12 Immune System Booster Micro Habits You Can Do Now


در مورد موضوع مدرسه ایمنی HUM در آگوست 2021 ، ما چهار ستون ایمنی را با عادات کوچک سالم برای هر کدام مورد بحث قرار می دهیم.

آیا می خواهید به مدرسه برگردید ، به دفتر برگردید یا فقط دفاع خود را در برابر تغییرات فصلی پیش رو تقویت کنید؟ اکنون بهترین زمان برای ارزیابی عادات روزانه و ایجاد تغییرات کوچک است که می تواند سلامت شما را تا حد زیادی بهبود بخشد.

در اینجا ، ما چهار ستون سلامت سیستم ایمنی را بررسی می کنیم و عادت های خرد توصیه شده توسط متخصصان را به اشتراک می گذاریم که می توانید به راحتی از آنها استفاده کنید. اینها را به عنوان نوعی اعتبار اضافی در نظر بگیرید که سیستم ایمنی بدن شما از آن قدردانی می کند!

عادات خرد برای ایمنی

سیستم ایمنی بدن شما پیچیده است و با سایر سیستم های بدن مانند سیستم عصبی و دستگاه گوارش تعامل دارد. بنابراین ، اگر می خواهید سلامت سیستم ایمنی بدن خود را تقویت کنید ، رویکرد شما نیز باید جامع باشد. حتماً به ستون های بهداشتی زیر توجه کنید تا سیستم ایمنی بدن شما به طور مداوم تقویت شود.

از این بهتر ، عادت های کوچک برای هر ستون را در برنامه روزانه خود قرار دهید تا بهترین نتایج را به صورت روزانه و در طول زمان بدست آورید.

1. تغذیه

رعایت رژیم غذایی سالم یکی از ساده ترین و در عین حال م mostثرترین راه ها برای حمایت از سلامت سیستم ایمنی بدن است.

یک رژیم غذایی کامل و کامل با درشت مغذی ها (کربوهیدرات ها ، چربی ها و پروتئین) و ریز مغذی ها (مانند ویتامین ها و مواد معدنی) می تواند بر عملکرد سلول های ایمنی تأثیر مثبت بگذارد. برعکس ، کمبود مواد مغذی متعادل می تواند دفاع شما را تضعیف کند ، بنابراین قدرت آنچه می خورید را دست کم نگیرید.

عادات خرد برای رژیم غذایی و تغذیه:

  • با خوردن حداقل یک وعده غذایی رنگارنگ در روز ، خوردن رنگین کمان را هدف بگیرید. ویتامین ها ، مواد معدنی و فیبرهای مختلف می توانند به تقویت سیستم ایمنی بدن شما کمک کنند.
  • جایگزینی قهوه صبح خود را با یک اسموتی غنی از ویتامین C جایگزین کنید.
  • برای تقویت عملکرد سیستم ایمنی ، آنتی اکسیدان هایی مانند ویتامین C و ساقدوش را در رژیم غذایی خود قرار دهید.

2. سلامتی

حدود 70 درصد سلولهای ایمنی در روده زندگی می کنند و این امر سلامت روده را رکن واضح ایمنی می سازد.

یک سد سالم روده نه تنها بدن شما را در برابر عوامل بیماری زا محافظت می کند ، بلکه آنتی بادی ها را نیز تولید می کند و می تواند به کاهش التهاب کمک کند.

به طور خلاصه ، یک روده سالم برابر عملکرد ایمنی بیشتر است.

عادات خرد برای بهبود سلامت روده:

  • اطمینان حاصل کنید که به اندازه کافی آب بنوشید تا به عملکرد صحیح دستگاه گوارش کمک کند. اگر برای هیدراته ماندن به یادآوری داخلی نیاز دارید ، هشدار دهید که هر ساعت یک لیوان H2O بنوشید.
  • میان وعده های حاوی فیبر بالا مانند توت سیاه ، پاپ کورن و حمص را در دست داشته باشید. فیبر از سلامت دستگاه گوارش پشتیبانی می کند و همچنین می تواند به کاهش اشتها کمک کند.
  • از مکمل پروبیوتیک برای تغذیه روده با باکتری های مفید و حمایت از میکروبیوم روده خود استفاده کنید.

3. استرس

استرس بر شیوه های بی شمار ، هم اکنون و هم در دراز مدت ، بر رفاه تأثیر منفی می گذارد.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) به تحقیقات پیشگامانه ای اشاره می کند که نشان می دهد کسانی که در طول سه روز امتحانات استرس زا را انجام می دهند ، سلول های کشنده طبیعی کمتری برای مبارزه با عوامل بیماری زا دارند. شروع استرس همچنین تقریباً تولید گاما اینترفرون تقویت کننده سیستم ایمنی را به طور کامل متوقف کرد.

با گذشت زمان ، APA استرس را نیز از بین می برد. “تا بتوانم بر سیستم ایمنی غلبه می کند با فرسودگی زیاد. ” استرس پاسخ سلول T را که جزء مهمی از ایمنی سازگار است ، تضعیف می کند.

در حالی که گفتن کاهش استرس آسان تر از انجام آن است ، گزینه های زیادی برای کمک به شما در حفظ آرامش ، خونسردی و محافظت وجود دارد.

عادات خرد برای مدیریت استرس:

4. بخوابید

خواب با کیفیت بالا یکی دیگر از ارکان مهم ایمنی است.

خواب با کاهش تأثیر استرس ، حمایت از تولید و عملکرد سلول های T و کمک به تنظیم التهاب ، سلامت سیستم ایمنی را از چند جهت بهبود می بخشد. به طور مداوم خواب کافی و با کیفیت می تواند احتمال ابتلا به سرماخوردگی را کاهش دهد.

عادات خرد برای خواب بهتر:

  • تلفن خود را خارج از اتاق خواب نگه دارید و زمان استفاده از صفحه قبل از خواب را محدود کنید. نور آبی دستگاه های شما می تواند ترشح ملاتونین را سرکوب کرده و کیفیت خواب کلی را کاهش دهد.
  • در طول روز برای بهبود کیفیت خواب در عصر ورزش کنید. به همین ترتیب ، در صورت امکان فرصتهای جدید جابجایی پیدا کنید ، مانند استفاده از پله به جای آسانسور.
  • اگر استراحت کافی ندارید ، سعی کنید حدود 30 دقیقه زودتر از حد معمول بخوابید تا با عوارض کم خوابی مبارزه کنید. در صورت امکان ، چرخه های خواب کامل را که هر کدام حدود 90 دقیقه طول می کشد ، هدف گذاری کنید.

زیر خط کشی

برای تقویت ایمنی بدن نیاز به تلاش گروهی در ستون های متعدد برای تقویت سیستم دفاعی است. به جای این که فقط وقتی احساس بدی می کنید اقدام کنید ، با پیروی از این عادات کوچک ، رویکردی پیشگیرانه داشته باشید تا مزایای آن در طول زمان افزایش یابد.

با اتخاذ یک رویکرد جامع برای بهبود سلامت کلی خود ، می دانید که آزمون مدرسه ایمنی خود را به دست آورده اید.

اگر برای پیگیری عادات خرد خود به یادآوری سریع نیاز دارید ، حتماً این اینفوگرافیک را برای مرجع بعدی ذخیره کنید.

اینفوگرافی از میکروهابیت ها برای حمایت از ایمنی و سلامت بهتر

دیدگاهتان را بنویسید