۳ عامل اصلی کاهش محبوبیت بایدنیک کارشناس مسائل آمریکا با استناد به نتایج برخی نظرسنجی ها از جمله نظرسنجی اخیر شبکه سی بی اس درباره کاهش محبوبیت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا گفت: سه عامل باعث کاهش محبوبیت بایدن در میان مردم آمریکا از جمله دموکرات ها شده است.

خدایی را بپوشان «جو بایدن» در گفت وگو با ایسنا، گفت: در انتخابات ۲۰۲۰ با ۷۵ میلیون رای، بیشترین رای در تاریخ آمریکا وارد کاخ سفید شد و در جنجالی ترین انتخابات ترامپ را شکست داد. وی تصریح کرد: اما امروز با گذشت کمتر از دو سال، همه نتایج انتخابات نشان می دهد که محبوبیت آن کم است. با توجه به برخی از این مطالعات ۷۵ درصد دموکرات ها آیا آنها نامزد حزب خود را به غیر از بایدن ترجیح می دهند و از این منظر باید بررسی کرد که چه عواملی رئیس جمهور آمریکا را به بعیدترین قله محبوبیت رساند؟

او سه عامل اصلی را در کاهش محبوبیت بایدن عنوان کرد و گفت: تعمیق شکاف سیاسی که جامعه آمریکا را به دو بخش تقسیم می کند، تداوم مستمر کمپین انتخاباتی ترامپ، عملکرد ضعیف بایدن و معاونش کامالا هریس که نتوانستند اعتماد مردم را جلب کنند و ورود به آمریکا. ایالت ها. در این کشور. این نیز یکی از دلایل جنگ اقتصادی با روسیه پس از حمله پوتین به اوکراین است.

این کارشناس مسائل آمریکا وضعیت معیشتی آنها را برای مردم آمریکا به ویژه در حوزه اقتصادی مهمتر دانست و تصریح کرد: امروز تورم چندین برابر شده و به بیش از ۸ درصد رسیده و قیمت بنزین نیز افزایش و افزایش یافته است. مهمتر از آن، دولت بایدن در ارائه هیچ پاسخ امیدوارکننده یا احتمالی برای جلوگیری از ادامه روند شکست خورد.

وی مدعی شد بایدن در شرایطی دولت ترامپ را مدیریت کرده است که ویروس کرونا زندگی مردم و اقتصاد آمریکا را تحت تاثیر قرار داده و روزانه هزاران نفر جان خود را از دست می دهند. تعداد زیاد مرگ و میر ناشی از جمعیت آمریکا و کرونا با واکسن، ماسک و غیره بیش از یک سال ادامه داشت. بسته اقتصادی کرونا دولت بایدن شامل تزریق میلیاردها دلار برای خروج اقتصاد از رکود کرونا بود، در کوتاه مدت، این سرمایه‌ها باعث رونق اقتصاد شد و میلیون‌ها شغل از دست رفته را بازگرداند. اما اثرات تورمی تزریق چند تریلیون دلاری به بازار اکنون دولت بایدن را نگران کرده است.

خدایی با بیان اینکه جنگ اقتصادی و تحریم روسیه نیز منجر به افزایش قیمت جهانی نفت و افزایش قیمت بنزین در آمریکا و افزایش نرخ تورم شده است، توضیح داد: در ابتدای حمله بایدن روسیه. درباره اوکراین در روز سیاست تقابلی جسورانه، بازتاب خوبی از جامعه آمریکاست. و متحدان خود را در عرصه بین المللی داشت، اما اکنون که جنگ بالا گرفته و چشم اندازی برای صلح وجود ندارد و قیمت سوخت چند برابر شده است، دلایلی برای ناامیدی و نارضایتی وجود دارد.

وقتی این کارشناس مسائل آمریکا می گوید که مسائل داخلی به ویژه در رابطه با اقتصاد سیاست خارجی نقش کوچکی در رای مردم آمریکا داردوی خاطرنشان کرد: آخرین اتفاقی که اخیرا در سیاست خارجی آمریکا افتاد، سفر بایدن به عربستان پس از ترور وحشیانه خاشقجی، برای دموکرات‌هایی است که خود را پرچم‌دار آن می‌دانند مگر اینکه تاثیر جدی بر اقتصاد و زندگی مردم بگذارد. . این کشور حقوق بشر که موضوع و سفر یک رسوایی اخلاقی بود. حال اگر این سفر دستاورد اقتصادی ارزشمندی داشت و عربستان با توجیه جنگ اقتصادی برای افزایش تولید نفت و جبران از دست رفتن سهم بازار نفت روسیه موافقت می کرد، موضوع حقوق بشر و حقوق بشر قابل حل بود. اخلاق اما این اتفاق نیفتاد. بن سلمان استقبال چندانی از بایدن نکرد و آشکارا درخواست آمریکا را رد کرد و اعلام کرد که تولید نفت را افزایش نخواهد داد، در واقع باید گفت تنها دستاورد بایدن در این سفر جذب کرونا بود.

وی مدعی شد که تصویر فوق در کنار تصاویر تحقیرآمیز پرواز آمریکا از افغانستان، چهره این ابرقدرت را از درون به بیرون مخدوش می کند و نشان می دهد که آمریکا به راحتی متحدان و دولت های خود مانند ایران را که به آمریکا نزدیک هستند، رها می کند. آنها تصریح کردند: دولت بایدن علیرغم وعده های خود نتوانسته به برجام بازگردد و با تداوم تجدیدنظر طلبی ایران، احتمال توافق روز به روز کاهش می یابد. پس از ترامپ، ایران اکنون نفت بیشتری به چین می فروشد.

وی در این خصوص فشار مخالفان برجام در آمریکا و انفعال بایدن را اجازه نداد که دولت بایدن با آغوش باز با جمهوری اسلامی برخورد کند و گفت: حمله روسیه به اوکراین و جنگ اقتصادی نیاز آمریکا به برجام و دسترسی به بازار نفت ایران را افزایش داده است، اما دولت بایدن همچنان نامطمئن است و نمی تواند سیاست جامع و روشنی در قبال ایران اتخاذ کند و چشم اندازی ارائه دهد. امیدوار کننده

خدایی تاکید کرد: این اپیزود در کنار عدم تمرکز بایدن در پاسخ به سوالات خبرنگاران، صحنه سقوط مکرر بایدن در هنگام بالا رفتن از پله های هواپیما و تشویق های وی هنگام مواجهه با سیاستمداران جهان، باعث سلب اعتماد وی شد. اعلام کرد: اگر جمهوری‌خواهان کنترل کنگره را در انتخابات میان‌دوره‌ای نوامبر در دست بگیرند، فشار بر بایدن برای کناره‌گیری از انتخابات ۲۰۲۴ و تلاش برای جایگزینی او با نامزد قوی‌تری برای شکست ترامپ، هر چند که شخصیت قدرتمندتری دارد، افزایش خواهد یافت. رئیس جمهور شدن او و چهره دموکرات ها در چنین مدت کوتاهی برای این حزب سیاسی یک معامله بزرگ خواهد بود.

انتهای پیام/

زخم