۵ قانون جدید آداب معاشرت برای افراد عادی جدید


از زمان آغاز بحران جهانی بهداشت، یعنی همه‌گیری کووید-۱۹، مردم مجبور بوده‌اند برای حفظ امنیت خود و دیگران، تغییراتی در نحوه تعامل خود با یکدیگر و با محیط اطراف خود ایجاد کنند.

اکنون، پس از گذشت بیش از یک سال، به جرات می توان گفت که اکثریت قریب به اتفاق جمعیت جهان سرانجام با آنچه “عادی جدید” نامیده می شود، سازگار شده اند.

با این حال، صرفاً به این دلیل که محدودیت ها کاهش یافته اند و به نظر می رسد که زندگی در سراسر جهان به حالت قبلی خود باز می گردد، به این معنا نیست که واقعاً همینطور است. با توجه به ماهیت غیرقابل پیش‌بینی ویروس، می‌توان گفت که تغییراتی که افراد انجام داده‌اند احتمالاً در آینده قابل پیش‌بینی ادامه خواهند داشت. هنجارهای جدید اجتماعی در پاسخ به واقعیت های کنونی پدید آمدند.

در اینجا تعداد کمی از آنها هستند

دستورالعمل های جدید برای استفاده از ماسک

در حالی که این روزها استفاده از ماسک تا حدودی کاهش یافته است، هنوز دستورالعمل هایی وجود دارد که ایمنی افراد واکسینه شده و واکسینه نشده را تضمین کند. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC).

بسیاری از مکان‌های ایالات متحده، مانند کالیفرنیا، این دستورالعمل‌ها را پذیرفته‌اند و به ساکنان خود توصیه کرده‌اند تا در صورت امکان از ماسک‌پوشی پیروی کنند.

دستورالعمل های اخیر دیگر نیازی به پوشیدن ماسک برای کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند ندارند. با این حال، هنوز سناریوها و مکان هایی وجود دارد که در آن ماسک زدن الزامی است. این شامل:

  • هنگام ورود به مراکز درمانی
  • هنگام استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی مانند قطار، اتوبوس، تاکسی، وسایل نقلیه سواری مشترک و هواپیما
  • هنگام اقامت در مراکز حمل و نقل مانند فرودگاه ها، ایستگاه های قطار یا ایستگاه های اتوبوس
  • هنگام ماندن در داخل خانه در مدارس و سایر اماکن جوانان
  • هنگام بازدید از مراکز اصلاح و تربیت محلی یا ایالتی

CDC هنوز توصیه می کند که همه افراد واکسینه نشده به استفاده از ماسک در اماکن عمومی، به خصوص زمانی که در داخل خانه با افراد دیگر هستند، ادامه دهند. این برای جلوگیری از انتشار احتمالی ویروس و همچنین برای جلوگیری از خطر عفونت است.

حتی افراد واکسینه شده که از مراکزی مانند رستوران‌ها، سینماها یا فروشگاه‌های خرده‌فروشی بازدید می‌کنند، همچنان به شدت تشویق می‌شوند که اگر به آنها احساس امنیت می‌کند، از ماسک استفاده کنند. انتخاب ماسک صورت ضد میکروبی برای پوشیدن باید کمک کند.

ماسک ضد باکتری علاوه بر انجام کلیه عملکردهای یک پوشش معمولی صورت، از رشد باکتری ها و ویروس های مضر بر روی سطح پارچه جلوگیری می کند.

سلام های بدون تماس

از زمان شیوع بیماری همه گیر، مردم نسبت به تماس فیزیکی با دیگران محتاط تر بوده اند.

این امر منطقی است زیرا ویروس معمولاً از طریق قطرات تنفسی آلوده یا ذرات آئروسل که در تماس مستقیم با چشم، بینی یا دهان فرد قرار می گیرند، پخش می شود. بنابراین، از احوالپرسی که شامل لمس فیزیکی است، مانند دست دادن، در آغوش گرفتن و بوسیدن، خودداری می شود.

به جای آنها، احوالپرسی های جایگزین – اگر غیر متعارف – باشند، روز به روز محبوب تر می شوند. برای رعایت استانداردهای جدید فاصله گذاری اجتماعی، مردم شروع به استفاده از برآمدگی های آرنج برای احوالپرسی با دوستان و اعضای خانواده در هنگام ملاقات کرده اند. با این حال، این همچنان مستلزم این است که به شخص دیگری نزدیک شوید.

