۲۴۹ مدرسه عشایری در خراسان شمالی وجود دارد
ایسنا/ خراسان شمالی مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی از وجود ۲۴۹ مدرسه عشایری در استان خبر داد.

ابوالقاسم اکبری در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه معلمان عشایری یکی از بهترین و دلسوزترین معلمان کشور هستند با ایجاد حس خاصی، گفت: خیرین را جذب کرده ایم. استفاده از توان والدین محترم برای بازسازی محوطه و جایگزینی آن با مدارس و بهبود روند آموزشی دانش آموزان عشایری حائز اهمیت است.

وی تاکید کرد: با نگرش خوب دولت در حوزه عشایر اعتبارات خوبی جذب شده است و امیدواریم سفر بعدی رئیس جمهور استان زمینه ساز تحول در حوزه عشایر باشد. ملی. و توانمندی های استانی

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی ادامه داد: خراسان شمالی دارای ۲۴۹ مدرسه معتبر است که از این تعداد ۲۱۴ مدرسه ابتدایی، ۳۲ مدرسه راهنمایی و ۳ مدرسه متوسطه است.

وی با تاکید بر اینکه ۶ هزار و ۸۰۰ دانش آموز در این مدارس مشغول به تحصیل هستند، افزود: ۱۰ مدرسه شبانه روزی عشایری در شهرستان های شیروان، مانه و اسملقان و از ۲۱۴ مدرسه ابتدایی، ۱۰۸ مدرسه سیار در منطقه مروه تپه استان گلستان مستقر هستند. هستند .

اکبری مهمترین اولویت آموزش و پرورش در کشور را برقراری عدالت آموزشی، کیفیت و افزایش پوشش آموزشی دانست و گفت: با داشتن ۱۰ مدرسه شبانه روزی بیش از ۵۰۰ دانش آموز دختر و همچنین عشایر حوزه جذب و تحت پوشش هستند. ارائه شده است. برای جلوگیری از ترک تحصیل ۷ مدرسه تک دانش آموزی داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان شمالی مهمترین نیاز مدارس عشایری را در زمینه تجهیزات آموزشی، ورزشی، کتابخانه کلاسی، تجهیزات خوابگاهی و … دانست.

انتهای پیام/

می جوشد

مطالب پیشنهادی


دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب، دستگاه تصفیه آب، ۵۰ درصد تخفیف در دستگاه …