2066 مورد جدید در روز چهارشنبه با 26 مورد مرگ و میر اضافی در هفت روز گذشته گزارش شده است


روز چهارشنبه 2066 مورد جدید کووید -19 در این ایالت گزارش شد. علاوه بر این ، 5306 مورد مرگ ناشی از ویروس ثبت شده است که 26 مورد دیگر نیز در هفت روز گذشته جان خود را از دست داده است.

تا ساعت 8 صبح روز چهارشنبه ، 408 نفر مبتلا به این ویروس در بیمارستان هستند که 69 نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه هستند.

دکتر رونان گلین ، معاون افسر پزشکی در وزارت بهداشت می گوید: “طی چند ماه گذشته تصویب فوق العاده ای از واکسن کووید -19 انجام شده است.

“متأسفانه هنوز کمتر از 300000 بزرگسال واکسینه نشده اند و 70000 نفر دیگر تنها یک دوز از برنامه دوز دریافت کرده اند.

“شیوع بیماری در این 370،000 نفر تأثیر نامتناسبی بر مشخصات Covid-19 در بیمارستان ها و بخش های مراقبت های ویژه ما دارد و از هر سه نفر دو نفر در مراقبت های ویژه واکسینه نشده اند.

آقای گلین گفت: “انتخاب واکسیناسیون یک اقدام حفاظتی برای خود شماست – می تواند زندگی شما را نجات دهد – اما این یک اقدام همبستگی با دیگران است. هرچه بیشتر واکسینه شده ایم ، ایمن تر خواهیم بود.”

بیماریهای در حال رشد

پیشتر روز چهارشنبه ، ایرلند تایمز مطلع شد که به مقامات ارشد هشدار داده شده است که همه گیری کووید -19 وضعیت غیر منتظره ای را بدتر کرده است.

در جلسه توجیهی منشیان ادارات دولتی و دستیاران سیاسی که روز سه شنبه برگزار شد ، گفته شد که بیماری مجدداً در حال رشد است و تعداد R ، معیاری برای تعداد افراد مبتلا در نتیجه یک مورد مثبت ، بیشتر از یک است.

این جلسه توسط دکتر رونان گلین ، معاون مدیر ارشد پزشکی و پروفسور فیلیپ نولان ، رئیس گروه مدل سازی اپیدمیولوژیک ایرلند ، در اختیار گروه نظارت بر دولت کووید -19 قرار گرفت.

موارد تایید شده در بیمارستان موارد تایید شده در ICU
408
69

مجموع دوزهای تحویل داده شده به ایرلند کل دوزهای تجویز شده در ایرلند
8،557،330
7،237،477

اگرچه وزیران روز چهارشنبه تأکید کردند که کاهش بیشتر برنامه ریزی شده برای محدودیت ها از 22 اکتبر همچنان در راه است ، اما ماهیت این هشدار سرعت را در مرحله بعدی تغییر می دهد.

علت فوری نگرانی تعداد زیادی از داده های مربوط به تعداد موارد در هفته گذشته است که روندهایی را نشان داد که باعث نگرانی تیم ملی فوریت های بهداشت عمومی (Nphet) شد.

جلسه چهارشنبه به او گفت که تقاضا برای آزمایش ، آزمایش مثبت و بستری شدن همه در یک مسیر غیر منتظره افزایش می یابد. اعتقاد بر این است که این می تواند با افزایش اجتماعی شدن ، جلسات بیشتر در داخل و لغزش در رفتارهای پیشگیری از عفونت انجام شود.

اطلاعات وزارت بهداشت در مورد بودجه سال 2022 که قرار بود روز چهارشنبه انجام شود ، لغو شده است زیرا استفان دانلی ، وزیر بهداشت ، با علائم خفیف کووید -19 مواجه است.

این وزارتخانه در بیانیه ای گفت: “طبق توصیه های بهداشت عمومی ، وزیر دانلی بلافاصله خود را منزوی کرد و آزمایشی ترتیب داد که نتیجه ای ناشناخته داشت.”

وزیر دانلی به توصیه های بهداشت عمومی (از جمله کار در خانه) ادامه می دهد و از هرکسی که علائم کووید -19 را تجربه می کند می خواهد خود را منزوی کرده و فوراً آزمایش شود. “

سیم هایی که باید برداشته شوند

به مقامات گفته شده است که کاهش مصونیت از واکسن ممکن است عامل افزایش آن نباشد ، اگرچه به احتمال زیاد هنگام تصمیم گیری در مورد مرحله بعدی واکسن مورد بحث قرار می گیرد. بازگشایی ، در 22 اکتبر.

پس از این تاریخ ، الزامات مربوط به فاصله فیزیکی ، پوشیدن ماسک در برخی از محیط ها ، محدودیت در رویدادها و محدودیت های شرکت کنندگان در مراسم عروسی برداشته می شود ، زیرا برای دسترسی به اکثر موارد ، تهیه گواهی واکسن الزامی است. از فعالیتها یا رویدادها

این نشست گفت که افزایش موارد در همه گروه های سنی مشاهده می شود و نشان می دهد که این امر تنها با کاهش حفاظت از واکسن ، در صورت وجود ، صورت نمی گیرد.

واضح است که هیچ بحث صریحی در مورد مرحله بعدی بازگشایی در جلسه وجود نداشت ، و انتظار می رود که نفت دوشنبه آینده برای تدوین توصیه های خود دیدار کند. در این نشست همچنین مشخص نیست که آیا افزایش فعلی موارد موقت است یا تغییری پایدارتر ، و به داده های بیشتری نیاز است.

منابع دولتی تأکید کردند که این جلسه در مورد هفته آینده نبود ، بلکه در مورد داده های هفته گذشته بود. اگرچه هیچ توصیه ای نشده است ، و س specificال خاصی از مرحله بعدی بازگشایی هنوز مورد توجه قرار نگرفته است ، اما اخبار مربوط به نگرانی های Nphet با آمادگی برای این حرکت به اوج خود می رسد. برای مرحله بعدی محدودیت های انتشار.

منابع اظهارات روز چهارشنبه تائیساچ را مبنی بر اینکه کووید -19 هنوز وجود دارد و مردم نباید اجازه دهند خود راضی شوند ، اعلام کردند و علت افزایش بیمارستان ها و تامپون مثبت توسط کارشناسان مورد بررسی قرار گرفت.

“شواهد متقاعد کننده”

سیمون کاونی ، وزیر امور خارجه گفت لغو محدودیت های کووید -19 در 22 اکتبر ادامه خواهد داشت مگر اینکه “شواهد قانع کننده” برای عدم انجام این کار وجود داشته باشد.

آقای کاونی که در رادیو RTÉ One News در One صحبت می کرد ، گفت که دولت قبل از تصمیم گیری نهایی ، توصیه های کارشناسان را می شنود.

وزیر در پاسخ به نگرانی ها در مورد افزایش نرخ های مثبت ، گفت: دکتر تونی هولوهان ، مدیر ارشد پزشکی ، اعضای ارشد Nphet و کارکنان دولت در حال ارزیابی وضعیت بیمارستان ها ، واحدهای مراقبت های بهداشتی و بیمارستان ها ، مراقبت های ویژه و در جامعه هستند.

“روشن است که این همه گیری تمام نشده است. ما هنوز تعداد زیادی کووید در جامعه داریم. “

او اخطار داد.دیدگاهتان را بنویسید