اگر کمتر از شش فوت با کسی فاصله دارید که باعث می شود احساس ناامنی کنید، مایکا مایر، نویسنده آداب کسب و کار آسان شده است، پیشنهاد می کند انواع دیگری از احوالپرسی های بدون تماس را بپذیرید. به شرط «مشت و سلام» و «ایست، رها کردن و تکان دادن سر».

اولی شامل گرفتن هر دو دست و قرار دادن آنها بر روی قلب است، در حالی که دومی شما را ملزم می‌کند که یک حرکت کوچک و مؤدبانه داشته باشید و در حین احوالپرسی دستان خود را پشت سر خود نگه دارید. هر دو روش باید به شما این امکان را بدهند که خود را در فاصله ای راحت از دیگران نگه دارید و در عین حال بتوانید مودبانه از آنها استقبال کنید.

دعوت ها را بپذیرید و رد کنید

پس از بیش از یک سال حبس در داخل، بسیاری از مردم خوشحال هستند که به دنیا باز می گردند و دوباره عزیزان خود را می بینند.

با این حال، با توجه به رویدادهای اخیر مانند ظهور انواع جدید ویروس کرونا و موارد مثبت هنوز در برخی مناطق بالاست، در صورت رد دعوت های خاص، شما کاملاً از حقوق خود برخوردار خواهید بود.

برای رویدادهای بزرگ مانند عروسی‌هایی که نیاز به RSVP دارند، هنجارهای اجتماعی معمولی که شما را ملزم به حضور در آن می‌کند ممکن است با توجه به همه‌گیری معذور باشند. به جای حضور، می توانید هدیه ای برای میزبان خود بفرستید تا از دست دادن آنها ابراز تاسف کنید.

به یاد داشته باشید: ایمنی و رفاه شما در این مواقع اولویت دارد. با این حال، همیشه ایده خوبی است که برای رد دعوت‌ها برای گردهمایی‌های جمعی، پاسخی از قبل آماده کنید.

گفتن جملاتی مانند “از دعوتت متشکرم، اما در حال حاضر احساس آمادگی نمی کنم” مودبانه اما از نظر اجتماعی قابل قبول است.

قوانین خانه برای مهمانان دعوت شده

با سطح جدیدی از استانداردهای بهداشتی که این روزها همه باید رعایت کنند، غیرقابل شنیدن نیست که از مهمانان خود بخواهید هنگام بازدید از خانه شما از برخی قوانین ساده خانگی پیروی کنند.

به عنوان مثال، ممکن است از بازدیدکنندگان بخواهید که کفش های خود را قبل از ورود به خانه در بیاورند تا احتمال ردیابی ویروس ها و باکتری های موجود در آن را کاهش دهند. همچنین می‌توانید قبل از اینکه اجازه دهید با هر چیزی دست به کار شوند، به آنها ضدعفونی‌کننده دست بدهید. هر دو قوانین خانه معقولی هستند که پیروی از آنها برای هیچ کس دشوار نیست.

آداب ارتباط مجازی

در اوج همه‌گیری، بسیاری از دفاتر مجبور به تعطیلی شدند، که منجر به بزرگ‌ترین تغییر در کار از خانه شد که جهان تا به حال دیده بود. پس از یک سال، دفاتر ممکن است بازگشایی شوند، اما کار از راه دور باقی خواهد ماند.

با این حال، بسیاری از کارمندان هنوز برای درک روش‌های صحیح رفتار از طریق ویدئو کنفرانس تلاش می‌کنند.

برای جلوگیری از پدیده بسیار رایج صحبت کردن افراد با یکدیگر، بهتر است از همه بخواهید در حالی که یک نفر در حال صحبت کردن است، میکروفون خود را خاموش کنند. و در حالی که بسیاری از افراد ممکن است ترجیح دهند صفحه نمایش خود را در طول یک تماس کنفرانسی تاریک نگه دارند، این می تواند بی ادبانه تلقی شود. به سایر شرکت‌کنندگان اجازه دهید با روشن نگه داشتن دوربین مانند دیگران در طول جلسات، نشانه‌های بصری را ثبت کنند.

تطبیق با شرایط عادی جدید احتمالاً آسان نخواهد بود، و این هنجارهای اجتماعی جدید ممکن است بار اضافی به نظر برسند. با این حال، ارزش این را دارند که در نظر داشته باشیم تا همه ما بتوانیم در دنیای امن تر و سالم تر به زندگی ادامه دهیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/
رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر