۱۸ درصد گوشت سفید اصفهان در اردستان کشت می شودایسنا/ اصفهان رئیس جهاد کشاورزی اردستان گفت: اردستان با بیش از ۱۸ درصد گوشت مرغ رتبه اول تولید گوشت مرغ را در استان دارد و در حال حاضر ۱۲۳ واحد گوشت مرغ فعال در شهرستان وجود دارد.

اسحاق شفیعی امروز (شنبه، ۲۹ خرداد) در نشست خبری به مناسبت هفته جهاد کشاورزی، اظهار کرد: شهرستان اردستان با ۴۷۵ آبشار، ۳۰ آبشار و ۷۵ حلقه چاه عمیق دومین حوزه آبی استان است. طول کل مخازن ۲۶۵ کیلومتر است.

وی گفت: کاهش بارندگی در سال های اخیر باعث ایجاد بحران آب در سطح آب این شهرستان و خشک شدن شیرها شده است.

رئیس جهاد کشاورزی اردستان میزان زمین های زراعی این شهرستان را ۱۷ هزار و ۸۹۵ هکتار عنوان کرد و گفت: از این میزان حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ زمین زراعی و ۵ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین زراعی در شهرستان وجود دارد. همچنین حدود ۷ هزار نفر از ساکنان این شهرستان تحت پوشش خدمات جهاد کشاورزی هستند.

شفیعی با اشاره به اینکه مهمترین محصولات کشت شده در شهرستان اردستان شامل گندم، جو، ذرت و صیفی جات است، ادامه می دهد: مجموع تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان به طور متوسط ​​۲۷۰ هزار تن در سال است.

وی انار را بالاترین سطح باغات شهرستان عنوان کرد و گفت: بوده و در سال های اخیر آب اولین عامل بوده است. کمبودها و بیماری ها رتبه شهر را در منطقه پایین آورده است.

به گزارش ایسنا، رئیس جهاد کشاورزی اردستان افزود: در شهرستان اردستان حدود ۳ هزار و ۵۰۰ راس دام سنگین و بیش از ۱۴۰ هزار دام سبک در دام ها و مراتع این شهرستان نگهداری می شود. همچنین استان اصفهان با بیش از ۱۸ درصد گوشت سفید رتبه اول تولید گوشت مرغ در اردستان را دارد و در حال حاضر ۱۲۳ مرغداری فعال، ۸ مرغداری و ۳ مرغداری در این شهرستان دارد.

شفیعی گفت: با توجه به وضعیت کم آبی شهرستان، جهاد کشورجی برنامه هایی را برای کمک به کشاورزان در گسترش کشت گیاهان دارویی و گلخانه ای در نظر گرفته و در این راستا از این مدیریت حمایت کرده است.

وی با اشاره به وضعیت کم آبی و شدت خشکسالی در سال های اخیر گفت: خواهیم پیوست. . “”

رئیس جهاد کشاورزی اردستان از فعالان مشاغل داخلی خواست نسبت به اخذ مجوز فعالیت و ثبت محصولات خود و همچنین دارای تسهیلات کم بهره به اداره جهاد کشاورزی این شهرستان مراجعه کنند.

انتهای پیام/

زخم ها