اخیرا از یک شهر چادری در منطقه الخور قطر رونمایی کرد که قصد دارد به عنوان بخشی از تجربه دهکده هواداران میزبان هواداران جام جهانی در قطر باشد.

با توجه به ظرفیت محدود هتل ها و اقامتگاه ها در قطر که از نوامبر میزبان جام جهانی است، استفاده از چادرهای بادیه نشین احتمالا ارزان ترین نوع اقامت برای هر هواداری است که تیم ملی کشورش را در نزدیکی تماشا می کند. هزینه زندگی در چادرهای معمولی و ساده قبلا بیش از ۲۰۰ دلار اعلام شده است، اما چادر مجلل تجربه خاصی است که فراتر از کمپینگ است و به ویژه برای هواداران فوتبال دست کمی از یک هتل ۵ ستاره ندارد. هزینه اقامت در این چادرها برای هر شب ۳۵۰ پوند (بین ۱۲ تا ۱۳ میلیون تومان به نرخ روز پوند) خواهد بود.

عمر الجابر – رئیس بخش مسکن مؤسسه قطر که بر برنامه ریزی برای این رویداد یک ماهه نظارت می کند – حدود سه ماه پیش گفت که قصد داشت ۱۰۰۰ چادر بادیه نشین برای هواداران جام جهانی برپا کند، اما این حدود ۲۰ درصد از این تعداد است. امکانات رفاهی بیشتری در سازه ها، چادرهای لوکس، برای طرفدارانی که بودجه کمی برای خواب ندارند و مشتاق ماندن و تجربه زندگی در بیابان هستند، وجود خواهد داشت.

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از داخل چادرهایی که برای هواداران فوتبال و مسافران جام جهانی قطر طراحی شده است

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی قطر

این چادرهای لوکس دارای تهویه مطبوع، اینترنت وای فای، حمام و سرویس بهداشتی و دستگاه قهوه ساز و چای ساز می باشد. فیفا امیدوار است تا بتواند دوستداران فوتبال در سراسر جهان را با تجربه فرهنگی قطر آشنا کند و اقامت در این چادرها را تجربه ای خاص توصیف می کند.

اگرچه چادرهای طراحی شده برای میزبانی جام جهانی به سبک چادرهای سنتی قطری طراحی شده اند، اما مجهز به امکانات رفاهی مدرن هستند.

12 میلیون تومان یک شب خواب در چادرهای جام جهانی!
نمایی از چادرهای آماده شده برای اسکان در جام جهانی

شهر چادری در الخور یکی از شهرهای میزبان بازی های تیمی جام جهانی با شرکت انگلیس و آمریکا در گروه B در ۲۵ نوامبر و همچنین یکی از نیمه نهایی ها در ۱۴ دسامبر است و در فاصله ۴۰ دقیقه ای از ایران قرار دارد. پایتخت توافق قطر، دوحه

جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ در ۸ ورزشگاه قطر از ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ (۳۰ نوامبر تا ۲۷ دسامبر ۱۴۰۱) برگزار می شود. این کشور انتظار دارد ۱.۲ میلیون گردشگر که تقریباً نیمی از جمعیت کشور است، برای این مسابقات وارد قطر شوند.

طبق برآوردهای ژوئن، قطر کمتر از ۳۰۰۰۰ اتاق هتل دارد و ۸۰ درصد این اتاق ها برای مهمانان فیفا است. فیفا همچنین از مردم محلی خواسته است که ویلاها و آپارتمان های خود را در طول جام جهانی در اختیار هواداران قرار دهند. یک آپارتمان دو خوابه در حومه دوحه برای هر شب ۳۹۰ دلار هزینه دارد. همچنین هزینه یک شب اقامت در سوئیت کشتی کروز ۱۶۵۰ دلار است.

انتهای پیام/

زخم