۳۰ میلیارد دیگر برای تکمیل راه آهن شمال غرب مورد نیاز استایسنا/زنجان مدیرعامل راه آهن شمال غرب گفت: اتصال شهرهای صنعتی یکی از تعهدات راه آهن شمال غرب است.

منوچهار صفری ظهر امروز (۱۳ مهرماه) در جلسه توسعه صادرات گفت: این تفاهم نامه ۱۶ سال پیش امضا شد، سال گذشته ۹۰ درصد پروژه زیربنایی این مسیر انجام شد و ۱۰ درصد باقی مانده هنوز اجرایی نشده است. که به زودی تکمیل خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه ابزار لازم برای سنگفرش فراهم شده است، گفت: پس از تکمیل زیرسازی، سنگ فرش انجام می شود.

صفری با اشاره به اینکه حدود ۳۰ میلیارد برای این پروژه هزینه شده است، خاطرنشان کرد: برای تکمیل آن به همین میزان اعتبار نیاز است اما از استان کمک می گیریم تا اعتبارات استانی به تکمیل این پروژه کمک کنند.

این مسئول اتاق بازرگانی زنجان همچنین گفت: ۷۸ درصد صادرات کشور سرب و روی است.

علی یگنه فرد با اشاره به آمار شرکت های بازرگانی و صادراتی استان زنجان گفت: ۲۵۰ واحد تجاری مشکل دار در استان زنجان بررسی و مشکلات آنها احصاء شد.

رئیس اتاق بازرگانی زنجان گفت: دوره آموزشی جامع سفیران اقتصادی به مدت ۲۱۰ ساعت ادامه خواهد داشت.

وی گفت: ۱۲ گروه کالایی به نقشه راه صادرات استان زنجان اضافه شد که استان را از صادرات تک محصولی دور می کند.

این مسئول با بیان اینکه ۴۰۰ واحد بازرگانی از اتاق بازرگانی زنجان کارت بازرگانی دریافت و ادامه دادند گفت: در نهایت ۱۰۰ واحد تجاری و بازرگانی در حوزه صادرات فعال هستند.

یگنه فرد با اشاره به افزایش ارزش دلاری صادرات استان و کاهش وزن صادرات تاکید کرد: افزایش ارزش دلاری صادرات استان تنها به دلیل افزایش قیمت کالاها است.

انتهای پیام/

زخم